Hayata Dair

Faydalı Taşlar

Faydalı taşlar yazımın dokuzuncu ve son bölümünde sizlere tanzanit, terahertz, topaz, turkuaz, turmalin, unakit, vanadinit, varisit, yeşim ve zebercet taşlarından bahsedeceğim.

TANZANİT ( TANZANİTE)- Dengeleyici taş

Tiroidler üzerinde etkili olduğu, adrenalin hormonunu dengelediği söylenir. Kalp ve beyin enerjisini düzene sokar. Balık ve Yay burcunun taşıdır. Göz, boğaz ve taç çakrası ile uyumludur.

TERAHERTZ- Titreşim taşı

Görüntüsü Hemalit taşına benzer ancak kimyasal özellikleri farklıdır. Bu taş saniyede 112 milyon titreşim yayabilir, böylelikle vücutta enerjisi bitmiş hücreleri canlandırır ve düzenli çalışmayan organlar üzerinde etki sağlar. Tüm burçların taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

TOPAZ- Neşe taşı

Pozitif enerji yükler. Olumsuz enerjiler üzerinde kalkan görevi görür. Mavi Topaz boğaz hastalıklarında ve fazla çalışan tiroidler de etkilidir. Cesaret, neşe ve memnuniyet duygularını güçlendirdiği söylenir. Yay ve Başak burcunun taşıdır. Göz ve boğaz çakrası ile uyumludur.

TURKUAZ ( TURQUOISE)- İnanç taşı

Kandaki oksijeni dengeler ve yaşam gücünü arttırır. Tansiyon dengelemede etkilidir. Başarı ve inanç duygularını besler. Balık, Yay ve Akrep burçlarının taşıdır. Göz ve boğaz çakrası ile uyumludur.

TURMALİN ( TOURMALİNE)- Odaklanma taşı

Kalbi destekler ve kanı toksinlerden arındırır. Kişiyi hedeflerine odaklar. Duygusal iniş çıkışları dengeye sokar. Konsantrasyonu ve sezgileri arttırır. Terazi, Boğa ve Oğlak burçlarının taşıdır. Kök ve kalp çakrası ile uyumludur.

UNAKİT ( UNAKİTE)- Titreşim taşı

Kalp ve kanser hastalıklarının tedavisinde iyileşme sürecinde hızlanma sağlar. Verdiği enerji sayesinde kaybedilen enerjiyi dengeleyerek organların düzenli çalışmasına destek olur. Hoşgörü duygusunu besler. Akrep burcunun taşıdır. Göz ve kalp çakrası ile uyumludur.

VANADİNİT ( VANADİNİTE)- Güç taşı

Hormonlar üzerinde etkilidir. Verdiği enerji ile hormonsal gücü arttırır. Düşünce ve zeka arasındaki boşlukları doldurur. Başarı ve gücü temsil eder. Tüm burçların taşıdır. Kök ve karın çakrası ile uyumludur.

VARİSİT ( VARİSCİTE)- Cesaret taşı

Cesaret verir ve özgüveni arttırır. Kalp ve duyguların bütünleşmesini sağlar. Stres için etkilidir. Kalp gözünü açar. Kötü durumlar yaşandığında rahatlama sağlar. Kova ve Yay burcunun taşıdır. Kalp, boğaz ve taç çakrası ile uyumludur.

YEŞİM TAŞI ( JADE)- İyileştirici taş

Kalp ve vücuttaki genel sağlık durumunda etkilidir. Eklem ve kaslara destek verir. Uyku sırasında kullanıldığında vücuttaki ağrıları giderir. İkizler, Balık ve Boğa burçlarının taşıdır. Kök ve kalp çakrası ile uyumludur.

ZEBERCET (PERİDOT)- İletişim taşı

Çevreyle iletişimde etkilidir. Kıskançlık, bencillik ve duygusal soğuklukları ortadan kaldırır. Beden ve zihin dengesini korur. Endişeyi azaltır. Asabiyete koruyucu etki sağlar. İkizler, Başak ve Terazi burçlarının taşıdır. Kalp çakrası ile uyumludur.

Faydalı taşlar yazım bu serinin son yazısı oldu. Bir çok taş bizlere yaydıkları enerjilerle yardımcı olmaya çalışıyor. Hangi konularda destek verdiklerini bilip ona göre kullanırsak taşlardan doğru şekilde faydalanmış oluruz. Bu yazı dizisini kaçırdıysanız ilk yazımın linkini aşağıya bırakıyorum. Böylelikle sıradan tüm taşlarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doğal Taşlar Ve Özellikleri

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Taşlar en sevdiğim takı eşyalarıdır. Ametist, ay taşı, pembe kuvars, mercan, kaplan gözü ve nicesi var bende irili ufaklı. Bir keresinde hepsini birden takmıştım ve acayip bir enerjiyle dolmuştum ☺️ değişik bir deneyim olmuştu çünkü taşların enerjisine inanmıyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu