Gündem

Galatasaray E-Spor Lig Dışında

Bir süredir Twitter üzerinden de çeşitli açıklamalar yapan Galatasaray E-spor takımı oyuncuları, Riot’u harekete geçirdi. Firma tarafından yapılan açıklama sonrası Galatasaray E-spor’un lige katılım hakkı 2020 Kış Mevsimi süresince askıya alındı. Konuya ilişkin bir basın bülteni gönderen Riot’un açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

RIOT Games’den haksızlığa darbe. Galatasaray E-spor ligin dışında

 

Türkiye’deki oyun ve espor pazarının en büyük destekçisi Riot Games, 2019 yılında hayata geçirdiği yeni lig yapılanması kapsamında Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde (VFŞL) köklü değişikliklere gitmiştir. Bu kapsamda profesyonel espor ligine takım başvuru süreci başlatılmış ve takım yönetimi, marka ve iş planlaması konularında Riot Games ile ortak vizyona sahip 10 takımla, 3 yıl boyunca sürecek bir iş ortaklığı sözleşmesi imzalanmıştır.

İlgili sözleşme; lige dahil olan profesyonel espor takımları, Riot Games Türkiye ve profesyonel oyuncular arasında maddi ve manevi ilkeleri barındıran karşılıklı sorumluluklar içermektedir.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne dahil olmayı talep eden ve başvuruları olumlu sonuçlanan her takımla olduğu gibi Galatasaray E-spor ile de bu kapsamda iş birliği anlaşması imzalanmış, mutabık kalınan bu sözleşme ile Galatasaray E-spor takımı, oyuncularına, kulüp çalışanlarına ve Riot Games’e yönelik sözleşme gerekliliklerini yerine getirmeyi taahhüt etmiştir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, Galatasaray Espor’un 27 Aralık 2019 itibariyle geciken oyuncu ve koç ödemelerini tamamlayamadığı tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin profesyonellik standartlarını korumak adına Galatasaray Espor’un lige katılım hakkı 2020 Kış Mevsimi süresince askıya alınmıştır. VFŞL, 2020 Kış Mevsimi’nde 9 takımdan oluşacaktır.

Galatasaray Espor’un lige katılım hakkının askıya alınmasıyla birlikte, 2020 sezonu için bünyesine kattığı bütün oyunculara ve takım koçuna sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih etme hakkı doğmuştur.

Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi, yaşanan bu süreçten hiçbir şekilde olumsuz etkilenmeyecek, lig en doğru ve sağlıklı şekilde espor severlerle buluşmaya devam edecektir.

Galatasaray Espor’un 2020 Yaz Mevsimi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılım hakkı mevcut durum göz önüne alınarak, beklentilerimiz çerçevesinde atılacak olan adımlara göre yeniden değerlendirilecektir.

 

Tarihin En Kanlı Diktatörleri

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Sen koskoca kulüpsün. Birkaç gencin parasını ödemiyorsan bu sana yapılan az bile.

  2. Ya ne demek dışında kalmış ki. Diger takimlarimizdan hangileri ile acaba sözleşme yaptilar. pek olaya vakif olmadigim icin bilmiyorum. Ama Galatasaray için durum oldukça üzücü sözleşmenin şartlarini yerine getirmeliydiler.

  3. Ben Fenerli olarak kulup adına takılmadan bu tip kararları dogru bulmuyorum aksıne sporun hangi alanı olursa olsun zarar verdiğine inanıyorum.. Sporcu hakları cok onemli ama Temelde daha buyuk sorunlar var bunlar cözülmeli olaylar bu noktaya gelmeden.. Bu kararlar sadece anlık cözüm oluyo durumu kurtarmalık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu