Gündem

En Çok Konuşulan Netflix Dizileri. Listeye Mutlaka Göz Atmalısınız.

En çok konuşulan Netflix dizileri haberimize hoş geldiniz. Son döneme damga vurmuş olan Netflix’in birbirinden efsane dizileri ve filmleri olmaya başladı. Online izleme sektörünü alt üst eden Netflix, sanıyoruz ki son dönemlerin en büyük projelerinden. İlk başlarda yayınlanmış dizi ve filmleri kendi bünyesinde toplayıp yayın haklarını almıştı ama artık kendi dizi ve filmlerini çekiyor. Ve tüm dünyada konuşulan yapıtlara imza atıyor. Bu haberimizde son dönemlerin en çok konuşulan Netflix dizilerine göz atacağız.

En Çok Konuşulan Netflix Dizileri. Son Dönemin En Fazla Konuşulan Netflix Dizilerine Göz Atalım.

Sex Education

Dizi bir gençlik dizisi. Kasabanın birinde gençlerin yaşadığı hikayeleri anlatıyor. Annesi seks terapisti olan bir çocuğun okul içerisinde amatör olarak seks terapileri yapmasını anlatan dizi oldukça eğlenceli. Şu ana kadar 1 sezon yayınlandı ancak 2. sezonun onay aldığı dedikoduları yaygın. Merakla bekliyoruz.

netflix dizileri sex education

Carmen Sandiego

Dizinin bölümleri 22’şer dakikalık. İlk sezon 20 bölümden oluşuyor. Carmen Sandiego bir animasyon dizisi. Carmen Sandiego’yu, 80’lerin ünlü computer oyunu “Where in the World Is Carmen Sandiego?”dan hatırlamanız mümkün. Dizi ilgi çekeceğe benziyor.

netflix dizileri Carmen Sandiego

The Last Dance

The last dance bir belgesel kıvamında aslına bakarsanız. Gelmiş geçmiş en iyi basketbol oyuncusu olarak kabul edilen Michael Jordan’ın hayatını konu alan dizi, oyuncunun kariyeri basamaklarını tırmanmasını ekranlara taşıyor. Dizi 10 bölümden oluşacak.

netflix dizileri The Last Dance

Central Park Five

Şimdiden söyleyelim dizi ağır bir dram dizisi. 1989 yılında Central Park’ta işlenen bir cinayet sebebiyle suçsuz yere hapse atılan 5 gencin hikayesini konu alıyor. “Central Park Five Davası” olarak bilinen tarihe geçen bu yargılama sürecini çok güzel bir dille anlatıyor.

netflix dizileri Central Park Five

Jinn

Jinn Netflix tarihindeki ilk Arap dizisi. Dizi Ürdün’de geçiyor ve ilk sezonu 6 bölümden oluşacak. Doğa üstü olayları konu alan dizi ilk arapça Netflix dizisi olacak. Dünyayı tehdit eden karanlık güçlere karşı koyan bir grup gencin hikayesi konu alınıyor.

netflix dizileri Jinn

Rilakkuma and Kaoru

Nisan ayı içerisinde seyircisi ile buluşacak olan dizi animasyon tarzında. Stop Motion görüntüsü ile çekildiği için diğer dizilerden biraz farklı. Japon yapımı dizi bir kadın ve oyuncak arkadaşlarının maceralarını konu alacak.

netflix dizileri Rilakkuma and Kaoru

Russian Doll

Russian Doll genç biz kızın sıkışıp kaldığı bir döngüyü anlatmakta. Nadia isimli genç bir kız, bir partiye katılır ve bu partide ölür. Sonra uyandığında aynı günü tekrar yaşar. Bu her gün böyle devam eder. Bunu değiştirmeye çalışan kızın başından geçenleri konu alan dizi oldukça sevileceğe benziyor.

netflix dizileri Russian Doll

The Umbrella Academy

Özel güçleri olan bebekleri bir adam evlat edinir ve onları yetiştirir. Adam çok acımasız ve sert bir adamdır ancak çocukların güçlerini iyiye kullanmaları için bir ekip şeklinde çalışmalarını sağlar. Zaman içerisinde çocuklar dağılır ve ekip kalmaz. Babalarının ölmesiyle bir araya gelen kardeşler aslında bu olayın tesadüf olmadığını farkeder. Dünyayı kurtarmak artık onlara kalmıştır.

netflix dizileri The Umbrella Academy

The Dark Crystal: Age of Resistance

Bu çok ilginç dizinin seslendirme kadrosu dünyanın en iyi filmlerinde oynayan bir ekipten oluşuyor. Harry Potter, Game of Thrones ve Star Wars gibi dev yapıtlarda oynayan oyuncuların seslendirdiği dizide karanlık güçlerin sırlarını keşfetmek için maceraya atılan üç Gelfling’in hikayesi anlatılıyor.

netflix dizileri The Dark Crystal Age of Resistance

Cursed

Aynı isimli Frank Miller romanını okumuşsunuzdur belki. Kral Arthur dönemini anlatacak olan dizide Merlin’i arayış ve o dönemde yaşanan hikayeler konu alınıyor.

netflix dizileri Cursed

The Witcher

Dizi bilgisayar oyunu olan Witcher’dan esinlendi. Fantastik bir dünyada toplumlar arası barış sona ermiştir. Elfler, cüceler ve insanlar arasındaki barış sona ermiştir. Kahramanımız Witcher Geralt bu barışı sağlayacak olan tek kişidir.

netflix dizileri the witcher

Dead To Me

Dizi kara komedi tarzında. Zor günler geçiren ve dul bir kadın olan Jen’le, özgür bir ruha sahip olan Judy’nin arkadaşlık hikayeleri konu alınıyor.

netflix dizileri Dead to Me

Netflix Dizileri haberlerimiz devam edecektir. İyi seyirler dileriz.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Filmleri

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Hiç birini izlemedim.. Ben 100- hundred dizisine taktım bu aralar o da netflixte ve harika gerçekten :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu