Gündem

Fazıl Say Ysk Kararı Karşısında Sert Tepki Gösterdi

Fazıl Say Ysk kararı karşısında sert bir çıkış yaptı. Dünyaca ünlü piyanist dün Ysk(Yüksek Seçim Kurulu)’nın kararını açıklaması üzerine oldukça sert bir paylaşımda bulundu. Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “20 kere de seçim yenilense, 20’sini de Ekrem İmamoğlu kazanacaktır” dedi.

Fazıl Say Ysk Kararı Karşısında Sert Tepki Gösterdi

Fazıl Say olay çıkışları ve sözleri ile anılan dünyaca ünlü bir piyanistimiz. Zaman zaman hükümet ile anlaşmazlıklar yaşadığını hepimiz biliyoruz. Ancak geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşinin konserine katılması sebebiyle suların durulduğu tahmin ediliyordu. Yüksek Seçim Kurulu’nun kararından sonra ise kendini tutamadı ve Ekrem İmamoğlu’nun bir fotoğrafı ile birlikte şu notu düştü; “Biz İstanbul’da yaşayanların başkanı artık Ekrem İmamoğlu’dur! 20 kere de seçim yenilense, 20’sini de Ekrem İmamoğlu kazanacaktır.”

“BU KARARA PES”

Dünyaca ünlü piyanist yaptığı açıklamada aynen şunları söyledi; “Bu karara; Pes! Yazık bu ülkeye, ne kadar güven sarsıcı 16 milyonluk şehir için. Türkiye’ye üzülüyorum, yazık, ekonomisine, imajına. Huzur, uzlaşı mı aranıyordu? Böyle mi aranıyor? Cumhuriyet Halk Partisine tavsiyem boykot etmeleridir. Atatürk yüreğimizdedir.”

fazıl say ysk kararı

Konser Sonrası Sıcak Görüntüler Yaşanmıştı

Fazıl Say’ın konserine giden Cumhurbaşkanı, konser sonrası ufak bir konuşma yapmış ve ünlü piyanisti ayakla alkışlamıştı. Bir çok kişi tarafından bu durum eleştirilse de Fazıl Say bir sanatçı olarak duruşunu bozmadı. 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Mazbatasını almasına rağmen, Ysk dün akşam sularında seçimin tekrarlanacağı kararını açıkladı. İnsanlar sokaklara inip tepki gösterdi ancak durum değişecek gibi gözükmüyor. İşte Fazıl Say’ın konseri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşma.

 

Şeyma Subaşı Kalça Estetiği Yaptırdı ve Sosyal Medyada Paylaştı. Görüntüler Beğeni Rekoru Kırdı. Ayrıntılar Bu Haberimizde.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Adamı zorla kışkırtıyorlar memlekette her şey birbirine karışmış vaziyette acilen kurucu ayarlara dönmemiz şart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu