in

Game Of Thrones Geçmişe Yolculuk

Game Of Thrones Geçmişe Yolculuk
Game Of Thrones Geçmişe Yolculuk

Game Of Thrones Geçmişe Yolculuk! Geçtiğimiz günlerde Türkiye saatiyle sabaha karşı saat 04.00’da ekrana gelen Game Of Thrones hayranlarıyla buluştu.

Game Of Thrones Geçmişe Yolculuk

Peki daha önceki bölümlerinde ne oldu. Game of Thrones ile geçmişe dönük bir yolculuk yapmaya ne dersiniz. Game of Thrones’un en heyecanlı olaylarıyla,bu kadar da olmaz dediğiniz olayları hatırlamaya ne dersiniz? İşte Game Of Thrones’de kırılma noktası olan olaylar…

NED STARK’IN ÖLÜMÜ

Game of Thrones’in ilk büyük şok edici olayı Kuzeyin efendisi Ned Stark’ın ölümüydü. Game of Thrones’un sürprizlerle geçeceğini Ned Stark’ın ölümünün ardından anlamış olduk. Kralın Eli seçilen Ned Stark’ı Kral Joffrey’in idam ettirmesiyle, bütün okları üstüne çeken Kral I. Joffrey’nin ne kadar  zalim bir karakter olacağını bu sayede şahit olduk. Bu olayla birlikte bir çok Got hayranının Joffrey’e olan nefreti arttı.

ZALİMLER ZALİMİ KRAL I. JOFFREY’NİN ŞANINA YAKIŞIR GÖÇÜ

Cercei Lannister’in oğlu Joffrey’in kısa süreli tahta oturması ve kötü bir kral olacağını her bölümde sergilemişti. Ölümü en çok sevinilen ve iç rahatlatan olaylardan biriydi. Magaery Tyrell ile evliliği esnasında annesinin kollarında öldü. Herkesin sevindiği bu ölüm ile birlikte Margaery Tyrell yine dul kalırken, çocuğunu kaybeden Cercei Lannister için bir felaketti. Joffrey’in ölümü  Cercei Lannister’a ilk defa gerçek bir acı yaşattı. Cercei’nin intikam duygusu  dizginlenemez hale geldi. 

ROBB STARK’IN ÖNLENEBİLİR YÜKSELİŞİ

Ned Stark’ın ölümünün ardından oğlu Robb Stark için bir yükseliş oldu. Kuzey’deki insanların desteğini alan Robb Stark Kuzey’in Kralı oldu. Verdiği savaşlarda başarı yakalayan Robb daha önceden verdiği evlilik sözünü çiğneyip başka bir kadına aşık olup evlenince ölümüne imza attı. Kuzey Kralı seçilen Robb Stark, yaptığı evlilik yüzünden kendi, karısı ve annesinin ölümüne sebep oldu. Ölümünün ardından sahipsiz kalan Kuzey Ramsey’in eline düştü.

EJDERHALARIN ANNESİ KHALEESI

Targaryen Ailesinde abisinin ölümüyle hayatta kalan tek kişi Daenerys Targaryen yani Khaleesidir. Khal Drogo’nun ölümü herkesi hem üzmüş hem de şaşkınlığa uğratmıştı. Cadıdan kocasını canlandırmasını istedi. Fakat bu olay tam bir fiyaskoydu. Ejderhaların ortaya çıkması da böyle başladı, kocasıyla birlikte kendisini ateşe verdi ama ateşten üç ejderha yavrusuyla hiç bir şey olmadan çıktı. Ejderhaları sayesinde güç toplayan ve sevilen Targaryen, demir taht için yola koyuldu.

Bir sonraki haberimiz “GAME OF THRONES KARAKTERLERİ NE KADAR DEĞİŞTİ?” yarın sizlerle…

Ankete Katıl:

Game Of Thrones Oyuncularını Oyluyoruz. Sence En İyi Oyuncu Hangisi? Seçimini Yap!

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ünlülerin Ekrem İmamoğlu Paylaşımları

Ünlülerin Ekrem İmamoğlu Paylaşımları

Game Of Thrones Karakterleri Ne Kadar Değişti?

Game Of Thrones Karakterleri Ne Kadar Değişti?