in ,

Flört Döneminde Yapılması Gereken Şeyler

flört

Flört döneminde yapılmaması gereken şeyler olduğu gibi yapılması gereken bazı şeyler de var. Güzel bir ilişkiye mi  başlamak istiyorsunuz? Tabi önce bunun için  iyi bir flört dönemi yaşamanız gerekiyor. Flörtünüzle güzel bir flört dönemi yaşamak istiyorsanız söyleceklerimize kulak kabartın!

Flört Döneminde Yapılması Gereken Şeyler

Duygularınızın yoğunluğunu belli etmeyin

Karşınızdaki kişiyi yeni tanımaya başladınız. Ondan çok fazla etkileniyor ya da çok fazla hoşlanıyor olabilirsiniz. Flört döneminde tedbirli davranmanızda fayda var. Bu şekilde ilk önce karşınızdaki kişinin düşüncelerinden emin olursunuz. Ayrıca duygularınız konusunda kendinizi tartma fırsatınız olur.

Fazla konuşmamaya çalışın

Kısa bir zaman aralığında birbirinizi tanıyorsunuz. Karşınızdaki kişinin nelerden hoşlandığını bilmiyorsunuz unutmayın. O yüzden çok fazla konuşmayın. Çok konuşarak sıkılmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle boş muhabbet etmektense gerektiği kadar sohbet edin. Ayrıca sürekli sorular sorup boğmayın.

Görüşme talebi için sürekli baskı yapmayın

Flört döneminde her gün görüşme fikri yanlıştır. Ayrıca sizin yanlış anlaşılmanıza  sebep olabilir. Çünkü henüz ilişkiye başlamadınız. Sadece güzel bir ilişkinin hazırlık aşamasındasınız. Bu yüzden bu konuda fazla baskıcı davranmayın.

Her söylediğini ciddiye almayın

Karşınızdaki kişi sizin nasıl biri olduğunuzu anlayabilmek ister. O yüzden küçük oyunlar oynayabilir.  Sakin ve mantıklı şekilde davranın. Sorduğu sorularına cevap vermeye çalışın. Sinirlenmeyin, fazla ciddiye almayın. Sadece rahatlıkla sorularını yanıtlayın.

Sabırlı olun

Flört döneminde aceleci davranmayın. Bu süreç ya flört dönemi olarak kalacaktır ya da mutlu bir ilişkiye dönüşecektir. Sabırlı olun, ilişkinizin şekillenmesini bekleyin.

Beklemediği bir anda iltifat ederek şaşırtın

Flört döneminin en güzel yanlarından biri gün içinde mesajlaşmaktır. Gününü güzelleştirecek, onu mutlu edecek sözler söyleyin. Unutmayın küçük ancak anlamlı bir söz bile karşınızdaki etkiler.

Gizemli olun

Kendinizle ilgili her şeyi birden sunmayın. Gizemli davranın. Buluştuğunuzda kendinizle ilgili yeni bilgiler öğrenmeye çalışmasına izin verin. Gizemli olmak her zaman ilgi çeker.

Her zaman gülümseyin

Gülümsemek her zaman ortamdaki havayı güzelleştirir. Karşınızdaki kişiyle buluştuğunuzda sık sık gülümseyin. Onun yanında mutlu olduğunuzu anlaması hoşuna gidecektir.

Onun ile ilgili bilgileri unutmayın

Doğum gününü beyninizin bir köşesine kazıyın. En çok sevdiği yemeği unutmayın. Ya da size önerdiği ilk filmi sakın unutmayın. Bu konuda sizin önem gösterdiğiniz  ayrıntılar, onun size olan yakınlığını arttıracaktır.

Nazik olun

Her ne olursa olsun nazik davranmaya özen gösterin. Buluşmada davranış şekliniz yakınlığı arttırır. Ayrıca telefonda konuşurken de  nazik olun. Kelimelerinizi seçerek kendinizi ifade edin.

İlk Buluşmadan İkinci Buluşmayı Nasıl Garantilersiniz?

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kafes dövüşü

Kafes Dövüşü

rio karnavalı öyküsüdür

Rio Karnavalı Öyküsüdür