Hayata Dair

Erkeklerin Evleneceği Kadından Beklentileri

Evlilik hakkında her iki cinsiyetin de karşı cinsten beklentileri farklıdır. İki tarafında birbirinde olmasını istedikleri özellikler vardır. Peki erkeklerin evlilikten ve evleneceği kadından beklentileri nelerdir?

Erkeklerin Evleneceği Kadından Beklentileri

Erkekler kişilik olarak bazı belirgin özelliklere sahiptir. Karşı cinsiyetten de bazı belirgin istekleri vardır. Erkeklerin çoğunluğu düşünce dünyaları fazla karışık olmayan kadınları ister. Ayrıca söyleyeceklerini dolandırmadan açıkça ifade eden kadınlardan hoşlanır. Erkekler duygularını kolaylıkla söylemeyen, kısa ve öz konuşan, fiziksel olarak kadına göre daha güçlü kas yapısına sahiptir. Bununla birlikte cinsel arzularının daha farkında olan ve bu isteğini gerçekleştirme konusunda daha atılgan bir yapıya sahiptir. Tüm bunlar tabi ki her erkek için geçerli değildir. Ama yine de bir erkekte çoğunlukla karşılaşılan durum budur. Bu sebeplerle erkeklerle kadınların algıları arasında belirgin olarak  farklar vardır.

Huzur ve iyi niyet

Erkek bir kadınla evlenmek isterse bunun en önemli nedenlerin başında huzur ve kadın da gördüğü iyi niyettir. Bu huzur ve iyi niyeti açıklamak gerekirse ,bir erkek kendi üzerinde fazla baskı ve sorgulanma istemez. Kendisine huzur verebilen ve baskı uygulamayan bir kadın evlilik için tercihlerin başındadır. Baskı istemeyen erkek  daima sorgulamayan ve kendisinin daima kötü bir şey yaptığını düşünmeyen bir kadın ister. Erkek için bu sebeple huzur ve iyi niyet  en önemlisidir.

Bağımsız olarak karar verebilmeli

Erkeğin bir kadında aradığı bir diğer önemli özellik, kadının günlük yaşamında kendisine özen göstermesidir. Ayrıca kadının bakımlı olması ve akıllı davranabilmesi önemlidir. Akıllı kadından kastımız günlük yaşam becerilerinde kendisine bağlı olmayan, bağımsız karar alabilen ve günlük yaşam becerilerini kendisi sürdürebilen kadındır. Erkeklerin genelde aradığı hayatına kolaylık sağlayabilen bir kadındır. Erkek, ev ve aile yaşamında sorumluluk alabilen, aile idaresine yardımcı olabilen kadınları tercih ederler. Kadınların bu özelliklerde olması erkeğin yaşamını da kolaylaştıracaktır.

Kadının bağımsız karar alabilmesine erkek önem verir.  Erkek sevdiği kadınının aklında  başarılı olduğunu bilmek ister.  Aynı zamanda erkek kendini kadın için vazgeçilmez olduğunu düşünmek ister. Çünkü çoğu anne oğullarını bu düşünceyle büyütürler. Bazen kadının eşiyle ilgili gurur verici konuşması, erkeğin ne kadar önemli ve özel olduğunu hissettirmesini sağlar. Kadınların erkekleri bu tarz yüceltmesi, erkeklerin bu kadınların tercih etmesini ve bırakmamasını sağlar. Bir kadın eşini tabi ki ne yaparsa yapsın bir anne gibi koşulsuz kabul etmemeli. Ancak yaptığı başarıları da görmezden gelmemelidir. Onun diğer erkeklerden farklı olduğunu gösterecek şekilde onaylaması gereklidir.

Cinsel yaşam kadın ve erkek için de aynı oranda önemlidir. Erkeğin bir kadınla evlenmesi için cinsel uyum  önemli nedenlerden birisidir. Birlikte olduğu kadınla uyumlu bir cinselliğinin olmasını ister. Erkeğin o kadınla evlenmeyi tercih etmesinin sebeplerinden olabilir.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri Nelerdir

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Huzur, sadakat, güven ve kaprissiz bir hayat. Anlayacağınız Bekarlığa devam.

  2. bıraksalar kadınlar kendi akıllarını kullancaklar ancak bazı erkekler öyle bir şey yapıyor ki kadın beynini kocasına vermiş sanki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu