Teknoloji

GeForce Now En Düşük Ayarlar

geforce nvidia en düşük ayarlar

Bilgisayarınız güncel oyunları oynatmıyor mu? bilgisayarınız mı yok? hiç üzülmenize gerek yok çünkü artık sadece film izlemenize yarayan bilgisayarlarınızda hatta telefonlarınızda bile günümüz oyunlarını en yüksek ayarlarda oynayabileceksiniz. Gelin GeForce Now En Düşük Ayarlar’da bile nasıl çalışır birlikte bakalım.

GEFORCE NOW :YENİ NESİL İNTERNET OYUNCULUĞU

Evet şaka yapmıyoruz telefonlarınızda bile son çıkan bilgisayar oyunlarını en yüksek ayarlarda oynayabileceksiniz. Evinizde yatan ve bu bilgisayardan bir şey olmaz dediğiniz hurdalarda The Witcher 3: Wild Hunt, theHunter: Call of the Wild gibi yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Şu anlık Nvidia sunucuları ülkemizde bulunmadığı için ping konusunda biraz sıkıntı yaşasak da rekabetçi oyunlara bulaşmadan hikaye tabanlı oyunları sorunsuz şekilde oynayabiliyoruz. Bu konumuzda en düşük ayarlarda nasıl en iyi şekilde oyun oynayabiliriz ondan bahsedeceğiz.

geforce en düşük ayarlar

FİBER ALT YAPISI ÖNEMLİ!

Öncelikle üzgünüm ki fiber altyapısı olmayan ortamlarda programı sağlıklı bir şekilde kullanmak pek mümkün değil, en azından sunucular ülkemize taşınana kadar. Onun dışında fiber altyapınız olsa bile şu anlık 24mbps’den düşük olan internet hızlarında performans olarak istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz fotoğrafta görmüş olduğunuz özel ayarlar 24mbps internet hızı olan bir ortam üzerinde ayarlanmıştır. Daha hızlı bir internete sahipseniz zaten kısıtlama kullanmanıza gerek yok.

KULLANIM DETAYLARI NELERDİR?

Diğer interneti yoran programlar, donanımlar ve varsa aile bireylerinin internetin bir kısmını yediğini varsayarak programı en yüksek hıza çıkmaya çalışmadan durdurup hızı 14-15mbps üzerine sabitliyoruz. Çözünürlükten kısmadan sadece kare hızını 30’a sabitliyoruz. Sunucu uzaklığı ve internetin düşük hızını kattığımızda zaten rekabetçi oyunları oynayamayacağımız için 30fps bir oyun size çok da itici gelmeyecektir. Düşünsenize umudumuzu kestiğimiz bir bilgisayarda en yüksek ayarlarda istediğimiz oyunları oynuyoruz. Bunu yapmak için bir şeyleri kıssak bile eğlencesini çıkartacağımıza eminim. Zayıf ağ bağlantı koşullarına göre ayarla tikini kapatıyoruz çünkü internetin sınırın altına indiği zamanlarda çözünürlüğü kendisi düşürüyor. Bu tiki açmazsak görüntü sadece bizim ayarladığımız gibi kalıyor.

HANGİ OYUNLARI OYNAYABİLİRİZ?

Steam, Origin ve Uplay üzerinden kendi kütüphanenizde olan bütün oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz tekrar oyun satın almanıza gerek yok. Size ait olmayan oyunları maalesef oynayamazsınız ( Crack canavarları üzgün. ) Bunun dışında size ait olsa da oynayamayacağınız oyunlar var örneğin Battlefield, COD, Resident Evil serisi oyunlar gibi. Dağıtıcıları ve kendi fikirleri olarak gelecekte farklı atılım planları olan markalar oyunlarını GeForce ile paylaşmaktan vazgeçiyor. Bunun için Nvidia yetkilileri ise “GeForce NOW’ın değerini anladıkça oyunlarını geri getirecekler.” diyor.

NASIL SAHİP OLABİLİRİZ?

Hemen Google’a GeForce Now yazarak Nvidia’nın kendi sitesinden indirebilirsiniz. İster 1 saatlik her bittiğinde tekrar açabildiğiniz deneme sürümlerinden yararlanabilirsiniz ister aylık 5.49€ olan ücretini ödeyip süre sınırlaması olmadan sahip olabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi eklediğiniz anda ilk 3 ay ücretsiz!

Plague Inc. Yasaklandı

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ne kadar da teknoloji cahiliyim bunu yapmayi asla beceremem ama asiri kolaylik saglayan bir sey derhal kardesimin yardimina basvuracagim

  2. Ya laptopum 2011 model gforce ekran kartı var ama ben bunu ayarlamayı hiç uğraşamadım, oyun oynamayı da bırakınca uçtu gitti o merak

  3. Acıkcası oyun bilgisayar cok benlik seyler degil ama her alanda haber yapmanızı seviyorum sonucta bir sürü insan var ve ekstra cevremdede bile düşkün olanları onları buraya yönlendirmeye fayda saglıcak Bi içerik olmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu