Hayata Dair

Flört Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Flört Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Güzel bir ilişki yaşamak istiyorsunuz bunun için karşılıklı birbirini tanımak ve flört döneminden geçiyor. Peki flört döneminde nelere dikkat etmeliyiz?

Flört Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Duygularınızın yoğunluğunu belli etmeyin

Karşınızdaki kişiyi yeni tanımaya başladığınızı unutmayın. O kişiyi daha yeni keşfetmeye başlıyorsunuz. Eğer duygu yoğunluğunuz varsa bunu hemen belli etmemelisiniz. Karşınızdaki insanın size karşı ne hissettiğine emin olun yavaş adımlarla hareket edin.

Fazla konuşmamaya çalışın

Karşınızdaki kişiyi daha yeni tanıyorsunuz. Bu süre içerisinde gerekli gereksiz çok fazla konuşmamaya özen gösterin. Tam huyunu suyunu bilmediğiniz kişinin nasıl bir tepki vereceğini bilemezsiniz. Sürekli sorular sorarak bunaltmayın. Gerektiği kadar konuşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Görüşme talebi için sürekli baskı yapmayın

Sürekli görüşme fikri sizin yanlış anlaşılma sebebiniz olabilir. Şu an sadece ilişkiye hazırlık flört döneminde olduğunuzu unutmayın. Çok fazla istekliymiş gibi görünmemeye çalışın.

Her söylediğini ciddiye almayın

Karşınızdaki kişi sizin nasıl biri olduğunuzu anlayabilmek ve daha iyi tanıyabilmek için  küçük oyunlara başvurabilir. Sizin ne düşündüğünüzle  sorular sorabilir. Bu tarz yaklaştığında sakince sorularına cevap vermeye çalışın.

Sabırlı olun

Flört dönemi tanıma sürecidir bunu unutmayın. İlla mutlu bir ilişki yaşamaya başlayacağınız anlamına gelmez. Bu dönemin sadece flörtle kalabileceğini de aklınızdan çıkarmayın. Yaşadığınız bu tanıma süreci içerisinde sabırlı olun. Sonuç ne olacak bilemezsiniz.

Beklemediği bir anda iltifat ederek şaşırtın

Flört demek mesajlaşmanın daha fazla olduğu günler demek. Mesajlaşma da beklemediği anda iltifat duymak o kişiyi mutlu edecektir. Belki de sizden duyacağı güzel bir iltifat gününün güzel geçme sebebi olur.

Gizemli olun

Kendinizle ilgili her bilgiyi tek seferde önüne sunmayın. Gizemli olmak karşınızda ki kişide sizle ilgili merak uyandırmasına sebep olur. Her buluşmanızda sizi biraz daha kendi keşfetsin. Bu flört döneminize heyecan katacak.

Her zaman gülümseyin

Gülümsemek her zaman her zaman her şekilde ortamı güzelleştirir. Buluştuğunuz zaman bol bol gülümsemeyi ihmal etmeyin. Onun yanında suratsız olmaktansa gülümsemeniz mutlu olduğunuzu göstermek hoşuna gidecektir.

Onun ile ilgili bilgileri unutmayın

Örnek vermek gerekirse doğum gününü, size önerdiği bir filmi ya da kendiyle ilgili bir bilgiyi unutmayın. Bunu ileride hatırlattığınızda hoşuna gidecektir.

Nazik olun

Konuşurken ya da buluşma esnasında nazik olmaya çalışın. Vereceğiniz imaj çok önemlidir. Nazik bir davranış karşınızda ki kişinin kalbini fethedebilir.

Yaşadığınız İlişki Sağlığınızı Etkiliyor

 

 

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Ve en önemlisi sürekli eski sevgiliniz ile yaşadığınız kötü veya iyi anlarınızdan bahsetmeyin tşk :( :D

  2. ben beceremiyorum bu işleri baba ya. bir sürü antin kuntin plan program. ben anı yaşarım olmuyorsa demek ki uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu