Gündem

Elit İşcan Taciz Davası Açtı

 

Elit İşcan taciz davası açtı. Efecan Şenolsun hakkında “cinsel saldırı” ve “hakaret” davası. Beraber aynı dizide rol alan Oyuncu Elit İşcan  Efecan Şenolsun hakkında polise şikayette bulundu. Cinsel saldırı ve hakaret suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aynı dizide rol alan  Elçin Sangu ve Kerem Bursin’in de aralarında bulunduğu 18 kişi tanık olarak dinlendi. Olaya şahit olduğunu söyleyen iki tanık Elit İşcan’ı doğruladı. Elçin Sangu ve Kerem Bursin’in de aralarında bulunduğu 16 kişi olaya doğrudan tanık olmadıklarını söyledi.

 

Elit İşcan Taciz Davası Açtı

Elit İşcan taciz davası…Emniyete şikayeti üzerine Oyuncu Elit İşcan’ın aynı dizide rol aldığı Efecan Şenolsun hakkında açılan  soruşturma tamamlandı. Oyuncu Efecan Şenolsun hakkında,17 yıl 4 aya kadar “Hakaret” ve “Cinsel saldırı” suçlarından hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Elit İşcan taciz davası açtı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada,  hazırlanan iddianameye göre, şikayetçi Elit İşçan’ın beyanlarına yer verildi. İddianamede yeralan Elit İşçan’ın ifadesine göre  Efecan Şenolsun’un kendisini zorla öpmeye çalıştığını söylüyor. Aynı dizide rol alan sanık Efecan Şenolsun’un da bu suçlamaları red ettiği kaydedildi.

Elit İşcan Taciz Davası Açtı..İşte Ayrıntılar..

Hazırlanan iddianamede, dizide yönetmen asistanı olarak çalışan Alper Aka’nın tanık sıfatıyla alınan ifadesine de yer verildi. Alper Aka’nın verdiği ifadesine göre Efecan Şenolsun, şikayetçi Elit İşcan’a hakaret etti ve Elit İşcan taciz edildi.

Tanık olarak dinlenen dizinin sanat asistanı Meriç Bucak’ın verdiği ifade ise şöyle; Efecan Şenolsun, elini Elit İşcan’a dolayarak öpmeye çalıştı.

Hazırlanan iddianameye göre, dizi setinde görev yapan 18 kişinin tanıklığına yer verildi. İfadesi alınan bu kişiler yaşanan olaya tanık olmadıklarını, bu konuyla ilgili bilgileri olmadığını söylediler.

7 Haziran 2018 tarihinde Efecan Şenolsun’un set ekibi ile oturan Elit İşcan’ın yanına giderek hakaret ettiği savunuldu. Elit İşcan ile Efecan Şenolsun’un aynı dizide rol aldıkları bilgisine yer verildi. Efecan Şenolsun’un sahne çekimini bekleyen Elit İşcan’ın yanına gidip beline sarılarak onu öpmeye çalıştığı iddia edildi.

Efecan Şenolsun, bir sahnenin çekimini bekleyen şikayetçi Elit İşçcan’ın yanına gidiyor. Ve arkasından sarılarak uzaklaşmasını engellediği kaydedilen iddianamede, kurtulmaya çalışan şüpheliye küfür ettiği kaydedildi.

Elçin Sangu ve Kerem Bursin Yaşanan Olaya Şahit Olmamış

İddianameye delil olarak sunulan fotoğraflarda oyuncularla birlikte görülen şikayetçi Elit İşcan’ın rahatsız bir ruh halini yansıtmadığı belirtildi. İki tanığın şikayetçiyi doğruladığı belirtildi. İddianamede, yeralan 16 kişinin olaya doğrudan tanıklık yapmadıkları söylendi. Elçin Sangu ve Kerem Bursin’in de tanık olarak dinlendiğini olaya doğrudan şahit olmadıklarını belirttiler.

Efecan Şenolsun İçin 17 Yıl 4 Ay Hapis Cezası İsteniyor

Efecan Şenolsun için hazırlanan iddianamede “ Cinsel saldırı” ve “Hakaret” suçlarından 7 yıl 9 ay 15 günden 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Elit İşcan Taciz Davası…İstanbul Anadolu 19. Asliye Ceza Mahkemesi, savcılığın gönderdiği iddianameyi  kabul ederek duruşma günü belirledi.

 Ne Olmuştu?

 Elit İşcan taciz davası.. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak aynı dizide rol aldığı arkadaşı Efecan Şenolsun hakkında suç duyurusunda bulundu. 7 Haziran 2018 tarihinde Kadıköy’de yapılan dizi çekimlerinde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürerek şikayetçi olmuştu. Elit İşcan’ın suç duyurusundan sonra savcılık soruşturma başlattı. Dizide çalışan oyuncu ve set ekibinden oluşan 18 kişiyi de tanık olarak dinleyerek yukarıdaki iddianameyi hazırladı. 

Bu Haberimizde İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Tanımadığım iki isim lakin ikisi de belli bir üne sahip sanirim bu dava ses getirir herkes icin eşitlik soz konusu olsa keşke. Bu tacizler son bulsa artik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu