SON DAKİKA

En Güzel Plajlar. Var Olduğuna İnanamayacağınız Denizler.

ohaaa
En Güzel Plajlar. Var Olduğuna İnanamayacağınız Denizler.

En güzel plajlar nerede biliyor musunuz? Dörtte üçü sularla kaplı olan dünyanın, bu özelliğinden dolayı bir çok plaja sahip. Birbirinden farklı olan bu plajların bazıları ise çok ilginç. Beyaz, pembe, yeşil, siyah hatta deniz kabuklarından oluşan plajlar bunlardan sadece birkaçı. Gelin hep beraber güzel bir yolculuğa çıkalım. Var olduğuna inanamayacağınız mükemmel plajlar sizlerle.

En Güzel Plajlar. Var Olduğuna İnanamayacaksınız.

1- Pembe Kum Sahili, Bahamalar

Adından da anlaşılacağı üzere bu plaj pembe renkli kumlarla kaplı metrelerce uzunlukta bir kumsaldan oluşuyor. Mercan parçaları ve Foraminifera deniz canlılarının kabuk kalıntılarından oluşmaktadır. Bu tür deniz kabukları renkleri ile diğer deniz kabuklarından ayrılır. Bahamalar’ın pembe kum sahilinde biriken bu kalıntılar çok güzel bir görüntü vermektedir.

mükemmel plajlar

mükemmel plajlar

2- VIK Plajı, İzlanda

İzlanda’nın güneyinde küçük bir köyün sınırları içinde yer almaktadır. İzlanda tatil için aklımıza gelen ilk yer olmasa da kesinlikle görülmeye değer. O yüzden bu plaja gitme amacınız yatıp güneşlenmekten çok doğal güzellikleri görmek olmalıdır. Volkanik faaliyetlerin çok olduğu İzlanda çok sayıda siyah sahillere sahiptir. Katılaşmış volkanik kayaların aşınması ile oluşmuş siyah kumlu sahillerin inanılmaz görüntüsü bir o kadar da ürkütücü gözükmektedir.

mükemmel plajlar

mükemmel plajlar

3- Yeşil Kum Sahili Kourou, Fransız Guyanası

Fransız Guyanasında yer alan Kourou Green Beach isminden de anlaşıldığı üzere yeşil kumlara sahiptir. Güney Amerika’da bulunan plajın sırrı ise Olivine Kristali. Kumsalda magnezyum ve demir açısından zengin olan Olivine kristalleri bulunuyor. Kristaller içeren Olivine kristallerinden oluşan yeşil kum sahili görenleri hayrete düşüren plajlardan. Gün doğarken mavi ve yeşilin en güzel uyumu bu sahilde görülmektedir.

mükemmel plajlar

mükemmel plajlar

4- Saklı Sahil Marieta, Meksika

En güzel plajlar haberimizde Meksika’nın Puerto Vallarta şehrine Marieta adalarında bulunan en ilginç kumsal dünyanın en merak edilen turizm merkezlerinden biri. Ancak deniz vasıtasıyla küçük bir mağaradan geçerek bu gizli cennete ulaşılabiliyor. Bu mağaranın içinden geçip plaja ulaşabilmekte o kadar kolay değil. Bu zorlu geçiş için gerçekten iyi bir yüzücü olmanı gerekiyor. Bu doğa harikası uzun yıllar boyunca el değmeden kalabilmiş. Marieta sahili tertemiz turkuaz suları ve bembeyaz plajıyla gözden ırak bir şekilde öylece dünyada kalmaya devam ediyor.

mükemmel plajlar

mükemmel plajlar

5- Glass Plajı, Amerika

Amerika’nın California eyaletinde bulunan Glass beach, yani cam plajının oluşumu son derece ilginç. Plaj 1940’lı yıllarda çöplük olarak kullanılıyormuş. Plajın 18 yıl boyunca çöplük olarak kullanılmasının doğaya zarar verdiğini düşünen yetkililer temizleme çalışmalarına başlamış. Yıllardır kumsal üzerinde biriken camlar keskinliğini kaybederek ilginç şekiller almış ve camlardan oluşan kumsallar ise yıl içinde bir çok turist ziyaret ediyor. Plajda bir çok güvenlik görevlisi bulunuyor ve turistler camları almalarına engel oluyor.

en güzel plajlar

mükemmel plajlar

Avrupa’da Sakin Deniz Tatili

6- Sahildeki Yıldız Plajı, Maldivler

En güzel plajlar haberimizde sırada mutlaka görülmesi gereken cennet gibi bir yer var. Bu Maldivler’de bulunan sahilin kumlu kıyılarındaki ışıklar geceleri ortaya çıkıyor. Parlayan mavi ışıklar ise yakamozlara ait. Bu canlıları tek olarak çıplak gözle görmek mümkün değildir ancak bir araya gelerek çıkardıkları görülmeye değer mavi mucizevi ışık çıplak gözle görülür. Fosforlu mavi gibi görünen ışıltılar geceleri gökyüzündeki yıldızların ışıltısı ile çok romantik bir ortam yaratıyor. Balayı için düşünülebilecek en güzel yerlerden biri.

mükemmel plajlar

mükemmel plajlar

Gözde Çiftci

Yorumlar

7
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
NlnOryEnes DilbenBuğra TEMELgokhanakbastatlicadi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Mükemmel bir haber olmuş kaleminize sağlık

Mali01
Üye
Mali01

hepsi çok güzel hangisine gitsem karar veremedim 🙂

tatlicadi
Editor

Saklı Sahil Marieta, Meksika beni buraya bırakın

gokhanakbas
Üye
gokhanakbas

Maldivler

Buğra TEMEL
Üye
Buğra TEMEL

Ellerinize sağlık çok güzel bir makale olmuş 🙂

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Nisan 2018, 19:16

Geçtiğimiz Hafta Arkeoloji Dünyasını Heyecanlandıran Keşifler

Geçtiğimiz hafta Arkeoloji dünyasını heyecanlandıran keşifleri sizler için derledik Yaşasın Arkeoloji ! İSVİÇRE ALP DAĞLARINDA 3500 YILLIK YEMEK KABI BULUNDU Geçtiğimiz hafta İsviçre Alpleri’nde bulunan bu nadir kap tam 3500 yaşında ve bronz çağ’a tarihlenen bu kap’ın üzerinde 3500 yıl önceki tahılların izleri bulunuyor. Bu kap’ın sadece 1 benzeri bulunuyor...

Devamını Görüntüle