Teknoloji

En İyi Navigasyon Uygulamaları

Sürekli güncellenen navigasyon uygulamaları sayesinde artık uzun yollar ve bilmediğimiz adresler bizleri korkutmuyor. Sizler için derlediğimiz en iyi navigasyon uygulamaları yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sürekli güncellenen navigasyon uygulamaları sayesinde artık uzun yollar ve bilmediğimiz adresler bizleri korkutmuyor. Sizler için derlediğimiz en iyi navigasyon uygulamaları yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Akıllı cep telefonu uygulamalarından sonra karayolları haritasına bakıp rota aradığımız günler geride kaldı. Otomobille ya da yürüyerek gideceğimiz bir adresi bulmak, yola çıkmadan önce trafik durumunu kontrol etmek, alternatif yolları görüntülemek, hatta aynı güzergaha gidecek birisiyle araç yakıt masraflarını paylaşmak için dahi bu uygulamaları kullanıyoruz. artık vazgeçilmezimiz olan en iyi navigasyon uygulamalarını listeledik.

Google Maps

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanılabilen Google Maps, ücretsiz bir uygulama. Yön bulmak ve trafik durumu hakkında bilgi sahibi olmak için kullanabileceğiniz uygulamanın öne çıkan yanı ise arkadaşlarınızın gittiği, işaretlediği yerleri de göstermesi, ses özelliği ve yerler hakkında derecelendirme ve yorumları içermesi.

Yandex Navigasyon

Son zamanların en çok tercih edilen çevrimiçi navigasyon sistemi Yandex Navigasyon’un on parmağında on marifet var. Uygulama adres arama, sesli yönlendirme, trafik ve kaza durumlarını bildirme özelliklerine ve Türkçe dil desteğine sahip. Tek eski yanı, navigasyonun çevrimdışıyken kullanılamaması. Yandex Navigasyon’da ücretsiz uygulamalardan biri.

Sygic GPS

Sygic GPS, en kapsamlı navigasyon uygulamalarından biri. tomtom haritalarını kullanan ve  yolları 3 boyutlu gösteren uygulama GPS ile konumunuzu takip ediyor. uygulamanın “Europe Türkiye” versiyonunda da Türkiye haritası bulunuyor. en başarılı özelliği ise hız limiti uyarıları ve alternatif rota seçenekleri. Türkçe dil desteği ve sesli komut özelliği olan bu uygulama ücretsiz.

CoPilot GPS

CoPilot GPS, en seviilen navigasyon uygulamalarından birisi desek yanlış olmaz. 14 günlük deneme süresi boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz uygulamanın en ilgi çekici özelliği, adresi arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırabilmeniz. Çevrimiçi trafik, üç farklı alternatif rota; Google arama seçeneği ve haritayı uzaklaştırıp yakınklaştırabilmeniz kullanım kolaylığı sağlıyor.

en iyi navigasyon uygulamaları

İGO

Hem Android işletim sistemli cihazlarda hem de IOS’ta kullanılabilen ücretli İGO’nun haritası sürekli güncelleniyor. Sesli yol tarifi sırasında trafik varsa kaç dakika geç kalacağınızı hesaplaması, alternatif yol tavsiyesi, hız kameraları uyarı sistemi olan uygulamanın öne çıkan özelliklerinden biri, çevrecilerin de ilgisini çekebilecek yeşil rota hesaplaması. Uygulamanın bir diğer ilgi çekici ise HUD display özelliği ile ekranı otomobil camına yansıtmanıza olanak sağlaması.

NLife

Google Play’de bulabileceğiniz ücretli navigasyon uygulaması NLife, sade ve kullanım kolaylığı sağlayan bir menüye sahip. Özellikle pusula kullanımı, hız limiti ve hız kamerası uyarı sistemi ile yol alternatifleri sunma özelliği oldukça başarılı. En iyi navigasyon uygulamaları arasında bulunan programı, 1 hafta boyunca ücretsiz olarak kullanabilmeniz mümkün.

Zaman Kazandıran Uygulamalar” haberimizi mutlaka okumalısınız!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran uygulamalar ama malesef türkiye ‘de bazen insanı dağın tepesine çıkarabiliyorlar

  2. Sygic uygulamasını Avrupa gezisi sırasında profesyonel olarak kullandım kesinlikle tavsiye ediyorum tek nagatf yanı çevrm dışı haritaların telefona çok yük olması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu