in

Enerjik Ve Mutlu Olmanın Yolları

8-adimda-enerjik-olmanın-yollari
8 Adımda nasıl mutlu ve enerjik olunur.

8 Adımda enerjik ve mutlu olmanın yolları aslında düşündüğünüz kadar zor değil. Uygulayacağınız bazı minik taktiklerle hem enerjik hem de mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Enerjik hissetmek mutluluğun anahtarıdır. Çalışmalar enerjik hissettiğinizde kendiniz hakkında çok daha iyi hissettiğinizi gösteriyor. Öte yandan, bitkin hissettiğinizde, sizi mutlu edecek görevler, tatil planları yapmak rahat hissetmenizi sağlar.

8 Adımda Enerjik ve Mutlu Olmanın Yolları.

Enerjimi düşük hissettiğinde, bu tekniklerden birini deniyorum (önce kafeinli bir şey içiyorum, ancak daha fazla adım atmam gerektiğini hissediyorum), bu stratejileri deniyorum.

  1. Egzersiz, 10 dakikalık hızlı bir yürüyüş bile enerjinizi artıracak ve ruh halinizi artıracaktır. Bu gerçekten işe yarıyor! Dene!
  2. Ruh halinizi sakinleştirecek müzikler dinleyin.
  3. Yeterli uyku almak. Alarm sizi her sabah sesli bir şekilde uykudan uyandırırsa, uykunuzu yeterince alamıyorsunuzdur. (İşte iyi uyku almak için bazı ipuçları.)
  4. Bazı insanlar için 10 – 15 dakikalık bir şekerleme yapmak büyük bir etkidir.
  5. Enerjik davranın. Araştırmalar insanlar daha hızlı hareket ettiklerinde metabolizmalarının hızlandığını gösteriyor. Ayrıca, hareket etme şeklimiz (neredeyse tekinsiz derecede) hissetme şeklimizi etkilediğinden, enerjik davranarak kendinizi daha enerjik hissettirirsiniz.
  6. Arkadaşlarla konuşmak. Kendimi enerjik hissetmediğim zamanlarda sonra sokakta bir arkadaşımla karşılaşırsam, daha enerjik hissederek uzaklaştığımı fark ettim. Bir desteğe ihtiyacınız varsa ulaşın. Bu içe dönükler ve dışa dönükler için de geçerlidir.
  7. Bir şey yap. Yapılacaklar listenizden. Büyük bir dalgalanma için, bir dolabı temizleyin. Sonrasında ne kadar iyi hissettiğinize şaşıracaksınız.
  8. Yiyecek kullanmayın. Kendinizi kaygısız hissettiğinizde bir kutu dondurma almak cazip gelebilir, ancak sonunda tüm bu ekstra kaloriler sizi aşağı çekecektir. Genel olarak, kendinizi enerjik hissetmediğinizde kendinizi tedavi etme isteğine karşı dikkatli olun.

Enerji (veya enerji eksikliği) bulaşıcıdır. Enerjik hissediyorsanız, etrafınızdaki insanlara da enerjik hissetmelerinde yardımcı olursunuz. Ve bu onları daha mutlu edecektir. Aslında, mükemmel bir kitap mevcut. Düşünce Gücüyle Tedavi, Louise L. Hay bir enerji verici olmanın, işteki olumlu bir performans değerlendirmesinin en güçlü yordayıcılarından biri olduğunu bildiriyor.

 

5 Enerjik Dans Önerisi Yazımıza da Göz Atmayı Unutmayın

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

zodyak eşleşmeleri

En İyi Zodyak Eşleşmeleri! Hangi Burç Birbiriyle Daha Uyumlu!

Mutsuz çiftler

Mutsuz Çiftler Neden Ayrılmaz?