Müzik - Festival

Festtogether Eğlen İz Bırakma Müzik Festivali

Festtogether eğlen iz bırakma müzik festivali 14 Temmuz’da başlıyor. Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivaline hazır mısınız?

Festtogether Eğlen İz Bırakma Müzik Festivali

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan festtogether eğlen iz bırakma müzik festivaliyle çevre duyarlılığı ele alınacak. 14 Temmuz düzenlenecek olan bu festivalde bir çok ünlü isim yer alacak. Çevreye karşı duyarlılığınız varsa, geri dönüşümü önemsiyorsanız hem konserler eşliğinde atölyeler ve panellere katılabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz biletle birlikte bir çok sivil toplum kuruluşuna desteğiniz olacak.

Festtogether Festival Takvimi
Bob Geldof
Mor ve Ötesi
UNKLE
Kimbra
Sophie Hunger
Son Feci Bisiklet

Bu festival için bilet alacaksanız eğer bir çok sivil toplum kuruluşuna destek vermiş olacaksınız. Bu sivil toplum kuruluşlarında İhtiyaç Haritası, Adım Adım, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Tider, Çaba, TOG ve Tohum Otizm Vakfı gibi kuruluşlardan oluşmaktadır.

Dünyada düzenlenen  tüm büyük festivaller her yıl toplam 20 bin ton atıktan fazlasını üretiyor. Kişi başına düşen rakam ise  2,8 kg atık anlamına geliyor. Düzenlenen bu festivalin en önemli amacı ise müziğin birleştirici gücüyle birlikte ekolojik bilinci yükseltmek.

Festivalde Hedeflenenler
– Sıfır atık seviyesini yakalamak
– Geri dönüşümü ön plana çıkarmak
– Küresel ısınmaya neden olan karbon ayak izini düşürmek
– Sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekip farkındalık yaratmak

Türkiye’ de ilk kez yapılacak festivalde çevre duyarlılığına sahip sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi amaçlanıyor. Bu festivalde gün boyu ekoloji, geri dönüşüm, çevre gibi konularla ilgili atölyeler ve paneller de düzenlenecek.

Bilet Fiyatları

1. Avantajlı Dönem – Sınırlı Sayıda
Sahne Önü Ayakta – 300 TL
1. Avantajlı Dönem Ayakta – 150 TL – Tam
Öğrenci – Ayakta – 100 TL

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu