Gündem

Emeklileri Sevindiren Haber – İkramiye Yolda!

Emeklileri sevindiren haber geldi! Yatırılacak olan emekli ikramiyelerinin tarihleri belli oldu. İşte ikramiye ücretleri ve tarihleri.

Emeklileri Sevindiren Haber

Emeklileri sevindiren haber geldi. Emeklilere yatırılacak olan ikramiyelerin tarihleri belli oldu. Milyonlarca emeklinin geçen yıl almaya hak kazandıkları ikramiyeler 27-31 Mayıs ve 5-9 Ağustos’ta yatırılacak.

Emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Yaklaşık 12,3 milyon emekli bu yıl da ikramiye alacak. 27-31 Mayıs ve 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde 1.000’er TL’den toplamda 2.000 TL ikramiyenin emeklilere ödenmesi bekleniyor.

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bu yıl iki ikramiyenin emeklilere verileceği duyruldu. Birinci ikramiye Ramazan Bayramı’nda yani 27 ile 31 Mayıs 2019 tarihlerinde, ikinci ikramiye ise Kurban Bayramı’nda yani 5 ile 9 Ağustos tarihlerinde ödenecek. Emeklilerin ise tutar ile ilgili artış beklentileri var. Bu talep gerçekleştiği takdirde emekliler 6 ayda 1 zamnlı ikramiye alacak. Ocak ve Temmuz aylarında ise ikramiyelerin tutarları güncellenecek.

Emekli ikramiyesi nasıl artacak?

Basında çıkan haberlere göre, Ocak ayında Bağ-Kur ve SSK emeklileri, bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı yğzde 10,19, memur emeklileri toplu sözleşme artışı ve farkı ile birlikte yüzde 10,73’lük bir zam almıştı. Eğer verilecek olan ikramiyeler, alınan emekli maaşlarındaki artışa göre endekslenirse ödemeler 101,9 TL artacak.

Emekliker artış bekliyor

Emekliler maaşlarına endekslenmiş, zamlı ücret hayali kuruyor. Bu talepleri ile ilgili beklentisi yüksek olan SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri eğer zaman gelirse en az 101,9 TL ile birlikte 1.101.9 TL ikramiye almaları bekleniyor.

2019 Resmi Ve Dini Tatiller Hangi Güne Denk Geliyor?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Shall we?-yardim grubumuzda bununla alakli soru soran bir arkadaş vardi onu bulup haberi okutmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu