Gündem

Sinema ve Televizyon Dünyasının En Muhteşem 10 Yabancı İkilisi

Sinema ve televizyon dünyasının en muhteşem 10 yabancı ikilisi dendiğinde acaba aklınıza hangileri geliyor? Bir çoğu kendi başına da oldukça başarılı ve tanınmış kişiler olan ancak yanyana geldiklerinde ortaya çıkan sinerjiyi anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği 10 muhteşem ikiliyi sizler için araştırdım. Bakalım bu ünlüler kimlermiş ve hangi filmlerde bir araya gelmişler.

SİNEMA VE TELEVİZYON DÜNYASININ EN MUHTEŞEM 10  YABANCI İKİLİSİ

Batman ve Robin

BATMAN&ROBIN

(George Clooney- Chris O’Donnel)

Yönetmenliğini Joel Schumacher’in yaptığı 1997 tarihli filmde Batman’in bilgilerini aktardığı, sağ kolu gibi yanından ayrılmayan Robin tecrübe kazanarak tabir-i caizse stajyerliğini tamamlar ve kendine ait kıyafetlere ve motora sahip olur. Robin’in olmadığı bir Batman düşünelemez. İkisinin hikayeleri tekrar tekrar izlenecek kadar keyifli.

Tango ve Cash

TANGO&CASH

(Sylvester Stallone- Kurt Russell)

Yönetmenliğini Andrei Konchalovsky ve Albert Magnoli’nin yaptığı 1989 tarihli bu filmde birbirine zıt karakterlere sahip ve hiç anlaşamayan iki polisi Sylvester Stallone ve Kurt Russell büyük başarı ile canlandırmışlardır. Yollarına taş koydukları bazı kötü adamların kurdukları tuzakla  hapishaneye düşen ikili güçlerini birleştirerek muhteşem bir maceraya imza atarlar.

Larry ve Balki

LARRY&BALKI

(Bronson Pinchot ve Mark Linn-Baker)

1980’li yıllarda ülkemizde de yayınlanan ve 8 sezon devam eden “Muhteşem İkili” dizisinin sevilen karakterlerini Bronson Pinchot ve Mark Linn-Baker canlandırdı. İki kuzenin hayatını anlatan ve bir apartmanda geçen dizi oldukça beğeni topladı. Gazeteci olan Larry’nin yanına yerleşmeye gelen Balki apartmanın altındaki bir mağazada çalışırdı. Üst katta ise kız arkadaşları yaşardı. Bu ikili bir araya geldiğindeyse harika bir komedi dizisi ortaya çıktı. Ve unutulmazlar arasında yerini aldı.

Laurel ve Hardy

LAUREL&HARDY

(Stan Laurel- Oliver Hardy)

Ülkemizde “şişko ile sıska” adıyla da tanınan Stan Laurel ve Oliver Hardy, 20. yy.’nin ilk çeyreğinde komedi dalında yaptıkları 100 küsür kısa ve sessiz filmle sinema sektörünün en sevilen ikililerinden olmuşlardır.  İkilinin birlikteliği Hardy’nin ölümüyle sona ermiştir.

Bonnie ve Clyde

BONNIE&CLYDE

(Warren Beatty – Faye Dunaway)

Arthur Penn’in yönettiği 1967 tarihli filmde birbirlerine ölesiye aşık iki haydutun öyküsü konu alınmıştır.

Thelma ve Louise

THELMA&LOUISE

(Susan Sarandon- Geena Davis)

1991 yapımı Ridley Scott filminde erkeklerin egemen olduğu bir dünyada kendi yollarına gitmeye karar veren iki kadınının öyküsü canlandırılmıştır.

Frodo ve Sam

FRODO&SAM

(Elijah Wood-Sean Astin)

J.R.R Tolkien’in “Yüzüklerin Efendisi” serisi Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Filmde yüzüğü ait olduğu yere ulaştırabilmek için uzun yollar kateden ikili dostluk ve kardeşlikleri ile hepimizi kendilerine hayran bırakmıştır.

Han Solo ve Chewbacca

HAN SOLO&CHEWBACA

En Zengin Sinema Oyuncuları Kimler? Cevabı Burada.

(Harrison Ford – Peter Mayhew)

Yönetmenliğini George Lucas’ın yaptığı Yıldız Savaşları(Star Wars) filminde Chewbacca’nın kendine ait konuşma dilini anlayan tek kişi Han Solo’dur. Ve bu iletişim ikisini harika bir ikili yapmıştır.

Charlie ve Raymond Babbit

RAYMOND&CHARLIE BABBIT

(Dustin Hoffman- Tom Cruise)

1988 tarihli “Yağmur Adam” filminde ölen babasının mirasını bıraktığı otistik ama süper derecede matematik yeteneği olan Raymond’ı Dustin Hoffman, onun kardeşini ise Tom Cruise canlandırmıştır. İkilinin gerçekten bir arada oldukça uyumlu ve harika performans sergiledikleri film büyük beğeni toplamıştır.

 

Marty Mcfly ve Dr Emmet Brown

MARTY MACFLY&DR. EMMET BROWN

(Michael J. Fox – Christopher Lloyd)

1985 yapımı bilim-kurgu, komedi ve macera filmi olan, yönetmenliğini Robert Zemeckis’in yaptığı “Geleceğe Dönüş” filminin yapımcılığı Steven Spielberg’e aittir. Filme hayat veren ikili gübre ve çöpü yakıta çevirme fikirleri ile adeta ufkumuzu genişletip geri dönüşüm konusunda çağ atlatacak bir fikre imza atmıştır.Aralarındaki yaş farkına rağmen efsane ikili olarak tarihe geçmişlerdir.

 

Bir sonraki yazımda da sizlerle sinema ve televizyon dünyasının en muhteşem 10 yerli ikilisini paylaşacağım. Umarım keyifle incelediğiniz bir yazı olmuştur. Sinema ve televizyon dünyasından bahsetmişken aşağıdaki linke tıklayarak mutlaka izlenmesi gereken filmler yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu