Hayata Dair

Erkeklere Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Bugün Alenin Day bizler için erkeklere dair doğru bilinen yanlışlarla ilgili bilgiler paylaştı. Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz.

Erkeklere Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Erkeklere dair doğru bilinen yanlışlar da en az kadınlar hakkında bilinen yanlışlar kadar çoktur. Tabi biz kadınlar da fenayız yani. Erkeklere biçtiğimiz roller biraz fazla olabilir. Saçma sapan yargılarımız da olabilir. Bu yaptıklarımız yüzünden erkekler de olmadıkları gibi davranıyorlar. Biz buna inanmakta zorlansakta erkekler de fazlaca aşk acısı çekiyor. Hatta ağlıyor, zaman zaman güçsüz kalıyorlar. Bir de zaaflarına yenildikleri durumlar var.

Erkeğin Kalbine Giden Yol Midesinden Geçmiyor

Erkeklerin kalbine giden yol midesinden filan geçmiyor. Hatta erkekler kadınlarda iyi yemek yapmaktan daha fazla şeyler arıyor. (Ama bir kadın olarak bunu demezsem çatlarım biz kadınlar da erkeklere yemek yapmaya meraklı değiliz.) Çok sevgili erkeklerimiz için yemek yapan kadın önemli olsa bile yeterli gelmiyor. Kadınlar, yumurtayı bile iyi sunuyorsa erkek mutlu oluyor. Günümüzde hiçbir erkek artık sevgilisinden veya eşinden, dolmalar, sarmalar, börekler, içli köfteler filan beklemiyorlarmış. (Bundan emin miyiz? Ben emin olamadım pek) Erkekler isterse bunları zaten dışarıdan sipariş edebilirler. Üstelik erkekler artık sadece karınlarının doymasını istemiyorlar. Onların ruhlarını ve bedenlerini de doyurmak gerekiyor. (Kıyamayız biz size siz istersiniz bir yapmaz mıyız?)

Erkekler İlk Adımı Atmaktan Hoşlanmıyor

Aslında erkekler öyle ilk adımı atmaktan hiç hoşlanmıyorlar. ( Ee biz kadınlar da bayılmıyoruz yani ne yapalım) Onlar için ilk adımı atmak daha zor. Kadınlara göre daha az cesaretliler beylerimiz. Hatta reddedilme korkusu yaşıyorlar. Bir erkek, duygularını dile getireceği zaman reddedilmek istemez. O yüzden de karşı tarafın duygularından emin olana kadar adım atmaz. Aşklarından ölseler bile duygularını ortalığa saçmazlar. Bu durumlarda biz kadınlara çok iş düşüyor. Onların adım atmasını istiyorsak yeşil ışık yakacağız. ( Kadınlar yeşil ışığı unutmuyoruz.) Erkek bizden o yeşil ışığı fark ettiği anda adım atmak değil koşarlar bence.

Erkekler Sekse Aşktan Daha Fazla Önem Vermiyor (?)

Kadınların çoğuna sorsak hepimiz erkekler için seksin aşktan önde geldiğini söyleriz. Ama erkekler bizim bu düşüncelerinizi kabul etmiyor. Bunun erkeklere karşı yargımız olduğunu ifade ediyorlar. Erkekler aşık olduğunda kadınlara göre çok daha fazla tutkulu olduklarını iddia ediyorlar. Hatta terk edildiklerinde aşk acısını kadınlara oranla daha uzun süre çekiyorlar. Fizyolojik olarak erkek kadından daha fazla seks düşünür bunu hepimiz biliyoruz. Zaten erkekler de bunu kabul ediyor. Ancak biz kadınlar sevgilisi olarak onun isteklerini karşıladığımız sürece problem yok. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi aşk ile sevişmeyi tercih ediyorlar. Sevdiği kadınla sevişmeleri daha tutkuyla oluyor. Duygusuz sevişme erkeğin ancak duygusal açıdan tatmin olmadığı dönemlerde tercih ettiği bir yol.

Erkekler Sadece Dış Görünüşe Önem Vermiyor

İlk izlenim olarak erkek ya da kadın fark etmez dış görünüş önemlidir. Ama dış görünüş erkekler için yeterli değildir. Çünkü erkekler için dış görünüş kadar çekicilik de baya önem arz ediyor. Kadınlar çekiciliği sadece dış görünüşe bağlamayın. Bunu yapmak büyük hata olur. Çünkü çekicilik kriteri sadece dış görünüşle belirlenmiyor. Kadının zeki olması onu çekici hale getirir. Kadının kendine bakması, erkeğin onu çekici bulmasını sağlar. Ayrıca kadın dediğin kendine güvenmelidir. Bunlar erkek için çekiciliği belirleyen en önemli özelliklerdendir. Yani şöyle söyleyelim bir erkeği dış görünüşle etkileyebilirsiniz. Ancak ilişkinin devamı için bu asla yeterli değildir. Hatta erkek için güzelliğinizin bir süre sonra pek bir önemi kalmıyor.

Erkekler Çözülmesi Zor Varlıklar Değildir

Kimi kadın erkekleri çözülmesi çok zor varlıklar olarak görse bile bu durum öyle değildir. Erkekler çetrefilli düşünmezler. Kadınlar gibi her detayı kafalarında canlandırmazlar. Eğer bir erkek bir şeye hayır diyorsa emin olun “hayır”dır. Eğer bir şeye de gerçekten evet diyorsa o “evet” anlamına gelir. (Yalan söyleyebileceği durumları burada ayırıyoruz) Bir erkek acıkıyorsa “acıktım” der. Veya bir şeye canı sıkıldıysa canının sıkıldığını ifade eder. Biz kadınlar burada erkekleri kendimiz gibi düşünüyoruz. Her yaptığı ya da söylediği şeylerin altında farklı anlamlar arıyoruz. Biz kadınların detaycı beyin yapısı vardır. Erkek türünün bu kadar düz ve basit olduğunu kabul edemeyiz. Bir kadın olarak tavsiyem erkeği sadece dümdüz düşünen varlık olarak düşünün.

Erkeği Süründürürsen Sana Daha Çok Bağlanmaz

Bana göre aslında erkeği süründürmek bağlamanın iyi yollarındandır. Ama erkeklere göre bu düşünce çok büyük bir yanılgı imiş. Erkekler genel olarak hayatlarının kolaylaşmasını tercih ettiklerinden kadınların bunu kolaylaştırmasını istediklerini ifade ediyorlar. Yani şöyle ki bir kaç kez reddedilen erkek sizden vazgeçecektir. Sürekli kadının peşinden koşmayacaktır. Hatta böyle bir durumda hemen başkasını tercih etmek gibi bir yapıları vardır. Sizin onda açtığınız yarayı başkasının kollarında iyileştirmeye istekli olurlar. Erkeklere göre erkeği süründürmek iyi bir yol değil. Onun yerine erkeğe kendisini ‘erkek’ gibi hissettirecek şeyler yapmak daha etkili bir yöntem. Örnek vermek gerekirse evet demiyorsanız bile açık bir kapı bırakın.

Erkek İçin Skor Çok Daha Önemli Değildir

Erkeklerin gereksiz bazı egoları vardır. Kendi hemcinslerine kendilerini ispat etmek isterler. Erkekler kendi aralarında tabii ki kaç kadınla birlikte olduklarının sohbetlerini çevirir. Tabii bu söylediklerinin hepsi doğru değildir. Bu sohbetlerin abartısız yüzde 80’i sadece abartıdır. Çünkü erkeklerin hiç biri erkekliklerine leke sürmek istemezler. Ama işin özü erkek için skordan daha önemli olan bir şey vardır . O da partnerini cinsel anlamda mutlu edebilmektir. Aslında bunun sıkıntısını daha çok yaşarlar. Partnerinin orgazm olması çok önemlidir. Eğer partneri orgazm olmuyorsa erkek kendini başarısızlığa uğramış gibi hisseder. Uzun lafın kısası yaşanılan cinselliğin kalitesi, skor sayısından daha önemlidir.

Erkek Ağlıyorsa Bu Zayıflık Değildir

Erkekler ağlamaz! Bu düşünce hem çok saçma olup hem de erkeğe yüklenmiş psikolojik bir baskıdır. İnsan olan herkesin ağlaması kadar doğal bir şey yoktur. Kadın gibi erkek de duygusal anlamda yaralanabilir. Bu duruma erkek ağlayarak tepki verebilir. Sürekli erkekler ağlamaz denildiği için bu durumu içlerine daha fazla atarlar. Ama sürekli ağlayan bir erkek de kadın için katlanılmaz olur. Siz yine de yanımızda sürekli ağlayıp durmayın.

Erkekler Her Zaman Kararlı Ve Güçlüdür

Erkek her zaman kararlı ve güçlü değildir. Bu biz kadınların maalesef erkeklere çizdiği bir rol modeldir. Oysa unutmayalım ki erkek de insandır. Karar veremediği, güçsüz kalıp sorunları aşamadığı zamanlar olabilir. Fakat biz kadınlar bu olayı abartıyoruz. Hepimiz “Ben erkeğimin benden çok daha güçlü olmasını isterim” moduna girdik. Erkekler de insandır. Her zaman güçlü rolünü oynayamazlar. Güçsüz olduğu dönemleri olacaktır. Bu sıkıntılı zamanlarında erkekler sevdiği kadına sığınmak ister.

Erkekler Duygularını Göstermekte Zorlanır

Bir erkek size “Seni seviyorum ama ben duygularımı gösteremiyorum mu diyor?” Buna asla ama asla inanmayın. Bir kadın ya da erkek aşık olduysa asla duygularını kontrol edemez. Yani bir erkek ben duygularımı gösteremiyorum diyorsa bu kesinlikle yalandır. Sizde sakın ola bu bahaneye kanmayın. Erkekler kadınlara göre daha duygusaldır bunu aklınızdan sakın çıkarmayın. Biz her ne kadar erkeklere odun desek bile kadınlar onlardan daha odundur. Çünkü tüm romantik davranışları biz erkeklerden bekleriz.

ALENİN DAY 

Erkeklere dair doğru bilinen yanlışlar yazımızdan sonra kadınlara dair doğru bilinen yanlışlar yazımızı okuyabilirsiniz.

Kadınlara Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Birçok klişeleşmiş önyargılar bizi bu hale getiriyor. Yok erkekler ağlamazmış da yok kalbine giden yol midesinden geçermiş de… Bizi de biraz anlayın artık kadınlar…

  2. Çok doğru bir yazı olmuş kadın ya da erkek farketmez aşıksa duygularını çok güzel yansıtmakla beraber kontrolde edebilir. Kaleminize sağlık Alenin hanım.

  3. Kaleminize sağlık :) Bazı tavırları kadın erkek diye belli kalıplara sokmanın yanlış olduğunu düşünüyorum bende açıkcası.Sonuçta hepimiz insanız ve hepimizin duyguları var.Kişilerin tavırları kişilikleri ile doğru orantılı bence de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu