GündemSağlık

Erkekler Daha Hızlı Kilo Veriyor

Erkekler Daha Hızlı Kilo Veriyor. Yapılan Araştırmalar Erkeklerin Daha Hızlı Kilo Verdiğini Ortaya Çıkardı

Yapılan araştırmalar erkeklerin metabolizma işleyişlerinin kadınlardan daha kolay ve daha hızlı kilo verdiklerini ortaya çıkardı.

Bir kadınsanız ve bir erkekle zayıflama yarışına giriyorsanız, bu yarışı kaybettiğinizi söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar erkeklerin daha hızlı ve daha kolay kilo verdiğini ortaya çıkardı.

 

Kadın ve Erkek Arasında Fizyolojik Farklılıklar Var

Kadınlar aldıkları kilo yağlarını kalçalarında, göbeklerinde, baldırlarında ve popoların da  biriktirme eğilimindedir. Kadınlar deri altı yağ diye bir şeye sahiptirler. Bu yağ kadınların adet olması ve çocuk doğurması için önemlidir. Kadınlar bu deri altı yağı eritip kaybettiklerinde vücut sağlığını etkilemez.  Fakat bu olay kadınlar için talihsiz bir durum, çünkü yapılan bu çalışmada kadınların kalçalardan, erkeklerden çok daha az yağ kaybettiği görüldü.

Erkekler Kadınlardan Daha Hızlı Kilo Veriyor

Erkekler daha hızlı kilo veriyor, bunun sebebi ise kadın ve erkeğin vücut işleyişlerinin farklı olması. Fizyolojik olarak, erkeklerin vücutları daha hızlı yağ yakmak için çalışır. Yağsız kas kütlesine ve doğal olarak daha yüksek metabolizma hızına sahiptirler. Yağsız kas kütlesi de daha fazla kalori tüketir. Vücudunuzda ne kadar fazla kas kütlesi varsa, vücudunuz o kadar çok yağ yakmaya meyilli olur.

Kadınlar İçin Kilo Vermek Eziyet Oluyor

Kadınların çilesidir diyetler, özellikle havalar ısındıkça kilo verme telaşı yaşarlar. Ama görünen o ki yapılan araştırmalar kadınların erkeklerden daha yavaş kilo verdiğini ortaya çıkardı.

Erkekler Daha Hızlı Kilo Veriyor

Erkekler ve kadınlar arasında 8 hafta 800 kalorilik bir diyet çalışması yapıldı. 8 haftalık  yapılan diyetin ortaya çıkan sonucu oldukça şaşırtıcıydı.

Erkekler için iyi haberler bu kadarla bitmiyor.8 haftalık bu çalışmada erkeklerin vücut yağları daha azaldı ve kalp atış hızı daha düşük çıktı. Ayrıca, çalışmanın sonunda erkeklerin  diyabet riskleri kadınlardan daha düşük çıktı. Yapılan 800 kalorilik diyetin kadınlar üzerinde başka etkileri vardı. Kadınlar, HDL kolesterolünde büyük düşüşler yaşadılar. Kadınların bu süreçte yağsız vücut kütleleri de azaldı. Yağsız vücut kitlesinin azalması, metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor. 8 haftalık yapılan diyetin ardından, erkeklerin kaybettiği yağ türü, kadınların kaybettiği türden daha sağlıklıydı.

Erkekler Daha Hızlı Kilo Veriyor. Kadınlar Erkeklerden 2 Kilo Daha Az Kilo Verdi

Kadın ve erkek arasında yapılan sekiz haftalık çalışmada erkekler daha hızlı kilo kaybetti. Sekiz haftalık çalışmada kadın ve erkekler 800 kalorilik bir diyet uyguladılar.  bu yetişkinler çoğunlukla çorbalar, sıcak Diyetlerinin içinde düşük kalorili sebzeler, çorbalar ve protein bulunuyordu. 8 haftanın sonunda erkekler kadınlardan yüzde 16 daha fazla kilo kaybetti. Yani kadınlar ortalama 12 kilo verirken kadınlar da bu kilo ortalama 10 kilo kadar oldu.

Kilo Vermek İçin Bu Haberimize Göz Atın

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Kilo vermeyi geçtim artik. Erkekler kilo alınca vücutlarında çatlak falan da olmuyor anacim. Bizim.yirtilmayan çatlamayan yerimiz kalmıyor hdjdjdjd

  2. Sürpriz olmadı. Metabolizmaları kadınlardan hızlı çalışıyor, yağ hücreleri de kadınlardan az. Bak yine sinirim oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu