in

Elmalı Turta İçin Elma Nasıl Dilimlenir?

Elmalı Turta

Elmalı turta, yapılacak en basit turtalardan biridir, ancak birçok seçenekle karşı karşıyasınız. Elmaları soymalı mısın? Onları dilimliyor musunuz? Ya da doğruyor musunuz? Elmaları hazırlamanın en iyi yolu var mı? Neyse ki, elmalı turta için elmaları kesmenin doğru veya yanlış yolu yoktur. Elmaları yumuşak bir dolguya bölmek veya elmalı turta tarifinizde harika olan biraz tıknaz bir dolgu için daha büyük bırakmak istiyorsanız, elmaları soyun ve ince dilimleyin.

Elmalı Turta Yapmadan Önce Elmayı Yıkayın

Her elmayı durulayın ve kurulayın. Ürününüzü hafifçe ovarken daima soğuk su altında çalıştırın. Bu, elma yüzeyindeki kir ve bakterileri temizleyecektir. Sonra her elmayı temiz bir mutfak havlusu ile kurulayın. Elmaları kurutmak, onları kesmeye çalışırken kaymalarını önleyecektir.

Elmalı Turta İçin Elmayı Şöyle Dilimleyin

Elmanın tepesinden dilimler 0.64 cm doğrayın. Keskin bir bıçak alın ve elmanın üstünden sapın yakınındaki çok ince bir tabakayı dikkatlice dilimleyin. Bu dilimlerin sadece yaklaşık 0.64 cm kalınlığında olması gerekir. İnce dilimi atın. İnce bir dilimi uçtan çıkarmak, soyma makinesinin elmayı tutmanın bir yolu olacağından soyulmasını kolaylaştıracaktır.

Elmayı Soymak İçin Sebze Soyucu Kullanın

Her elmayı soymak için bir sebze soyucu kullanın. Bir sebze soyucu alın ve dilimi yaptığınız elmanın tepesinden başlayın. Bir soyma şeridini çıkarmak için sebze soyucuyu aşağı çekin ve tüm elmayı soymaya devam edin. Kabukları atın. Elma kabuklarını gevrek oluncaya kadar biraz tarçın ve şekerle pişirmeyi deneyin. Ya da bitki çayı yapmak için kabukları sıcak suya batırın.

Elmayı 4 Parçaya Ayırın ve Çekirdeği Atın

Çekirdeği çıkarmak için elmayı 4 parçaya kesin. Elmayı kesme tahtanıza kesip yerleştirin ve çekirdeğin hemen yanındaki elmayı kesmek için bir şef bıçağı kullanın. Elmayı sadece kestiğiniz tarafa yatırın ve çekirdeğin yanında başka bir kesim yapın. Elmayı tekrar düz tarafa çevirin ve çekirdek boyunca başka bir kesim yapın. Bir kare çekirdek ve 4 büyük elma parçası ile kalmanız için 1 tane daha kesin. Elmanın sadece merkezini çıkarmak için bir elma karot aracı kullanabilmenize rağmen, çekirdeği çıkarırken elmayı parçalara ayırmak, elmayı dilimlemek veya doğramak için düz yüzeyler verecektir.

Kırmızı Elmanın Hiç Bilinmeyen Faydaları Hakkında

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Budizm nedir

Budizm Nedir? Temel Budist Öğretiler Nelerdir?

fazla uyumaktan kurtulmak için

Fazla Uyumaktan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler