Seyahat

Etik Seyahat İle Ekolojiyi İlke Edinin – Etik Seyahat Nedir?

Seyahat ederken yerel dokuya, çevreye katkıda bulunmak, çevre konusunda farkındalığı artırmak ve aynı zamanda harika bir tatil deneyimi yaşamak kim istemez… Etik seyahat son birkaç yıldır yükselen seyahat trendleri arasında ilk sıralarda yerini koruyor. Gelin etik seyahat nedir? Etik seyahat ne demek? Etik seyahat rehberi gibi birçok konuda akla gelecek her şeyi masaya yatıralım… İşte detaylar.

Etik seyahat ile ekolojiyi ilke edinin

Tatile gittiğinizde gittiğiniz o yerin dokusuna katkıda bulunmak ve eşsiz bir tatil deneyimi yaşamaya ne dersiniz? İşte bu noktada bu seyahat kavramı devreye giriyor. Son yıllarda seyahat trendleri arasında hızlı bir yükselişe geçen etik kavramı, yeni yerler keşfederken aynı zamanda bu yerlerin korunması, kollanması anlamına geliyor.

Aspendos 2019 Yılının ‘Kültür Şehri’ Seçildi

Etik seyahati ilke edinmiş gezginler, son yıllarda etik seyahat kavramını benimsemiş, bu kavramı çevrelerine de aşılamaya başlamıştır. Bu kavram sayesinde seyahat eden bir kişi hem doğa ve doğada bulunan aktivitelerle daha fazla iç içe bulunuyor hem de sürdürülebilir enerji kaynakları tüketerek doğaya katkıda bulunuyor.

Etik seyahat için hangi yollar izlenmeli?

Etik seyahat kavramını benimsediniz ve artık seyahatlarınızı bu kavram ….. yapmak istiyorsunuz. Peki bu seyahat kavramı için hangi yolu izlemelisiniz? Bunun için en etkili kaynak Ethical Traveler oluşumu diyebiliriz. Bu oluşum her yıl çıkardığı listelerde iklim değişikliği, insan hakları, sürdürülebilir enerji gibi konularda yol kat eden ülkelere yer veriyor.Ayrıca bu ülkeler, sahip olduğu kültürel miras ve doğası ile seyahatseverlerin ve gezginlerin mutlaka gitmek isteyeceği ülkeler arasında yer alıyor.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Yolları

Diğer seyahat kavramları

Zoraki gezginler:

Zoraki gezginler, genelde bir iş adı altında örneğin bir toplantı için şehir ya da ülke değiştiren ya da bayram gibi günlerde ailelerini görmek isteyen insanların oluşturduğu topluluk. Bu topluluk planlanan her şeyin sorunsuz gitmesini ister.

Rahatlık arayanlar:

Kısıtlı bir zaman diliminde tatil yapacak olan ve tatilden tek beklentilerinin dinlenmek olduğu topluluk. Genelde paket programları tercih ederler ve tüm ayarlamaların ve planlamaların bu programlar tarafından hazır bir şekilde olmasını isterler. Güvenlik, konfor ve kolaylık onlar için 3 önemli anahtar kelimedir.

Ödül avcıları:

Tüm yıl boyunca soluksuz çalışan ve tatilin kazanılmış bir hak olduğunu düşünenler topluluğu… Kendilerini şımartabilecekleri tatil ve alan yaratımı eğilimindedirler. Konfor ve verimlilik onlar için önemlidir. Özel ilgi beklerler. Örneğin; havaalanında VIP hizmet satın alırlar.

Kültür meraklıları:

Yeni kültürler tanıyıp, bilinmeyen yerleri keşfetmeyi tercih eden topluluk. Deneyimlerinin gerçekçiliği ne kadar yüksekse yaptıkları seyahatten ve tatilden o kadar çok keyif alırlar. Sosyal medyada bulunan platformlardan aldıkları tavsiyelere göre tatil planı yaparlar.

2019 Pasaport Harç Ve Cüzdan Ücretleri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben küttür meraklıları bölümüne giriyorum Çünkü yeni insanlar ve yeni kültürlere canlı canlı şahit olmak mutluluk veriyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu