Tiyatro

Gece Sempozyumu Zorlu PSM Sahnesinde!

Soluksuz izleyeceğiniz bir tiyatro gecesine var mısınız? Gece Sempozyumu Zorlu PSM Sky Lounge sahnesinde sizleri bekliyor olacak! Bu gösteri kaçmaz!

Gece Sempozyumu Zorlu PSM Sahnesinde!

Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç, Mert Fırat / Ersin Umut Güler, Yaşar Bayram Gül / Gökhan Girginol, Pervin Bağdat gibi birbirinden başarılı tiyatro oyuncularının yer aldığı Gece Sempozyumu, Zorlu PSM’de bulunan Sky Lounge’da ilk defa sahnelenecek. Soluksuz izleyeceğiniz bu tiyatro oyunu, Eric De Volder’in oyunundan sahneye uyarlandı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Erdal Beşikçioğlu Bir Delinin Hatıra Defteri ile Denizli Ve Diyarbakır’da!

Nerede olduğu bilinmeyen baba…

Anlatısı, sahne tasarımı, seyirci ile kurulan ilişki ve başarılı yönetmen Mesut Arslan’ın performansı ile dikkat çeken oyun üç erkek çocuğu, bir anne ve nerede olduğu bilinmeyen bir babanın hikayesini anlatıyor.

Bir arena şeklinde tasarlanan sahnede Meryem Bayram ve Lawrence Malstaf imzası bulunuyor. Hikayenin kahramanları sahnedeki topaçlar ile hareket ediyorlar ve iletişimin sınırlarını sonuna kadar zorlayıp, yeni keşiflere yelken açıyorlar.

Keşfe çıkmaya hazır mısınız?

Oyunda yönetmen Arslan, birey-sistem ve birey-birey arasında bulunan iletişimin sınırlarını çıkarıyor. Peki en önemli kısım, bu sınırlar çıkarılırken ne oluyor? İzleyici döngüsel yaşam ve çizgisel yaşam arasındaki farklara keşfe çıkıyor.

Trajedi içerisindeki bir ailenin halleri günlük rutine dönüşüyor. Ve yönetmen oyun ile ilgili şu açıklamaları yapıyor;

“Sergilenen oyun kayıp olan bir baba çevresinde gelişiyor. Bu baba oyun sonunda ortaya çıkıyor. Oyunu önceden okuyan biri bu babanın dünyanın en kötü babası olduğunu düşünecektir. Bense bu duruma çok farklı bakmaktayım. Yıllar boyunca insanlara, birbirlerine verdikleri zarardan daha çok zarar veren şey; sistem. Benim de açığa çıkarmak istediğim şey de tam olarak bu.”

Yüksek oyunculuk performanslarına şahit olacağınız oyun, Platform 0090 ve Brüksel KVS Flaman kraliyet tiyatrosu işbirliği ile gerçekleşiyor.

Gece Sempozyumu Ekip

Yönetmenliğini Mesut Arslan’ın üstlendiği Gece Sempozyumu’nun ekibi ise şu isimlerden oluşuyor; oyunu yazan Eric De Volder, oyunu çeviren Şaban Ol, arena tasarımı ve topaçlar Lawrence Malstaf, dramaturji Ata Ünal, Sahne tasarımı Lawrence Malstaf ve Meryem Bayram, ışık tasarımı Jan Maertens, müzikler Eric Thielemans, ses Stijn Demeulenaere, kostüm tasarımı Johanna Trudzinski, kostüm uygulama Defne Parman, reji asistanı Koray Doğan, ses uygulama İlker Toğay, ışık uygulama Tugay Görmez ve teknik oyuncu Uğurkan Hafızoğlu.

Yaklaşık 90 dakika süren bu nefes kesici oyunda stajyer olarak görev alan isimler Rojda Gülüzar Karakuş, Emre Can Sancar ve Alper Mert…

Gece Sempozyumu biletler ve oyun tarihleri

Gece Sempozyumu oyunu 21 Mayıs Salı, 22 Mayıs Çarşamba akşamları Zorlu PSM Sky Lounge sahnesinde izleyicilerle buluşuyor olacak. 21.00’de başlayacak olan oyunda 18 yaş sınırı var.

Oyun aynı zamanda 11 Haziran Salı ve 12 Haziran Çarşamba günleri de oynanıyor olacak.

Gece Sempozyumu bilet fiyatları ise tam bilet 90 TL, öğrenci 60 TL olarak belirlenmiş.

Oyuna gitmeden önce bilginiz olsun!

  • Alacağınız biletler numarasız, bu sebeple gösteri saatinden yaklaşık 2 saat önce salon kapısında olmanız gerekiyor. Koltuk numaralarının dağıtımı görevliler tarafından salon kapısından yapılacak ve oyunun başlama saatine göre devam edecek. Tiyatro oyunu başladıktan sonra içeriye kimse alınmayacak.
  • Bu etkinlikte epilepsi hastaları için uygun görülmeyen ışık efektleri kullanılmakta. Aynı zamanda oyunda yüksek ses de kullanılmakta. Bu sebeple bilet almadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.
  • Oyun sırasında oyunun bir parçası olan topaçlar dönüş hareketi yapacağı için arenanın kenarlarında bulunan alanları boş bırakmanız rica olunur.
  • Öğrenci bileti alanlar yanlarında öğrenci kimliklerini de getirmeliler.
  • Gösteri sırasında çekim yapmak ve yemek yemek yasaktır.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: 10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17 Mayıs Tarihinde Başlıyor!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Açıklamaları okuyunca pek merak ettim. İstanbulda olsam vakit ayırıp gitmek isterdim doğrusu. Anladığım kadarıyla ses ve görsel efektlerle de zenginleştirilmiş.

  2. Tiyatroyuda geliştirmek için değişik teknikler kullanılıyor izleyip yeniliklere şahit olmak güzel olurdu :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu