Müzik - Festival

Garanti Caz Yeşili: Courtney Barnett

Garanti Caz Yeşili, 1999’dan günümüze uzanan apayrı bir müzik şöleni olmaya devam ediyor. Garanti Banka’sının, ülkemize caz müziği sevdirmek amacı ile düzenlediği bu etkinlikle bu sene başarılı Caz Sanatçısı Courtney Barnett’ı ağırlıyor.

Courtney Barnett Biletler

Bu sene 20.si düzenlenen Garanti Caz Yeşili; Courney Barnett etkinliği biletleri Babylon Bomontiada gişelerinde satışa çıktı. Tam ücreti 120 TL olan biletlerin öğrenci tarifesi ise 50 TL olarak belirlendi. Konser 18 Mayıs Cumartesi 21.30’da başlayacak. 30 Nisan Dünya Caz Günü kapsamında daha önce The Michael Leonhart Orchestra’yı ağırlayan mekan Courtney Barnett ile de kulakların pası silineceğinden emin.

Kim bu Courtney Barnett?

Courtney Barnett
Courtney Barnett

Garage rock etkisindeki folk-pop sound’unu, gözlemlerini aktardığı kendine özgü şarkı sözleriyle bir araya getiren Courtney Barnett, kısa sürede yükselmeyi başarmış isimlerden. 2013’te ilk kısası olan “The Double EP: A Sea of Split Peas”i yayınlamasının ardından basından yoğun ilgi gören Barnett, kısa sürede iyi  bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Çıkış albümü “Sometimes I Sit and Think, Sometimes I Just Sit”, 2015 yılının en iyi albüm listeleri arasından yer alırken; Barnett, Rolling Stone tarafından “en parlak ve özgün şarkı yazarlarından biri” olarak tanıtıldı.

Garanti Caz Yeşili Courtney Barnett en sevilen şarkıları

Avant Gardener
Depreston
İsimsiz, Yüzü Olmayan
Yaya En
İhtiyacınız Olan Küçük Bir Zaman
Şehri Her Şeye Sahip Oldukça
Asansör Operatörü Görünüyor Tarihçe Silgi

 

55. Tekirdağ Kiraz Festivali 2019

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu