Sinema

Game of Thrones Final Sezonunun 2. Fragmanı Çıktı

Game of Thrones final sezonunun 2. fragmanı çıktı! Tüm dünyanın merakla beklediği Game of Thrones, 14 Nisan’da yayınlanmıştı. Final sezonu olan 8. Sezon, izleyicinin merakını cezbetmeyi başardı. Sezonun 2. Bölümü fragmanı ise yayınlandı!

Game of Thrones Final Sezonunun 2. Fragmanı Çıktı

“Ben çocukken bana bir hikâye anlatılmıştı, sen bir katilsin!”

Hepimizin bildiği üzere *bknz. Spoiler* Jaime Lannister, nam-ı diğer Kral Katili, II. Aerys Targaryen yani Deli Kral’ı öldürmesi ile bu kötü adı almıştır. Dizide görmediğimiz ancak kitabında olaylara şahit olduğumuz bu olayın ardından tahta Robert Baratheon geçmiştir. Bu olayların ardından Targaryen soyundan geri de kalan Deanerys Targaryen, intikam yemini verip amacında yola koyulmuştur.

8. sezonda Jon Snow ile beraber Kuzey’e gelen kraliçe, Kral Katili ile karşılaşacak. Fragmanda açıkça belli olan şekilde bu karşılaşmanın pek hoş olmayacağını görüyoruz. 2. Bölümde bizleri neler bekliyor, bilmiyoruz. Ancak bu sezonun heyecanlı olacağı kesin.

Asla güvenmedim!

Ölü insanların duvara dayanmak üzere olduğunu 1. Bölümde izlemiştik. Bizi asıl şaşırtan ise ölü insanlara karşı kurulması öngörülen, kurulmak üzere olan bu ittifak. 7. Sezonda bunun sinyallerini almış olmamıza rağmen, Cersei Lannister’a güvenmememiz gerektiğini çoktan öğrenmiştik. Ama 1. Bölümde gördüğümüz üzere Cersei Kuzey’e geliyor. Burada önemli bir başka detay daha var. O da Sansa ile Deanerys arasındaki gizli ittifak. İttifak içinde ittifak diyebiliriz. Cersei ile ölü insanlara karşı ittifak kurulurken, arka planda Cersei’ye karşı bir ittifak kurlduğunu da görüyoruz.

“Cersei’ye asla güvenemezsin!”, “Hiç güvenmedim zaten.”

İşte son fragman:

Winter is coming!

Belki de dizinin başından bu yana on binlerce kez duyduğumuz o replik artık gerçekleşiyor. Kış gerçekten geliyor. Onlar için kış, soğuk hava, kar taneleri ve bembeyaz bir şehir değildi elbette, Gece Kralı’nın tüm yaşayanları tekrar yaşatma arzusuydu. Fragmanda açıkça görüyoruz ki kış surları aşıp, şehre inmişti. Peki hayran teorileri gerçekleşecek miydi? Buz ve Ateş’in Şarkısı artık şekillenecek miydi?

Teoriler!

Her dizi ve filmde olduğu gibi Game of Thrones’da da elbette oldukça teori vardı. Bunlardan en basiti ve en kolay akla geleni Buz’un Jon Snow, Ateş’in ise Deanerys Targaryen olduğu. Ancak burada atlanan bir detay var. Jon Snow’a Buz denme sebebi Kuzeyli olması ya da soyadının ‘Kar’ olması değil elbette. Gece Kralı’nın Jon Snow’u öldürerek ordusuna katmasıydı. Çünkü teorilere göre Gece Kralı bir Stark. Ancak dizinin ilerleyen bölümlerinde Jon Snow’un bir Stark değil, Targaryen olduğunu öğrendik. Bu durumda Jon Buz olamazdı. Ejderkanı taşıyan bir Ateş olabilirdi yalnızca.

Diğer bir teori ise Akgezenlerin kralı yani Gece Kralı’nın Benjen Stark olduğu idi. Dizinin başlarından Benjen’in surda olduğunu görüyoruz. Ayrıca Gece Kralı’nı iki farklı oyuncunun da canlandırması Benjen’in kral olduğu teorisini canlandırmaktadır. İlk gördüğümüz kral ile son kral arasında epey fark var. Bu sıradan bir oyuncu değişimi midir yoksa Kral değişimi midir bilemiyoruz elbette.

Geldik üçüncü teoriye ki kendisi belki de en akla yatkın teoridir. Brandon Stark yani üç gözlü kuzgunumuzun Gece Kralı olacağı. Bu ihtimal daha güçlü. Çünkü o bir warg. Yani beden kontrolü yapabiliyor. Brandon, yeteneğini keşfederken bir kehanetten bahsedilmişti. “Yürüyemeyeceksin ama uçacaksın” bu kehanet ile beraber Deanerys’in ejderlerinden biri olan ve artık Gece Kralı’nın kontrolünde olan Viserion’u yöneteceği tahmin edilmektedir.

Game of Thrones Final Sezonunun 2. Fragmanı Çıktı
Game of Thrones Final Sezonunun 2. Fragmanı Çıktı

Peki ya Lady Stoneheart?

Dizimizin en sevilen karakteri olan Eddard ‘Ned’ Stark’ın karısı Catelyn Stark, önceki bölümlerde ölmüştü. Çocuklarına ve Kuzey’e çok bağlı olan Catelyn, çocuklarının ölümünü, sakatlanmasını ve işkence görmüş olmasını izledi. Söylentilere göre Gece Kralı onu diriltecek ve o artık bir Lady Stoneheart olacak. Peki adı gibi taş kalpli mi olacak yoksa geri de bıraktığı çocuklarına yardım mı edecek? Ya da bu teori sadece gerçekten teoriden mi ibaret? Bunu bilmiyoruz. Tek bildiğimiz şey ise Winter is Coming! Ya da revizeli hali ile Winter has Come!

Game Of Thrones Karakterleri Ne Kadar Değişti?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu