in ,

BayıldımBayıldım

Eski Sevgiliyi Stalklamak Size Bir Şey Kazandırır mı?

eski sevgiliyi stalklamak

Eski sevgiliyi stalklamak ne kadar doğru? Her ayrılık sonrası olduğu gibi aklınız eski sevgilinizde kalabilir. Onların sosyal medya paylaşımlarını sürekli kontrol etmeniz hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Bu konuda bazı psikologların açıklamaları mevcut. Peki, eski sevgilinizi stalklamanız normal mi?

Eski sevgiliyi stalklamak size bir şey kazandırır mı?

Ayrılık zamanı her ilişkide olduğu gibi zordur.  Bu durumda devam eden süreçte çok önemlidir. Özellikle ayrıldıktan sonra eski sevgilinizin sosyal medya paylaşımlarını takip etmemelisiniz. Eğer sosyal medya hesaplarını sürekli kontrol ediyorsanız bu hayatınızı ciddi anlamda etkileyebilir. Psikologların bu konuda yaptığı açıklamalar önemli. Ayrıldıktan sonra eski erkek veya kız arkadaşınızın sosyal medyada çevrimiçi olup olmadığını merak edebilirsiniz. Neler paylaştığını görmek isteyebilirsiniz. Ancak bu tarz durumlar normal olsa da bu onu deli gibi  stalklamanız gerektiği anlamına gelmiyor.

Eski sevgiliniz sosyal medyada takip etmeli misiniz? Neler paylaştığını kontrol etmeniz normal mi?

İlişki uzmanlarına göre bu durum kaçınılmaz. İnsanlara bunu yapmamaları gerektiğini söylemek, günümüzde artık bir anlam ifade etmiyor.  Ayrılan çiftlerin birbirlerini sosyal medyadan takip etmemesi gerekiyor. Bu durum başlarda sizin için doğru olanı, ayrıca gelecekte hayatınıza biri girebilir ona saygı duyulması gerekir.

Eski sevgilinizin sosyal medya hesaplarına baktığınızda neler hissettiğinizi düşünün. Bu konuda hissettiklerinizi gözlemleyin. Size bir faydası olmadığını, hatta daha yıpratıcı olduğunu farkedeceksiniz. Geçirdiğiniz bu süreç her insanda farklılık gösterebilir. Ancak unutmayın eski sevgilinizin attığı komik bir tweet’i okumanın bir anlamı yok. Kendinize pay biçmeyin. Veya paylaştığı bir fotoğrafını görmenin size bir yararı olmadığını anlamanız gerekli. Eğer eski sevgilinizin paylaşımları sizi üzüyorsa uzaklaşabilirsiniz. Çünkü paylaştıklarının gözünüzün önünde olmamasını isteyebilirsiniz.  Unutmayın biriyle ayrıldığınızda onun sosyal medya hesaplarıyla da vedalaşmak iyi bir yöntemdir.

Geçmişe değil ileriye odaklanmaya çalışın

Unutmayın sosyal medya tam olarak gerçekliği yansıtmıyor. Bu yüzden de karşınızdaki kişiye olan bakış açınız karışmasın. Buna sebep vermeyin.  Eski sevgilinizin sosyal medyasıyla meşgul olmanızın hayatınızın bitmiş bir kısmına odaklı olduğunuzu gösterir. Eski sevgilinizin sosyal medyasını kontrol etmemek enerjinizi eski ilişkinize harcamanızı engeller. Yeni şeylere odaklanmanızı sağlar. Bu da sağlıklı bir ayrılık sürecinin göstergesidir.

Eski Sevgili Neden Arkadaş Olmak İster

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

brexit

Brexit ve Tarımsal Yardımlar Arasındaki İlişki

Şİfa deposu çorbalar

Şifa Deposu Çorbalar