Gündem

En Çok Satan Otomobil Hangisi? Resmi Rakamlar Açıklandı.

En çok satan otomobil hangisi? Hem otomobil alacakların hem de otomobil satacakların merak ettiği sorunun cevabı bugün açıklandı. İşte Türkiye’nin en çok satan otomobil markası.

En Çok Satan Otomobil Hangisi? Resmi Rakamlar Açıklandı.

2018 yılının sonlarına yaklaşılırken özellikle araba almak isteyenlerin en çok merak ettiği soru cevap buldu. 11. ay itibariyle Türkiye’de 11 ayda satılan otomobil satış rakamları açıklandı. Renault yılın başından bu yana kadar 74 bin 303 adet otomobil ve hafif ticari araç satarak yılı şampiyon olarak tamamlayacak gibi gözüküyor.

Aslında Piyasa Kötüydü

2018 yılında yaşanan mali sorunlar bir çok vatandaşın cebine yansıdı. Birçok şirket kapandı ve onbinlerce vatandaş işsiz kaldı. Buna bağlı olarak otomobil piyasasında yüzde 33.75’lik bir küçülme yaşandı. Otomobil şirketleri bu şartlar altında satış rakamlarını korumaya çalışsa da vatandaşın gelir düzeyinin düşmesi ister istemez piyasaya yansıdı.

Renault Satış Şampiyonu olmayı başardı

Yılın ilk 11 ayında Renault otomobiller tam 74 bin 303 adetle zirveyi ele geçirdi. Ülkece yaşanan mali sorunlar sebebiyle otomobil piyasası büyük bir rekabete sahne oldu. Dolardaki hareketlenme hem vatandaşı hem de otomobil markalarını olumsuz yönde etkiledi ancak Renault bu rekabetin şampiyonu olmayı başardı. Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre, Türkiye’de 2018’in ocak-kasım döneminde 425 bin 478 otomobil, 117 bin 753 hafif ticari araç satıldı.

 

Dizel Otomobil Sahipleri Müjde. İndirim Geliyor.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu