in

Kırmızı Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları Hakkında

elmanın hiç bilinmeyen faydaları

Bu yazımız, ilk yazımızın devamı niteliğindedir ve elmanın hiç bilinmeyen faydalarına odaklanmak üzere yazılmıştır. Elmanın en bilinen özelliklerinden biri de kansere karşı koruma sağlamasıdır. Elmanın içerisindeki maddelerin kanser riskinin düşürülmesinde önemli bir rol oynadığı tespit edilmiştir. Ayrıca yapılan bir araştırma, elma yiyen kadınlarda kanserden ölüm oranının daha düşük olduğunu gösteriyor. Bilim adamları, elmadaki antioksidan maddelerin kanseri düşürmede yardımcı olduğunu belirtiyor.

Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları – Astıma İyi Gelir

Antioksidan bakımından zengin bir meyve olan elma, akciğerleri oksidatif zarardan aktif olarak koruyabilmektedir. 68 bin kadın üzerinde yapılan bir araştırma, daha çok elma yiyen kadınların daha az astım riskine sahip olduğunu gösteriyor. Yaklaşık yüzde 15 daha fazla elma yemek, astım riskinin yüzde 10 azalmasına neden oluyor. Elma kabuğu, kuersetin adı verilen bir flavonidi içerir ve bu madde bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına olanak sağlar.

Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları – Kemik Sağlığına İyi Gelir

Daha çok meyve yemek, kemik yoğunluğunun daha yüksek olmasına olanak tanır. Araştırmacılara göre antioksidan ve yanmayı engelleyici maddeler, kemik kuvvetinin ve yoğunluğunun daha yüksek olmasına olanak sağlar. Öte yandan yapılan birçok çalışma, elma tüketmenin kemik sağlığına iyi geldiğini ortaya koydu. Ayrıca yapılan başka bir araştırmaya göre sürekli elma tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere göre daha az kalsiyum kaybettiğini ortaya koydu.

Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları – Daha Az Mide Hasarı

Steroidal olmayan anti-inflamatuar ağrı kesiciler, midenin çalışmasına önemli zararlar verebilir. Fareler üzerinde yapılan bir araştırma bu ilaçların midede yaptığı hasarın elma ile önlenebileceğini ortaya koydu. Özellikle elmada bulunan klorojenik asit ve kateşin adlı maddelerin bu durumda oldukça etkili olduğu belirtiliyor. Öte yandan insanlar üzerinde yapılan araştırmalar da bu durumu doğruluyor.

Elma Beyninizi Koruyabilir

Elma hakkında yapılan çalışmaların birçoğu elmanın etli kısmına veya kabuğuna odaklanır. Öte yandan elma suyu ise yaşla birlikte görülen zihinsel rahatsızlıkların da önüne geçilmesini sağlayabilir. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda, elma suyu konsantresinin beyin dokusunda zararlı reaktif oksijen türlerini (ROS) azalttığı ve zihinsel düşüşü en aza indirdiği tespit edildi.

Elmanın Faydaları Hakkında

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

korona partisi

Korona Partisi Adliye’de Sonuçlandı. Yasak Dinlemediler. (Videolu Haber)