Gündem

Fotojenik Olmak İçin Neler Yapmalı?

Birçok insan doğal olarak fotojenik değildir. Ben de onlardan biri sayılırım aslında. Şu zamana kadar kendimi kamera karşında hep bir tuhaf hissettim. Bunu aşmak için uzun yıllar boyunca çalıştım ve zamanla kameranın karşısında daha iyi görünmeye başladığımı fark ettim. İşte bu yazıda fotojenik olmak için 5 önemli noktadan biraz söz edeceğim. Böylelikle beş adımda fotojenik olmak, sizin için çok kolay olacak. Shall We ailesi keyifli okumalar diler.

Fotojenik Olmak için Rahat Olun

İster kameranızın zamanlayıcısını kullanın ister cep telefonunuzun ön kamerası ile bir selfie çekin, fotoğraf çekerken mutlaka rahat olmalısınız. Gevşeyin ve birinin sizin fotoğrafınızı çektiğini varsayın. İşte bu adım belki de en önemli adımdır.

Fotojenik Olmak İçin Açınızı Bilin

Birçok insanın yüzü simetrik değildir ve ben de onlardan biriyim. Fotoğraflarımın yüzde 98’i sol taraftan çekilmiştir çünkü bu açıdan fotoğraf çektirdiğimde çok ama çok daha iyi gözükmekteyim. Eğer sizde fotoğraflarda daha iyi görünmek istiyorsanız, kendi açınızı bulmalısınız.

Fotojenik Olmak İçin Ön Hazırlık Mutlaka Yapın

Eğer fotoğraf çekilecekse, ufak tefek bakım işlerini yaparım. Erkekseniz saç sakal tıraşına dikkat edebilirsiniz öte yandan bir kadınsanız sade bir makyaj yapmak sizin için iyi olacaktır. Son olarak kameraya bakarken, sadece kameraya baktığınızı değil sevdiğiniz bir kişiye baktığınızı düşünerek gülümseyebilirsiniz. Böyle bir poz vermek pozunuzun kötü olması riskini azaltacaktır.

Duygularınızı Belli Edin

Kamera karşısında duygularınızı belli etmeniz fotoğraflarda daha fotojenik çıkmanıza olanak tanıyacaktır. Örneğin gözlerinizi sonuna kadar açmak sizi biraz daha çılgın biri gibi gösterebilir fakat gözlerinizi hafifçe kısmak sizi mutlu ve rahat biri gibi gösterebilir.

Ufak Tefek Değişiklikler Yapın

Dümdüz durup kameraya bakmanın hiçbir sakıncası yok elbette fakat ufak tefek birkaç değişiklik sizi fotoğraflarda daha iyi gösterecektir. Kollarımı bedenimden daha uzak tutmaya çalışırım çünkü kollarım bedenime yakın durunca daha büyük gözükmektedirler. Son olarak bir bacağımı öbürünün önüne alarak bedenimi hafifçe kameraya doğru çevirmeyi tercih ediyorum.  Siz siz olun bu tavsiyelerime kulak verin. Tavsiyelerime uydukça fotoğraflarda daha güzel çıkacaksınız.

Komik Fotoğraflar – Gördükçe Kahkaha Atacaksınız

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu