Hayata Dair

En Sık Görülen Kabuslar Ve Anlamları

Güzel rüyalar görebildiğimiz gibi zaman zaman korkutucu hatta dehşet verici rüyalar da görmemiz mümkündür. Bu tip rüyalara kabus ya da karabasan denir. Sık görülürse mutlaka doktora danışılmalı ve yardım alınmalıdır. En sık görülen kabuslar nelerdir? Ve anlamları nelerdir?

EN SIK GÖRÜLEN KABUSLAR VE ANLAMLARI

 • BİRİ YA DA BİR ŞEY TARAFINDAN KOVALANDIĞI İÇİN KAÇTIĞINI GÖRMEK

Zaman zaman bir insan ya da hayvan tarafından kovalanırız ve kaçtığımızı görürüz. Bu bir çoğumuzun sık gördüğü rüyalardandır. Hayatımızda yüzleşmekten korktuğumuz şeylerle ilgilidir. Eğer rüyamızda kaçmıyor ve karşılık veriyorsak bunun anlamı gerçek hayatımızda da kaçmamamız gerektiğidir ve yüzleşmeye hazır olduğumuz anlamına gelir.

 • BİR YERDEN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Hemen hemen herkes bu rüyayı hayatında en azından birkaç kez görmüştür. Bu rüyanın anlamı ise hayatınızda bazı şeylerin kontrolünüzde olmadığıdır.

 • KAPALI BİR YERDE KALDIĞINI GÖRMEK

Bu rüya hayatınızda olan bazı olumsuzluklardan kurtulamadığınızı gösterir.

 • TERK EDİLDİĞİNİ GÖRMEK

Hayatınızda ilişkilerinizle ilgili yaşadığınız güvensizlikler ve endişelerle ilgilidir.

 • YARALANDIĞINI GÖRMEK

Sürekli bu rüyayı görüyorsanız, hayatınızdaki zayıf noktaları bulup düzeltmeniz gereklidir.

 • DİŞLERİN DÖKÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEK

Bu rüya kişinin kendisine olan öz güven eksikliğinden kaynaklanır. Bu kişiler başkalarının kendileri hakkındaki düşüncelerine ve söylediklerine fazlasıyla önem verirler ve etkilenerek korkuya kapılırlar.

 • ÇIPLAK OLDUĞUNU GÖRMEK

Bu tarz rüyalar genellikle kendi fiziksel görünüşü ile ilgili sorunları olan kişilerin ya da başkalarının düşüncelerine göre davranan ve bu düşünceleri kafasına takan kişilerin sık gördüğü rüyalar arasındadır.

 • ÖNEMLİ ANLARI KAÇIRMAK

Önemli anları ve olayları kaçırmak, zamanında yetişememek gibi rüyalar başarısız olabileceğinizi düşünmenizden kaynaklanan korkularla alakalı rüyalardır.

 • ÖLÜ/CESET GÖRMEK

Rüyanızda ölü görmek en korkunç rüyalardan biridir. Bazı şeylerin etkisinden hala kurtulamadığınızı gösterir.

 • DOĞAL AFET GÖRMEK

Girmek üzere olduğumuz bir sınav, endişe verici bir doktor kontrolü, önemli bir iş görüşmesi öncesi girdiğimiz korku ve hissettiğimiz stres nedeniyle bu tarz rüyalar görebiliriz.

 • BOĞULDUĞUNUZU GÖRMEK

Hayatınızda engellediğiniz, uzak durduğunuz ya da baş edemediğiniz şeylerle ilgili bir rüyadır. Neleri neden kabul edemediğinizi anlayabilirseniz, bu rüya amacına ulaşır.

Rüya Nedir? Neden Rüya Görürüz?

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. sürekli gördüğüm kabuslar vardı. anlamları konusunda emin değildi. ama okuduklarım ve hayatımda olanları karşılaştırınca buradaki yorumların doğruluk payı var

 2. çok sıklıkla gördüğüm biyerden düşer gibi hissedip uykumdan sıçrayarak uyanmak. Ne kadar korkuyorsam demekki, bunun sonrasında kalp atışlarım düzensizleşir ve nefes zorluğu yaşarım :(

 3. En sık gördüğüm rüyalardan biri bir yerden tepe taklak düşüyor olmam kş bunu da en sorunlu dönemlerimde görüyorum :/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu