Hayata Dair

Evde Kullanılmayan Eşyalarla Ne Yapılır

Evde kullanılmayan eşyalarla neler yapılır? “Evde kullanmadığım eşyaları nasıl değerlendirebilirim?” diye düşünüyorsanız bu haberimiz tam size göre! İşte evde kullanılmayan malzemeleri değerlendirmenin yolları…

Evde kullanılmayan eşyalarla neler yapılır?

Yatak altına kutular koyun

Fazlalık eşyalarınızı yatağınızın altına koyacağınız kutular ile dağınıklıktan kurtulabilirsiniz. Eviniz geniş ya da küçük olabilir  yine de ortalıkta duran gereksiz eşyalarınızı derleyip toplayabilirsiniz. Bir gün lazım olur diye  düşündüğünüz eşyaları hem atmamış hem görüntü kirliliğinden kurtulmuş olursunuz.

 

Komidin olarak portatif merdiven kullanın

Yaptığımız hatalardan birisi de evimizin her alanını uygun kullanmamak. Örnek vermek gerekirse  yatağınızın  etrafında boş kalan bir duvarın kenarına kullanmadığınız bir merdiven koyabilirsiniz. Bu  kullanmadığınız merdiven ile kitaplık elde edebilirsiniz. Böylece eşyalarınızı geri dönüşüm yaparak farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Kapınızın arkasına çamaşır torbası asmaya ne dersiniz?

Çamaşır torbası deyip geçmeyin, bir çok farklı amaçla değerlendirebileceğiniz bir üründür. Kapı arkasına asarak fazla yayıntılardan kurtulabilirsiniz. Çocuğunuzun oyuncaklarını kapı arkasına astığınız çamaşır torbasına koymanız size daha fazla alan kazandırır. Kullanmadığınız eşyaları çamaşır torbasına koyup uygun yerlere kaldırabilirsiniz. Çamaşır torbaları size oldukça yer tasarrufunda bulunacak basit ama işlevsel bir üründür. Aynı şekilde kirli çamaşırlarınız için de bu taktiği kullanabilirsiniz. Çamaşır sepetine ihtiyacınız da kalmaz.

Şifonyer çekmecesinde priz mi?

Duvarlarda görünen prizler sizi rahatsız ediyorsa çekmecenizin içine priz taktırabilirsiniz. İstediğiniz an elinizin altında bu priz olur. Ayrıca kablo gibi görüntü kirliliğini de engelleyebilirsiniz.  Görüntü olarak rahatsız olmazsınız. Şifonyer içinde priz fikri oldukça güzel duruyor.. İhtiyacınız duyduğunuz anda şifonyere elinizi uzatmak yeterli gelecektir.

Çekmecelerin içinde aksesuar ayraçlar koyun

Ayraçlar ile kemer, saat ve eşinizin kravatlarını düzenli tutabileceğinizi biliyor musunuz? Bu sayede çekmeceleriniz derli toplu olur. Alacağınız akrilik ayraçlar sizi daha düzenli gösterecektir.

Mücevher kutusu olarak anahtarlık kutusu alır mıydınız?

Odanızda takılarınızı nasıl düzenli tutacağınızı bilmiyorsanız eski anahtar kutuları kurtarıcınız olabilir. Anahtar kutusunu elden geçirerek hoş bir takı kutusu elde edebilirsiniz.  Yeni tasarladığnız bu mücevher kutunuzun ön kapağına değişiklikler yapabilirsiniz. Kutu boyutunda kestirdiğiniz bir ayna ile çok daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Hemen hemen her eşyayı farklı amaçlarla değerlendirip kullanabilirsiniz. Geri dönüşüm yapmak hem sizin bütçenizi korur hem de eşyalarınızı atmamış olursunuz.

Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. tam benim alanım. Eşyaları işlevinin dışında kullanmak zordur. Yaratıcı olan kişiler yapabilir bunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu