in

Elma Kesme Teknikleri Nelerdir?

Elma Kesme Teknikleri

Bu yazımızda sizlere çeşitli elma kesme teknikleri hakkında önemli bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Elmayı rustik bir dolgu için bir bıçakla dilimleyin. Elmalarınızı kesmek üzerinde en fazla kontrolü istiyorsanız, 1 elma parçasını kesme tahtanıza yaslayın. Sonra dikkatlice 1⁄4 ila 1 inç (0,64 ila 2,54 cm) kalınlığında dilimler yapmak için bir şef bıçağı kullanın. Bunu elmanın her bir parçası için tekrarlayın. Keserken parmak uçlarınızı takılı tutun, böylece parmaklarınızı kesmeniz daha az olasıdır.

Elma Kesme Teknikleri: Elma Rendesi Kullanın

Elmaları bıçakla kesmek istemiyorsanız bir elma kesici kullanın. Elmaları kesmenin en güvenli yollarından biri için, bir elma kesme aletini doğrudan kesme tahtası üzerindeki elmanın üzerine yerleştirin. Aşağı doğru iterken her iki tutamağa da baskı uygulayın. Bu elmayı 6 ila 8 kama şeklinde keser. Çoğu elma kesme aletinin çekirdeği kaldıracağını unutmayın, böylece aracı kullanırsanız tamamen soyulmuş bir elma ile başlayabilirsiniz.

Elma Kesme Teknikleri ile Daha Düzgün Dilimler

Elmaları tekdüze dilimler için bir mandoline karşı çalıştırın. Elma parçalarının 1’ini düz koruyucunun dışa bakacağı şekilde el korumasına takın. Elma dilimlerinin ne kadar kalın olacağını ayarlamak için mandoline bıçağını üreticinin talimatlarına göre ayarlayın. Sonra dilimlemek için elma parçasını mandolin bıçağına doğru ovalayın. Bunu diğer elma kısımlarıyla tekrarlayın.

Elmayı Kalın Dilimlemek İçin

Elmaları daha kalın bir dolgu için 1 inç (2.5 cm) parçalar halinde kesin. Elmanın pastada pişirdiği kadar parçalanmasını istemiyorsanız, elmaları yaklaşık 2,5 cm büyüklüğünde parçalara ayırın. Elma parçaları 2,5 cm’den büyükse, turta kabuğu pişmeden pişirmeyi bitirmeyebilir. Bazı insanlar, elma parçalarıyla birlikte ince dilimlenmiş elma karışımını kullanmayı tercih eder. Bu durumda bazı elmalar parçalanırken, diğerleri pişirme sırasında sağlam kalır.

Elmanın Faydaları

Lezzetli olurlar, besleyicidirler ve bir avuç bile doktoru uzak tutmaya yardımcı olabilir. Elma mevsimi burada ve bu sulu ve gevrek harikaları doldurmak için sabırsızlanıyoruz. İster iş dolu bir günün ortasında tek başına bir atıştırmalık olarak isterse salataların, turta veya tatlıların bir parçası olarak, elmalar nadiren hayal kırıklığına uğrar. Dahası, elmanın sunduğu sağlık yararlarının kapsamlı listesini göz ardı etmek zordur.

Elmanın Faydaları ile İlgili Bilmedikleriniz

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Buddha öğretileri

Buddha Öğretileri Nelerdir?

tomoko uemura: can pazarında bir can

Tomoko Uemura: Can Pazarında Bir Can