in

BayıldımBayıldım

Gıcık Yapan Öksürük Nasıl Geçer

gıcık yapan öksürük

Gıcık yapan öksürük nasıl geçer? Gıcıklı öksürükten kurtulmak için bazı yollar mevcut. Hazırladığınız öksürük çaylarının faydasını görmüyor musunuz? Faydasını görmek için kaçınmanız gereken durumlar var. Gıcıklı öksürük  sık öksürmekten boğazın yanmaya başladığı zamanlar ortaya çıkar. Kaşıntıya benzer hissin geçmediği öksürük tipin anlatır. Bu durumu çabuk atlatabilmek için bazı yöntemler var. Evde hazırlayacağınız doğal kürleri uygulayabilirsiniz. Ancak yaptığınız bu kürlerin yararını görebilmek için bazı durumlardan kaçınmanız gerekiyor.

Gıcık Yapan Öksürük Nasıl Geçer

Soğuk içecek ve yiyeceklerden uzak durun

İçme suyunuz arındırılmış olmalı ve mutlaka ılık olarak için.  Soğuk içilen meşrubatlardan olduğunca uzak durun. Soğuk yiyecekler tüketmeyin. Örneğin buzdolabından domates çıkardınız. Önce dilimleyip sonra tavada hafif ısıtın. Meyve ya da sebzelerinizi dolaptan çıkardıktan sonra ılınması için mutlaka bir süre beklemelisiniz. Yoğurt ve süt gibi besinleri de soğuk tüketmeyin. Önceden ılık hale getirip yemeye özen gösterin.

Sıcak çorba için ama kaynar değil!

Çok sıcak yiyecek ve içecekler, boğazınızın tahriş olmasına sebep olur. Kurtulmak istediğiniz yanma hissinin artmasına sebep olur. Karabiberli tavuk suyu çorbası soğuk algınlığına iyi gelir. Öksürüğünüzü azaltır. Ayrıca içeceğiniz bütün çorbalara bir miktar karabiber ve limon eklemeyi unutmayın. Karabiber ve limon öksürüğü kesen etkili bir baharattır. Sıcak çorbanızı içtikten sonra bir süre bekleyin. Boğazınızda ki o yumuşama hissini korumak için hemen su içmeyin. Biraz vakit geçtikten sonra ılık su tüketebilirsiniz.

Yatmadan önce bitki çayı için

Öksürüğünüzü kesmek için hazırladığınız  bitkisel çayının yanında bir şey yemeyin. Çayınızı içtikten sonra da bir şey yiyip içmeyin. İçtiğiniz bitki çayının ardından en az yarım saat geçmeli. Çay içerken boğazınız temizleniyor. Temizlenen boğazınızın biraz dinlenmesine izin verin. Yatmadan önce zencefilli ballı öksürük çayı içmek boğazınızı rahatlatacaktır.

Boğazınızı sıcak tutun

Soğuk havalarda giyiminize mutlaka dikkat etmelisiniz. Belinizi açık bırakmayın. Mutlaka bir bere takın. Bir atkı ile de boğazınızı sarın. Evde veya iş yerindeyseniz boğazınızı sıcak tutmak için üşütmeyen bir kumaştan fular tarzı bir şeyle sarabilirsiniz.

Not: Doğal yöntemler her ne kadar sağlıklı olsa da ilk önceliğiniz her zaman bir doktora görünmek olmalıdır.

Zatürre Nedir? Belirtileri Nelerdir?

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ikizler burcu seks

İkizler Burcu Seks Hayatı- Burçların Seks Hayatı

Öğrenmek kaç farklı yol var

Öğrenmek: Kaç Farklı Yol Var?