Kültür - SanatTiyatro

Fırat Tanış Söyleşi Serisi İzmir’de Devam Ediyor. Sakın Kaçırmayın.

Fırat Tanış söyleşi serisi İzmir’de devam ediyor. Son zamanlarda Ülkemizde yaşanan kutuplaşma ve gerginliğe Fırat Tanış’tan anlamlı bir çağrı geldi. Fırat Tanış’tan gelin tanış olalım izleyicilerle buluşuyor.

Fırat Tanış Söyleşi Serisi İzmir’de Devam Ediyor.

Günümüzün bir çok insanın gerildiği, kutuplaşmaların olduğu bu dönemde. İnsanlara çağrısını Gelin Tanış Olalım diye yapan Fırat Tanış söyleşilerle, sohbetlerle, türkülerle insanların kalbini ısıtıyor.

28 MAYIS 2019 SALI GÜNÜ SAAT 21:15

BOSTANLI SUAT TAŞER TİYATRO SALONU

İZMİR

BİLET FİYATLARI

1. Kategori – 78.50 TL

FIRAT TANIŞ HAKKINDA

Fırat Tanış 5 Mayıs 1975 doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Müzisyenlik, bestekarlık, şarkı sözü yazarlığı, senaristlik, film yönetmenliği ve resim dallarında da çalışmaları vardır.

FIRAT TANIŞ KİMDİR?

Fırat Tanış, 5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul doğumlu ancak Gürcistan Ahıska kökenlidir.  Ailenin en küçük çocuğu olan Tanış’ın, tam adı Nuri Fırat Tanış’dır. Tiyatroya olan merakı  Fikirtepe Mehmet Beyazıt Lisesinde okurken 1991 yılında başlamıştır. Ayrıca müzisyenlik ve köşe yazarlığı yapan  ünlü oyuncu ilk bestesini lise döneminde 15 yaşında yazmıştır. Teoman, Emre Altuğ, Levent Yüksel ve Gülay gibi bir çok şarkıcının seslendirdiği besteleri mevcuttur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Konservatuardan 1988 yılında mezun olan Tanış, aynı yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yapmıştır. Aynı zamanda Nazım Hikmet Tiyatro Akademisi ve Kadıköy BLOK’ta bir çok kişiye oyunculuk dersleri verdi.

Televizyon dünyasına 1995 yılında adım atmıştır. Kanal 6 televizyon kanalında  yayınlanan sit-kom tarzı komedi dizisi “Radyo Madyo” ile ilk kez kameralar karşısına geçmiştir. Fırat Tanış profesyonel olarak kariyerine ilk dizi projesi  Yeditepe İstanbul ile 2002 yılında adım atmıştır. Kanal D ekranlarında 2009 yılında yayınlanan “Geniş Aile” dizisiyle aldığı rol sayesinde fenomen haline gelmiştir. Film dünyasına da 2002 yılında “Sır Dünyası” ile giriş yapan Fırat Tanış sergilediği performansıyla bir çok ödüller kazanmıştır. Ünlü oyuncu 2013 yılında “Karınca Kapanı” adlı sinema filmiyle yönetmenliğe ve senaryo yazarlığına da el atmıştır.

Fırat Tanış ilk evliliğini şarkıcı Gülay Sezer ile yapmış daha sonra boşanmışlardır. İkinci evliliğini 2014 yılında Kübra Tanış ile yapan ünlü oyuncunun bu evlilikten bir kız çocuğu vardır.

2017 yılında İstanbullu Gelin adlı dizide Adem rolüyle karşımıza gelen Tanış 1.75 boyunda Boğa burcudur.

CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus Gösterileri

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu