Kültür - SanatMüzik - FestivalSinemaTiyatro

Şehrinizdeki Etkinlikler. Bu Hafta Şehrinizde Ne Var?

Şehrinizdeki etkinlikler neler? Sizin için derledik. Eğer henüz plan yapmadıysanız bu haberimiz tam size göre. Sevdiklerinizle eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmeniz için rehber hazırladık. Her hafta yapılacak etkinlikler hakkında sizleri bilgilendirip, planlarınıza dahil olmayı hedeflemekteyiz! İşte bu hafta Istanbul etkinlikleri.

Şehrinizdeki Etkinlikler. Bu Hafta Ne Var?

10 Nisan Zorlu PSM

Candan ERÇETİN

Tüm konserleri güçlü yorumu ve dillerden düşmeyen şarkıları eşliğinde çok renkli geçen Candan Erçetin Vestel’in #gururlayerli konser serisi kapsamında Zorlu PSM’de sahne alacak. Bu etkinlik ile Türk pop müziğinin en kaliteli seslerinden biri olan Erçetin, dinamik sahne performasıyla seyircilere müzikal bir ziyafet sunacak.

candan erçetin konser

12 Nisan Babylon

XJAZZ: Anadolu’nun Kayıp Şarkıları

Anadolu’nun Kayıp Şarkıları, gösterime girdiği dönemde Türkiye’de ve dünyada yoğun ilgiyle karşılaşmıştı. Şimdi ise bu filmin özel müzikleri canlı performansla XJAZZ festivali kapsamında sahnede olacak. Yöresel şarkılar perdeye yansıtılırken Türkiye’nin Alp Ersönmez, Sarp Maden ve İzzet Kızıl gibi önemli müzisyenleri onlara eşlik edecek. Anadolu mirası müziklerin batı müziğiyle harmanlanacağı eşsiz bir müzik şöleni Babylon sahnesinde.

Anadolunun kayıp şarkıları

13-14 Nisan Zorlu PSM

Konserdeki Yüzüklerin Efendisi “Kralların Dönüşü”

Yüzüklerin Efendisi destanının sinema uyarlamasının Oscar ödüllü müzikleri, film gösterimi eşliğinde Zorlu PSM’de. Geçtiğimiz yıl da yine aynı yerde gerçekleşen ve yoğun ilgiyle karşılaşan The Lord of The Rings in Concert serisi kaldığı yerden devam edecek. Howard Shore’un müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken dev ekrana yansıtılan film sahneleri eşliğinde kendinizi Orta Dünya’da hissetmeye hazır olun. Bu etkinlik LOTR hayranları için bulunmaz bir etkinlik! Kaçırırsanız üzülürsünüz.

yüzüklerin efendisi konusu

13 Nisan Jolly Joker Ankara

Büyük Ev Ablukada

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Jolly Joker Ankara’da gerçekleşecek konserinde yine eğlenceli tavırlarıyla, seyirciyle kurdukları güzel iletişimle ve çeşitli sürprizleriyle her zamanki rengarenk, canlı performanslarını sergileyecek.

şehrinizdeki etkinlikler neler

11 Nisan Bios İzmir

Maden Öktem Ersönmez

XJAZZ Festivali’nin dördüncü yılı kapsamında gerçekleşen birçok koserden biri de Türkiye müzik piyasasının vazgeçilmezleri arasında yer alan Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez‘den oluşan modern caz üçlüsünün özel performansı olacak. Farklı müzikal tarzlarını yıllar içerisinde edindikleri deneyim ve uyumlarıyla bir araya getirecek üçlü, dinleyenlere Bios’ta yaratıcı, sürükleyici ve keyifli bir konser sunacak.

maden öktem ersönmez

Sahne Sanatları

13 Nisan Entropi Sahne

Romeo ve Juliet’in Tarifsiz Hikayesi

Dünyanın en meşhur aşıkları Romeo ve Juliet’in hikayesi, onlar öldükten sonra hikayeleri başkaları tarafından anlatılmaya, oynanmaya yazılmaya ve çizilmeye devam edilir. Tüm bunlara yerin altında kulak misafiri olan çiftin sabrı bir gün taşar ve kendi hikayelerini en iyi kendilerinin anlatabileceği inancıyla ‘ayaklarının tozuyla’ tiyatro sahnesine çıkarlar. O gece balkonda yaşananları bir de onlardan dinleyin!

romeo ve juliet tiyatrosu

11 Nisan Farabi Sahnesi Ankara

Kürklü Merkür

In-yer-face tiyatro akımının temsilcilerinden Philip Ridley’nin yarattığı bu distopyada birileri bize “Hayatta kalmak için neye ihtiyacınız var?” sorusunu soruyor. Sevgi, güven, umut, düşünmek gibi kavramların kendi ayağımıza taktığımız prangalar olduğunu söylüyor ve “Sizi yeni baştan yaratabilir ve size yepyeni bir dünya sunabiliriz,” diyor. Onlar kim mi? Cevabı Ankara Tıp Oyuncuları’nın yorumuyla Kürklü Merkür oyununda sahnede.

kürklü merkür tiyatrosu

15 Nisan Boyoz Akademi Sanat Merkezi İzmir

Otel ‘Kırık Bellek’

Edip Cansever’in Otel ve Otel Katibi şiirlerinden yola çıkılarak sahnelenen tek kişilik bir fiziksel tiyatro performansı olan Otel, Vol:5 Tiyatro’nun Bellek Üçlemesi’nin ikinci oyunu. Boyoz Akademi Sanat Merkezi’nde sahnelenecek oyunun yönetmeni Gizem Tataroğlu, sahnede ise oyuncu Ömer Polat’ı izleyeceğiz.

Sinema

14 Nisan Kanyon Cinemaximum

Arada

Senaristliğini ve yönetmenliğini Mu Tunç‘un yapmış olduğu Arada filmine 14 Nisan 2018 19.50’de Shall We? ailesinin katılımı ile gidebileceğiniz bu etkinlik hem yeni insanlarla tanışmak adına hem de kaliteli Türk sinemasını takip edebilmek açısından kaçırılmaz fırsat.
Burak Deniz, Büşra Develi, Eriş Akman ve Deniz Celiloğlu gibi önemli isimlerin yer aldığı filmin konusu şöyle;

Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eden Ozan, İstanbul’da yaşayan genç bir punk’tır. Ozan’ın babası Altan’da müzik kariyeri olan bir sanatçıdır fakat darbe ile kariyeri sona ermiştir. Ozan’ın geleceği hakkında konuşmaya başlayan baba-oğul, şiddetli bir tartışmaya koyulur. Yaşanan tartışmanın ardından evi terk eden Ozan, arkadaşı Deniz’den Kaliforniya’ya giden bir gemi hakkında bilgi alır. Hayallerini gerçekleştirecek bir fırsat bulan Ozan, kız arkadaşı Lara ile birlikte İstanbul’u altını üstüne getirerek bileti ararlar.

arada filmi

 

Gaziantep’de Gezilecek Yerleri Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu