Hayata Dair

Gerçek Sevgi Nasıl Anlaşılır

Gerçek Sevgi Nasıl Anlaşılır ? Herkes mutlu olduğu sevdiği ve sevildiği bir ilişki içinde olmak ister. Genelde insanlar bir ilişki içindeyken eğer partnerine yoğun hisleri varsa, partnerinin  hareketlerini hep iyiye yormaya meyillidir. Peki gerçekte partneriniz size gerçekten değer verip seviyor mu? Davranış şekliyle bunu anlayabilirsiniz..

Gerçek Sevgi Nasıl Anlaşılır ?

Hepimiz gerçekten sevilip sevilmediğimizi anlamak isteriz. Bazen sevgilimizin gerçekten sevdiğine inanırız. Partnerinizin yaptığı davranışlar sevgisinin gerçek olup olmadığının ipuçlarını size verebilir. Bunlar nasıl davranışlar derseniz buyurun yazımıza..

Gözlerini sizden alamıyorsa…

Siz güzelce giyinip kendinize baktığınız zaman erkek arkadaşınızın gözlerinde büyülenmiş size hayran bir ifade olur. Siz bu bakışları oldukça sık görebilirsiniz. Siz bir şeylerle uğraşırken telefonla konuşurken, temizlik yaparken veya yemek yaparken, size dalgın dalgın hayranlıkla baktığında anlarsınız…

Kendinizi özel hissetmiyorsanız…

Partneriniz size hayatındaki diğer insanlarla aynı şekilde davranıyor, bir farkınız olduğunu hissettirmiyorsa  dikkat etmeniz gerekir. Unutmayın siz onun hayatındaki insansınız eğer sizi sürekli başkalarıyla kıyaslıyor ve sürekli kusurlar buluyorsa özel olduğunuzu hissetmiyorsanız ne yazık ki sevgiliniz sizi pek fazla önemsemiyor anlamına gelir.

Çıldıracağını düşündüğünüz konularda sakin kalıyorsa…

Eğer partneriniz, sizin geçmişinizde yaşayıp pek de gurur duymadığınız anılarınızı biliyor buna rağmen size özen gösteriyorsa.. Sizinle  olmaktan hem keyif  büyük mutluluk duyuyorsa partneriniz size tahmin ettiğinizden daha fazla aşık olmuştur.  Bir ilişkide karşı tarafın güzel ve iyi huyları olabilir. Sadece güzel huylarını değil olduğu kadar kötü huylarını da kabul etmek olgun bir ilişkinin göstergesidir.

Sürekli kendinizi suçlu hissediyorsanız…

Partnerinizle ilgili her hangi bir konuda  kendinizi suçlu hissetmeye başladıysanız o ilişki farklı bir boyut almaya başlar. İlişkilerde yaşadığınız sorunlardan dolayı partnerinizi suçlu çıkarmak ya da sizi partneriniz suçlu çıkartıyorsa yıpratıcı bir ilişki sizi bekliyor demektir. Sorunlarınızı tarafsız olarak konuşarak çözmeye çalışmalısınız.

Davranışlarının sizi etkilediğinin farkındaysa…

Zaman zaman canınız sıkkın olabilir ya da her hangi bir şeye üzülmüş olabilirsiniz. Başka insanlara karşı inişli çıkışlı davranışlarınız olabilir.  Partneriniz bunu fark edip size iyi gelecek bir şekilde davranmaya özen gösteriyorsa şanslınız demektir. Ancak bir sorununuz olduğunda partnerinizin bunu anlamasını beklemeyin. İnsanlar kahin değildir bunu unutmayın. Ona nazikçe kafanıza takılan şeyi anlatın.

Sizi görmezden geliyorsa…

Birlikte yaptığınız planları son dakikada ekiyor bahaneler uydurmaya başladıysa ilişkinizi bir gözden geçirin.  Mesaj attığınızda sürekli olarak saatlerce cevap vermiyorsa hemen çıldırın demiyoruz fakat size değer vermiyordur. Size değer veren  biri ne olursa olsun  1-2 dakika bile olsa zaman ayırıp mesajlarınıza cevap vermeye özen gösterir.

Sizi mutlu eden küçük şeyleri biliyorsa…

Sürprizleri sevmeyenimiz çok azdır. Yapılan büyük sürprizler hepimizi mutlu eder.  Ancak kalbimizi çalan ufak şeyler de sizi çok mutlu etmeye ve önemsendiğinizi gösterir.  En sevdiğiniz çikolatayı size alması, önemsediğiniz şeyleri bilmesi, üzgün olduğunuzda size destek çıkması güzel şeylerdir. Partneriniz bunları yapıyorsa size gerçekten değer veriyor demektir.

Uzlaşmak istemiyorsa…

Eğer yeni bir ilişki yaşıyorsanız bazı konularda farklı olabilirsiniz. Partnerinizle zaman zaman  uzlaşmaya çalışmak zor olabilir. Fakat odaklanmanız gereken asıl nokta partneriniz fikrinize saygı duyuyor mu ? Eğer partneriniz sizin düşüncelerinize saygı duyup kendi kararlarını dayatmıyorsa güzel bir birliktelik yakalayabilirsiniz. Kendi fikirlerini size dayatan bir ilişkiye başladıysanız başlamadan veda edin..

Sevgiliniz Hakkında Arkadaşlarınıza Bunları Anlatmayın

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Bu yazının sonuncunda ilişkilerimiz gözden geçmeli. Belki alışkanlıkla devam eden ilişkilerdir

  2. Teomanın bi parçasındaki sözler gibi Aşk kırıntısıyla doymaktansa tek başıma aç kalırım bu hayatta ilgi yoksa sevgide sıfır

  3. Gerçek sevgi sandıklarımızda sonradan boyut değiştirebiliyor.. Yani zor azizim, değer vereni bulması epey zor.. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu