Tiyatro

Erdal Beşikçioğlu Bir Delinin Hatıra Defteri ile Denizli Ve Diyarbakır’da!

Erdal Beşikçioğlu Bir Delinin Hatıra Defteri ile Denizlili ve Diyarbakırlı sanatseverlerle buluşmaya geliyor. 29 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde sahnelenecek oyunun detayları haberimizde…

Erdal Beşikçioğlu “Bir Delinin Hatıra Defteri” ile Denizli Ve Diyarbakır’da!

Cem Emüler tarafından uyarlanan ve yine Emüler’i yönetmen koltuğunda gördüğümüz Nikolay Vasilyeviç Gogol’un ölümsüz eseri tiyatro sahnesinde. Muhteşem dizi otunculuğunu tek kişilik muhteşem performansıyla tiyatro sahnesinde de sergileyen Beşikçioğlu, Aksenti Ivanoviç Popriçin karakterine hayat veriyor.

Sahnelenen oyunda Beşikçioğlu’nun muhteşem performansı ve bitmek bilmeyen enerjisine hayran kalacak, oyunu izlerken hayatımızın içerisinde yer edinmiş olan bazı olayları sorgulamaya başlayacaksınız. Beşikçioğlu tüm oyunu bir vinç üzerinde oynuyor. O vinç O’nun tüm yaşam alanını temsil ediyor.

Beşikçioğlu’nun tek kişilik muhteşem performans sergilediği oyunun kısa özeti ise şu şekilde;

Çar 1. Nikolay devri aşırı baskıcı bir devirdir. Bu devirde yaşayan bir devlet memurunun hayatını konu edinen kitap uyarlaması olan oyunda, Popriç karakterinin deliliğe giden yolculuğuna tanıklık edeceksiniz. Tek düze ve sıkıcı olan hayatının üstüne bir de müdürünün kızına aşık olması eklenince Popriç’in içerisinde bulunduğu girdap iyice büyümeye başlar.

Popriç’in 1. Nikolay dönemindeki baskılara boyun eğmeme çabası ve yaşamış olduğu psikolojik sorunlar gel zaman git zaman kendisini İspanya Kralı sanması ve bir akıl hastanesine kapatılmasına sebep verecektir.

Oyunun kadrosu ise şu şekilde;

Sahne amiri Yunus Daştan, yönetmen yardımcısı Erdal Beşikçioğlu, ışık tasarım Mustafa Bal, ses efekti tasarım Tayfun Gültutan…

Bir Delinin Hatıra Defteri – Denizli

Oyun 29 Mayıs Çarşamba günü Denizli Açıkhava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. 13 yaş sınırı olan oyuna 20 dakika önceden gitmeniz iyi olur… 1. kategori bilet fiyatı 101 TL, 2. kategori bilet fiyatı 78.50 TL, öğrenci ise 56 TL’den satışa çıkıyor.

Bir Delinin Hatıra Defteri – Diyarbakır

Oyun 31 Mayıs Cuma günü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. 13 yaş sınırı olan oyuna 20 dakika önceden gitmeniz iyi olur… 1. kategori bilet fiyatı 88 TL, 2. kategori bilet fiyatı 77 TL’den satışa çıkıyor.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Haluk Bilginer Kral Lear Rolü İle Tiyatro Sahnesinde

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Diyarbakırdaki oyuna gidebilirm umarım. Ama Diyarbakırda tiyatro biletleri kalmıyor önceden almak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu