Gündem

Fairy Tail İnceleme Yazısı

Fairy Tail İnceleme Yazısı

Bazı sebeplerden dolayı dışarıda birçok kişi Fairy Tail’i çok seviyor ve Fairy Tail’in kusursuz olduğunu düşünüyor. Diğer yandan Fairy Tail’ın gelmiş geçmiş en kötü anime olduğunu söyleyip bu animeden nefret edenler de mevcut. Biz ise bu yazımızda biraz daha yansız bir değerlendirme ortaya koymayı hedefliyoruz. Aslına bakarsanız Fairy Tail, vakit geçirmek için oldukça ideal bir animedir. Yapacağınız hiçbir şey yoksa veya kendinizi oldukça tembel hissediyorsanız, hemen açıp bu animeyi izleyebilirsiniz. Fairy Tail’i açıp izlemeye başladığınızda zamanın çok hızlı akıp gideceğini söyleyebiliriz.

Anime ile İlgili Sorunlar

Karakter gelişimi, en düşük düzeylerde olsa da bu karşımıza bir problem olarak çıkmıyor. Karakterler zaten yeterince iyi tasarlanmış ve hikâyenin en önemli kısmı olarak seyircinin karşısına çıkıyor. Her anime kendine özgü bir hikâyeye ve yapıya sahip olsa da hepsi bir yerde aynı sonuca bağlanıyor ve kötü karakterler eninde sonunda yeniliyor. Anime, oldukça saçma ve aptalca bir mizah anlayışı sahip olmasına rağmen izleyicileri güldürmeyi başarıyor. Fairy Tail’ı sirklerdeki palyaço şovlarına benzetebiliriz. Bu anime, son derece aptalca ve çok da komik olmayan bir yapıya sahip olabilir fakat yine de çok eğlenceli bir animedir.

Fairy Tail Müzikleri

Müzik konusuna gelecek olursak, Fairy Tail’ın en iyi müziklere sahip olduğunu söylemek yanlış olacaktır fakat yine de bu animenin müzikleri hiç de fena sayılmaz. Fairy Tail’ın animasyon kalitesi ise gayet düzgündür. Fairy Tail, Kimi no Na wa gibi sıra dışı bir hikâyeye olmasa da gayet düzgün ilerleyip ana hikâyeden hiç sapmıyor. Birçok kişinin Fairy Tail’den nefret etmedeki sebebi, serinin fazlaca filler bölümler ile dolu olmasıdır. Bu problem, sadece Fairy Tail’e özgü bir problem değildir aslında. Diğer birçok animede de filler bölümler mevcuttur.

Fairy Tail ve Karakter Sorunu

Fairy Tail’in sahip olduğu en büyük sorunlardan biri de karakterlerin çok yönlü olmamasıdır. Bu durum da Fairy Tail’den nefret edenlerin en önemli sebeplerinden biridir. Bu anime açısından bakarsak animedeki karakterleri daha detaylı hale getirebilmek için çokça zaman ve emek harcanması gerekiyor çünkü Fairy Tail’da çok sayıda karakter bulunuyor. Karakterlerdeki sorunun bir avuç ana karakterde bile göründüğünü belirtmek gerekiyor. Öte yandan bu sorun, yan karakterlerde devasa bir probleme dönüşüyor.

Bleach Anime Eleştirisi

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Anime türlerinde pek bilgi sahibi değildim artık daha bilinçliyim bu konularda paylaşım içim teşekkürler.

  2. Fairy Tail i şahsen izlemedim ama izleyen arkadaşımın da görüşleri hemen hemen bu şekilde. Müzikleri bence güzel yazı için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu