in ,

BayıldımBayıldım

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

eski sevgiliyi geri kazanmanın yolları

Eski sevgiliyi geri kazanmanın yolları mı arıyorsunuz? Sevgilinizden neden ve nasıl ayrıldığınız bu süreçte çok önemli bir ayrıntı değil. Bu süreçte önemli olan tek şey eski sevgilinizi geri istiyor musunuz? Eğer bu soruya cevabınız evet ise işiniz öyle kolay değil. Her şeyden önce sizi zorlu bir süreç bekliyor. İlk önceliğiniz bunun farkına varmalısınız. Eskiden birbirinize çok aşık olmanız bir şey ifade etmiyor. Çünkü bir anda her şey çok farklı bir hal alacak. Siz bunun nasıl değiştiğini gördükçe şoka gireceksiniz.

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

Bir zamanlar gözlerinizin içine aşk ile bakardı. Şimdi ise sevgilinizin  her söylediğinize gözlerini devireceğine şahit olacaksınız. Bu kadar çabuk nasıl sizden vazgeçtiğine şaşıracaksınız. Ama ümidinizi kaybetmeyin. Eğer onu gerçekten geri kazanmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Bunun için ilk öncelikle sabır gerektiriyor. Tabi  biraz kendinizi de geliştirmelisiniz.  Biraz taktiğin bu süreçte zararı olmaz. Ayrıca olanlarla yüzleşmek gerekmektedir.

Eskiden yeni olur mu? Yani diğer bir değişle ex’den next yaratılır mı? Bu tartışılır. İlişkiniz bitmişse bunun mutlaka bir sebebi vardır. Şu aşamada önemli olan neden ve nasıl bittiği değildir. Önemli olan sevgilinizi tekrardan geri isteyor musunuz?  Tabi bunu yapmak öyle kolay değil. Bunun için  emek harcamaya hazır mısınız?  Sevgilinizi kazanmak istiyorsanız size önerdiğimiz seçeneklere bir göz atın..

ACELE ETMEYİN

Ciddi bir ayrılık sürecinde olabilirsiniz. Eğer durum böyle ise sevgilinizin kalbini tekrar kazanmalısınız. Tabi bu kadar da kolay olmayacak. Öncelikle acele etmeyin, uğraşacağınız bir süreç olacağını aklınıza sokmalısınız. Bir gecede onu geri kazanamazsınız. Bunun için zaman gerekir. Sevgilinize biraz zaman verin. Tabi kendinize de zaman tanımalısınız.  Aramak isterse zaten sevgiliniz sizi arar. Görüşmek isterse kendi belirtir. Bunun için sıkboğaz etmeye gerek yok. Görüşmek konuşmak istemiyorsa zorlamayın. Onu zamanından önce ikna etmeye çalışmanız olumsuz sonuçlanır. Ayrıca bu durum sadece sizi daha da itici kılacaktır. Onu geri kazanmak için saçma düşüncelere girmeyin. Evlilik planı ile gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

BİR SÜRE TÜM İLETİŞİMİ KESİN

Ayrılık sizi çok üzüyor olabilir. Ama bu süreçte yapabileceğiniz en büyük hata sevgilinizin üzerine gitmektir. Hiç durmadan aramayın. Sürekli mesaj atmayı ve mailleri unutun. İçinizden kapısında yatmak geçiyor olabilir. Sabahlara kadar onu ikna etmeye çalışmak da isteyebilirsiniz. Ancak bu olay sadece sizini aleyhinize olur. Bu zaman içerisinde soğukkanlılığınızı korumanız lazım. Bu davranışları sergilemeniz sizden soğutabilir. Hatta sizden daha çok uzaklaştırır. Özür dilemek isteyebilirsiniz ama bekleyin. Sinirlenip üste çıkmayada çalışmayın. Bunlar ilk aşamada işinize yaramayacaktır.

ÖNCE KENDİNİZE ÇEKİ DÜZEN VERİN

Ayrılık ve iletişimsizlik sürecini avantajınıza kullanmalısınız. Bu dönemde kendinizi bırakmayın. Perişan  bir halde görünmek işinize yaramaz. Sizin için ne yazık “Ah yazık bensiz ne hale gelmiş demez. Hemen kollarına atlayayım” diyede düşünmez. Aksine sizden daha çok uzaklaşır. Bunun yerine mükemmel görünmelisiniz. Öyle görünmeniz size ilk aşık olduğu zamanları hatırlatır. Eski sevgilinizin sizi öyle görmesi kıskandırır. İçinde bir yerlerde o eski duygular harekete geçecektir. Ayrıca sizi yıkılmamış halde görmesi önemlidir. Böyle görmesi sizi kaybetme korkusunu pekiştirecektir.

YETERİNCE İYİLEŞTİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ ANDA İLETİŞİME GEÇİN

Uygun bir saatte sevgilinize bir mesaj atın. Ona nasıl olduğunu sorun. Israrcı davranmayın. Uzatmayın. Buluşmayı teklif etmeyin. Onu merakta bırakın. Mesajınızın gelmesine sevinsin, hatta heyecanlansın. İlk aşama için tek bir mesaj yeterli. İkinci aşamadaysa sizi görmesi gerekecek. Ne kadar değiştiğinizi ve iyi göründüğünüzü ona göstermelisiniz.

ACELE ETMEYİN (YİNE)

Artık iletişim kurmaya başladınız. Aradaki iletişim de iyi gidiyor. O zaman tekrar bir araya gelebilirim diye bir düşünceye girmeyin. Sevgilinizin üstüne gitmeyin. Önce ilk etapta neden ayrıldığınızı aklınıza getirin. Nerelerde hata yaptığınızı iyi düşünün. Bunları değiştirmek için uğraşın. Eğer size bir sıcaklık gösterdiyse sabırlı olun.  Kaldığınız yerden başlayacakmışsınız gibi davranmayın. Acele etmeye gerek yok. Unutmayın onu geri kazanmak istiyorsanız beklemeye değer.

GÜVENİNİ KAZANIN

Sevgilinize değiştiğinizi göstermek mi istiyorsunuz? Bunu laflarınızla değil hareketlerinizle gösterin. Onun güvenini tekrar kazanın. İlk etapta aşık olduğu kişi olduğunuzu gösterin. Hatta ondan bile iyi olduğunuzu sergileyin. Sizinle tekrar bir ilişkiye yelken açabilmesi için önce size güvenmesi gerekir. Bu sefer her şeyin daha farklı ve iyi olacağına inanmasını sağlayın.

HATALARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN  VE KABUL EDİN 

“Özür dilerim ama ile başlayan bir cümle kurmayın. Bunun için hiç boşuna zahmete girmeyin. Özür dilemenin “Ama”sı olmaz. Hatalarınız varsa vardır. Onları kabul edin. Sakın yaşananlar için onu suçlamaya çalışmayın. Bunu yaparken rol yapmayın. Davranışlarınız yapmacık olmasın. Gerçekten sorunlarınızı görün. Onları çözüme ulaştırın. Unutmayın hızlı davranmak işinize yaramaz. Ayrıca kolay bir çözümle onu geri kazanamazsınız.

YENİ BİR İLİŞKİ GİBİ DAVRANIN

Sevgiliniz size ikinci bir şans vermiş olabilir. Sevgiliniz o kapıyı aralamışsa kaldığınız yerden devam etmeyin. Sizi eski halinizle istese hiç ayrılmazdı. İlişkinize yeni bir ilişki gibi davranın. Yeniden ilk buluşma yaşayın. Tıpkı yeni biriyle buluşacakmış gibi hazırlanın. Onunla flört edin. Ona iltifat edin. Gecenin sonunda onu öpün.  Ama bu ilk defa onu öpüşüyormuşsunuz hissini versin.

Eski Sevgiliyi Stalklamak Size Bir Şey Kazandırır mı?

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

doktor ateş kara twit

Korona Aşı Çalışmaları Haberleri. Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Konuştu.

deniz atı

Denizatı Hakkında Tüm Bilgiler