in ,

Erkeklerden Daha Romantik Hayvanlar

erkeklerden daha romantik hayvanlar

Erkeklerden daha romantik hayvanlar olduğunu biliyor muydunuz? Gerçi bazı erkekler romantik ve duygusal olsalar bile bir çoğu maalesef fazlaca odun olurlar.  Keşke erkekler de hayvanların bu romantikliğinden biraz da olsa ders alabilse..

Erkeklerden Daha Romantik Hayvanlar

Sevgiliniz nasıl romantik mi yoksa duygusallıktan anlamazlar mı ? Bu hayvanların yaptıklarını okuduğunuzda eminimki keşke sevgilimde bu kadar romantik olasaydı diyeceksiniz. Bu hayvanların gösterdiği romantizme özeneceksiniz. Hatta bazılarının  cesaretlerine hayran kalacaksınız.

1- Japon kirpi balığı

Japon kirpi balığının nasıl bir yeteneği var biliyor musunuz? Bu kirpi balığı dişisini etkileyebilmek için oldukça yetenek sergiliyor. Sırf dişisi  etkilensin diye simetrik şablonlar çizmeye bayılıyor. Bu şablonlar gelişi güzel de değil. Oldukça güzel şablonlar fazlası ile yetenek istiyor.

2- Deniz samurları

Deniz samurları dişilerini yalnız bırakmazlar. Belki de dişi bırakmıyordur kıskandığı için erkeğini bilemiyorum. Yemek yeme ve dinlenme zamanları sürekli  beraberdir. Uyku zamanlarında da su samurları hep birliktedirler. Hatta öyleki uyku zamanlarında sırtüstü ve el ele tutuşarak birlikte uyurlar. Ne güzel değil mi?

3- Denizatları

Erkek denizatının özelliğinden haberiniz var mı? Bu erkek denizatları hamile kalıyor. Ama hamile kalmadan önce dişisi ile cilveleşiyor. İlk olarak yüz yüze yüzmeye başlıyor. Hatta birbirlerine kur yaparak dans ediyorlar. Bu dans sırasında renk değiştirip, kuyruklarını birleştiriyorlar. Bu kadar da değil bu çiftler her sabah bu dans ile birbirini selamlıyor. Ayrıca erkek deniz atı hamileliği sırasında 200 kadar yavruyu taşıyor. Tabiki doğuruyor.

4- Albatroslar

Bu deniz kuşları 50 yıldan uzun süre yaşıyorlar. Tabi böyle olunca hayatları boyunca çiftleşirler. Albatros kuşlarının bazı türlerinin cinsel olgunluğa ulaşması 10 yıl gerekmektedir. Aynı zamanda oldukça akıllı hayvanlardır. İnsanlar gibi albatros gençleri de büyüklerinden ders alır. Dans figürleri, işaret ve çiftleşme ritüeli oluşturan seslerini gözlemleyerek öğrenirler.

5- Primat

Primatların cinselliği insanlara benzer. İnsanlar gibi yüz yüze sevişen canlı türlerinden biridir. Onlar da insanlar gibi birbirlerinin gözlerinin içine bakar. Hatta birbirlerine sarılıp öpüşürler.

6- Cennet kuşu

Cennet kuşları dişisine yaklaşmadan önce tüylerini genişletir. Sonrası dans etmeye başlar. Eğer tüyleri yeterince aydınlık ve çekici görünüyorsa tamamdır. Bu sayede dişilerin dikkatini çekmiş olurlar.

7- Kertenkeleler

Erkek kertenkelelerde oldukça düşünceli canlı türüdür. Dişisini kucağında uyuturlar. Hatta dişisi sıcak kucağında rahat uyusun diye tellere ters tutunurlar. Ah ah..

8- Manakingiller

Manakingiller de  dişisini etkilemek için uğraş gösteren hayvanlardan. Manakingillerde dişisini etkilemek için dans ediyor. Ama bunu yapmadan önce dans pistini ölü yapraklardan ve pisliklerden temizliyor. Daha sonra bütün hünerlerini sergiliyor. Her şey sonuçta aşk için!

9- Aşk kuşları

Muhabbet kuşlarını yakından biliriz . Onlarla çok uzun zamandan bu yana iç içe yaşamaktayız. Çok değil sadece iki aylık oldukları zaman kendilerine eş seçerler. Hayatlarını yan yana oturarak ve birbirlerine sarılarak geçirirler.

10- Kameriye kuşu

Kameriye kuşu erkeği dişisini fazlaca düşünen canlılardan. İnsanlar nasıl yuvasının güzel ve gösterişli olmasını istiyorsa bu kameriye kuşlarıda öyle! Dişileri ile kötü ve gösterişsiz bir yuvada zaman geçirmek istemezler.  Erkek kameriye kuşu dişisini etkilemek için oldukça uğraş verir. Kabuklu meyve ve taçyapraklar gibi parlak nesneleri bir tente içinde sergiler. Eşini ikna edebilmek o kadar kolay değildir. Onlar için topladığı parlak nesnelerle yuvalarını gösterişli hale getirmeye çalışır.

Erkeklerin Evleneceği Kadından Beklentileri

3 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ekonomi

Ekonomi Hakkında Bunlara Dikkat

narın faydaları

Narın Faydaları Nelerdir?