in

Yağ Yakan Yiyecekler

En Çok Yağ Yakan Yiyecekler
En Çok Yağ Yakan Yiyecekler

Yaz aylarının gelmesiyle incelen ve bazı bölgelerimizi açıkta bırakan kıyafet tercihleri ile, kış aylarında alınan kilolar ortaya çıktı. “Az yiyorum ama kilo veremiyorum” diyenlerden misiniz? Bunun sebebi yanlış besleniyor olmanız ya da hareketsiz bir hayat sürüyor olmanız. Sağlığınızı tehlikeye atmadan kilo vermek içinse yapmanız gereken şeyler çok basit! Spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız ya da buna vakit ayıramıyorsanız sizlere önerimiz, porsiyonları doğru miktarda tüketmeniz ve doğru besin tercihleri. Bu noktada ihtiyacınız olan şeylerden biri de yağ yakan yiyecekler listemize göz atmak. Kalem kağıtları hazırlayın!

Mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken ve yağ yakan yiyecekler için sizleri aşağı alalım.

Zerdeçal

Zerdeçal, en eski tarihlerden beri şifa kaynağı olarak kabul ediliyordu. Şimdilerde ise yağ yakıcı olma özelliğiyle trend besinler arasında. Peki zerdeçaldan en fazla verim nasıl alınır? Zeytinyağı ve karabiberle tavada çevirdiğiniz zerdeçalı yemeklerinizle karıştırabilirsiniz. Bu sayede yüzde 5 gibi bir orandan yüzde 80’lere çıkan biyoyararlılığına ulaşmış olursunuz. Yani bu şu demek; daha hızlı yağ yakımı!
Dipnot: Eski zamanlardan beri şifa kaynağı olduğunu bildiğimiz zerdeçalın kanserden koruyucu etkisi de bulunuyor.
En Çok Yağ Yakan Yiyecekler
En Çok Yağ Yakan Yiyecekler

Avokado

Son birkaç yıldır popüleritesi gitgide artan avakado, müthiş bir yağ yakıcı! Faydaları saymakla bitmeyen avakadonun tok tutma özelliği ve aynı zamanda yağ yakıyor olması, mutfaklarımızın vazgeçilmezi olacağı anlamını taşıyor. Avakadonun bir adedi ise 250 kalori değerinde.

Kırmızıbiber

Kapsaisin maddesini daha önce duymuş muydunuz? Duymayanlar için yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandıran mucizevi bir madde diyebiliriz. Bu mucizevi madde de kırmızıbiberde bol bol bulunuyor. Mide hastalıklarıyla boğuşmuyorsanız kırmızıbiberi sofranızdan eksik etmemenizi tavsiye ediyoruz!

Yağ yakan yiyecek dendiğinde bunun bir çikolata olacağı ilk kimin aklına gelir? 

Mucizevi siyahın faydaları saymakla bitmiyor!

En Çok Yağ Yakan Yiyecekler

En Çok Yağ Yakan Yiyecekler

Yeşil çay

Yağ yakımını arttıran ve metabolzmayı hızlandıran bir diğer mucizevi besinse yeşil çay. Günde içeceğiniz bir fincan yeşil çay ile, içmeyenlere göre yaklaşık yüzde 45 daha yavaş kilo alacağınızı unutmayın. Yeşil çayın en etkili şekilde yağ yakmasını istiyosanız günde en az 3 fincan içmeniz şart.

Elma sirkesi

Şeker isteğini kesen, yağ yakımını ve metabolizma hızını arttıran elma sirkesi, kolayca kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmez besini olabilir. sabah aç karna içeceğiniz bir bardak elma sirkeli su ile tokluk hissini barındıracak, aynı zamanda yağ yakımınızı hızlandıracaksınız. Midenin ph seviyesini de düzenleyen elma sirkesi, detoks etkisine de sahip.

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vizyona Girecek Filmler 1 Haziran 2018

13 Temmuz’da Vizyona Girecek Filmler

adnan oktar'ın sağ kolu tarkan yavaş

Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş İsrail’e Kaçtı!