SON DAKİKA

Eskişehir Gezilecek Yerler

love
Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir gezilecek yerler bu gün ki durağımız Eskişehir. Adı eski ama yenilenmiş, restore edilmiş bir Eskişehir turu yapacağız sizinle. Odunpazarı evleri, Lüle taşı Müzesi , Porsuk çayı ve daha bir çok yere hep beraber bir göz atalım o zaman.

Eskişehir gezilecek yerler bu gün ki durağımız Eskişehir. Adı eski ama yenilenmiş, restore edilmiş bir Eskişehir turu yapacağız sizinle…

Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı’ndan alır ismini… Osmanlı’nın izlerini taşıyan evler eski ve dar sokak üzerinde sıralanmış ihtişamlı ve renkli görünümüyle bizleri karşılıyor. Çevresinde camiler, şadırvanlar bulunuyor. 300 yıllık evler Eskişehir’in en köklü yerlerinden biridir. Hatta evlerden biri Çağdaş Cam Sanat Müzesi’dir. Odunpazarı Evleri UNESCO Dünya Mirasları listesine de girmiştir.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Odunpazarı Evleri

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Eskişehir gezilecek yerlerde sıra Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nde. 1 Aralık 2007 tarihinde hizmete açılan müze, Odunpazarı Evlerinin içindedir ve Türkiye’nin ilk Cam Sanatları Müzesi’dir. İçinde 58 yerli ve 10 yabancı sanatçının eserlerini bir arada görme şansına sahipsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Eskişehir

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi

Balmumu Heykel Müzesi, Odunpazarı’nda yol kenarında yer alan bir konağın restore edilmesinden sonra 18 Mayıs 2013’de müze olarak hizmete girmiştir. İçinde 164 adet balmumu heykeli bulunan müzedeki en belirgin heykeller arasında tabi ki Atatürk bulunuyor. Onun dışında Kazım Karabekir, Rauf Orbay, Gandhi  gibi birçok yerli ve yabancı siyasetçiler ünlüler de bulunmakta.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir Balmumu Müzesi

Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Eskişehir’in en turistik noktalarından biri de hiç şüphesiz Atlıhan El Sanatları Çarşısı’dır. 1850’li yıllarda Takattin Bey tarafından inşa ettirilen mekan çevre illerden gelenlerin konaklamaları için yaptırılmış. iki kattan oluşan han günümüzde el sanatları çarşısı olarak hizmet veriyor. Özellikle lüle taşı ile ilgili en geniş hediyelik eşya seçeneklerini burada bulabilirsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Eskişehir Büyük Park

Eskişehir’in önemli parklarından biri Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı içinde gölet, masal şatosu, bilim merkezi, uzay evi, anfitiyatro, oyun grupları ve gezi alanları bulunuyor. Bu eğlenceli devasa park sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor.

 

Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir Büyük Park

Diğer Gezilecek Yerler Yazılarımız İçin Tıklayın!

Başlıklar: ,

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
NlnOrySinemtatlicadigezilecek yerler Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gezilecek yerler
Üye
gezilecek yerler

Eskişehir gezilecek yerler hakkında güzel bir yazı hazırlamışsınız.

Sinem
Editor

Eskişehir’e bir kere gittim ve hayran kaldım, yazı harika emeğinize sağlık. 🙂

NlnOry
Editor

Canım memleketim. Ne güzel anlatmışsın elıne sağlık canım 🙂

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Mayıs 2018, 00:59

Kamp Malzemeler Listesi

Doğa ile bütünleşmek, günübirlik ya da konaklamalı planlar yaparak rahatlamak en sevdiğimiz şeylerden. Fakat şehir merkezinden uzakta olacağımız için, kamptayken ihtiyacımız olacak malzemelerin yanımızda olduğundan emin olmak gerekiyor. Peki neler bunlar? Hazırlığınızı yaparken Kamp Malzemeleri Listesi yazımıza göz atmayı unutmayın 😉 Kamp Malzemeleri Listesine geçmeden evvel hatırlamamız gereken en önemli...

Devamını Görüntüle