in ,

YarıldımYarıldım

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır

erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır

Erkekler neden olgun kadınlardan hoşlanır? Kadınlar belli bir yaştan sonra kendilerini daha iyi keşfetmeye başlar. Daha aklı başındadır. Erkeklerin neden ilgisini çektiğide yazımızda buyrun bakalım.

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır?

Ne istediğini bilir ve hedeflerine yönelir

Belli bir yaşa gelen kadın pek çok farklı yolda yürümüştür. Hayatında ki öncelikleri çoktan belirlemiştir. Bazı hayallerini gerçekleştirmiştir. Kendisine daha fazla hedefler koymuş ve aynı zamanda ne istediğini her zaman bilmiştir. Ayrıca istediklerini nasıl elde edeceğini planlamıştır. Kariyer, yolculuklar ya da hobiler söz konusu olduğunda çekinmezler. Düşünün iddialı  ve korkusuz bir kadından daha seksi bir şey var mı? Ayrıca, çoğu zaman ilk adımı atmaktan da çekinmeyecektir.

Özgüveni yüksektir

Çoğu genç kadının hali hazırda vücutlarına dair takıntıları vardır. Bir yaştan sonra kadınların kendilerine ve görünümlerine olan saygısı artar. Yapılan anketlere göre, kadınlar vücutlarını 45 yaşından sonra daha çok beğenmeye başlıyor. Hatta kendilerini daha fazla sevmeye başlıyor. Orta yaşlı kadınlar vücutlarının kusurlarının farkındadır. Ancak bunları iyi yaşanmış bir hayatın hediyeleri olarak kabul eder.

Yatakta ne istediğini bilir. Ayrıca bunu dile getirmekten çekinmez

Belirli bir yaşın üzerine gelen  kadınlar artık her konuda daha bilinçlidir. Hatta bir yaştan sonra hayatlarının en iyi cinsel dönemini yaşadıklarını söylerler. Sadece çekingenliklerinden kurtulmazlar. Gençliklerinde karşılaştıkları garip seksüel girişimlerden de bağımsız hissederler. Sürekli olarak görünümüne dair endişelenmesi gerekmez. Partnerini tatmin edip edemediğini düşünmez. Bu tarz durumlar düşünceler genç kadınların kendilerini tatmin etmesini engeller. 50 yaşında olan bir kadın var.  Bu kadının başından bir de boşanma geçmiş.  Ancak seks hayatının her zamankinden iyi olduğunu ifade ediyor. Bunun sebebinin öncelikle kendi ihtiyaçlarının ön planda olduğunu söylüyor. Önceliğinin kendi isteklerini ve buna yöneldiğini dile getiriyor.

Hayat tecrübesi vardır

Deneyimler hayatın her döneminde her süreçte işe yarar. Yani bu sadece iş hayatı için önemli değildir. Hayatın her alanında deneyimler ufuklarını açar.  Ayrıca her türlü ilişkilerinde bireye yardımcı olacaktır. İyi kötü her türlü yaşanmışlıktan ders çıkarırlar. Bu dalgalanmalar çoğu zaman onlara ders gibidir. Çünkü stresle başa çıkma becerisini geliştirmeye sebep olacaktır. Yapılan son araştırmalara göre, 20’li yaşlarındaki erkeklerin çoğu kendi yaşıtlarında ki ilişkileri pek tercih  etmiyor. Kendilerinden daha olgun kadınlarla beraber olmayı tercih ediyorlar.

Bağımsızdır

Romantik ilişkileri dışında, olgun kadınların yapacakları bir sürü farklı şey vardır. Çevrelerinde pek çok insan vardır. Uzmanlara göre, insanlar romantik ilişkilerinde bireyselliklerini kaybetmemelidir. Eğer bu bireyselliği kaybederse ilişkiyi de tüketmeye mahkumdur. Ve olgun kadınlar sizi sever. Aynı zamanda ister de ama unutmayın size ihtiyacı yoktur.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri Nelerdir

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yararlı taşlar

Yararlı Taşlar

ekonomi hakkında bilmeniz gerekenler

Ekonomi Hakkında Bilinmesi Önem Arz Eden Noktalar