in ,

Electronic Arts Steam İle Ortaklığını Güçlendiriyor!

Electronic Arts, Steam İle Ortaklığını Güçlendiriyor!

Geçtiğimiz yıl Star Wars Jedi: Fallen Order oyunu ile ortaklığın ilk adımlarını görmüştük. Bu süreç zarfında iki firma boş durmadı tabii. Birtakım çalışmalar yürüterek bu ortaklığı büyütmek istediler. Ve artık bu büyümenin izlerini görebiliyoruz. EA başlangıç olarak 25 oyununu daha Steam bünyesine dahil etti. Electronic Arts, Steam İle Ortaklığını Güçlendiriyor!

Electronic Arts, Steam ile ortaklığını güçlendiriyor!

Tabi bu adı üstünde daha başlangıç. Bu 25 oyunla zaman ilerledikçe EA Access sisteminin de Steam’e dahil edilmesi gündemde. Bu 25 oyun içerisinde Dragon Age, Burnout Paradise, Need for Speed, Crysis, Mirror’s Edge ve Medal of Honor gibi oyunlar da mevcut. Yani EA şu anlık biraz daha geçmişteki oyunlarını getirmiş durumda. Yakın zamanda Battlefield 5 gibi daha gündemde olan oyunlarını da getirmeyi planlıyor.

Bir zamanlar çoğumuzun oynadığı Red Alert paketlerini içeren Command and Conquer oyunu da şu anda Steam’de erişilebilir durumda. Bu oyunun Steam’e eklenmesi Command and Conquer için büyük bir kazanç demek aslında.  Bu efsanevi oyun artık Steam’den de güç alacak.

Kullanıcıların bir diğer merak ettiği kısım aslında EA Access kısmı. Bilindiği üzere bu sistem halihazırda bilgisayar kullanıcıları için mevcut değildi. EA Access’den konsol sahipleri faydalanabiliyordu. Bilgisayar için ise Origin Access bulunuyordu. Tabi EA, Steam hamlesiyle beraber artık EA Access’i de bilgisayar kullanıcılarına sunacak gibi. Fakat fiyat politikası nasıl olur bunu tahmin etmek biraz zor.

EA Access ve Origin Acess Nedir?

Hepiniz Netflix’i bilirsiniz. Aylık cüzi bir miktar ödeyerek platform içerisinde yer alan filmleri ve dizileri üyeliğiniz boyunca izlersiniz. İşte onun oyun halini düşünün. Aylık belli bir miktar ödeyerek platform içerisinde yer alan oyunları aboneliğiniz devam ettiği müddetçe oynayabileceksiniz. Tabii Origin Access’in fiyatı biraz tuzlu da olsa yine de tercih edilebilir. EA Access ise bunun konsolda olan versiyonu. Onun fiyatı ise konsolda biraz daha makul seviyede. Bu anlaşmayla beraber EA belki bizlere bir kıyak geçer. İlerleyen zamanlarda bizleri neler bekliyor göreceğiz.

Bu arada bu ortaklığın hatrına EA oyunları şu anda Steam üzerinde yüzde 50 ile yüzde 66 arasında indirim ile sizlere sunuluyor. Kaçırmayın derim.

Furkan POLAT

Electronic Arts, Steam İle Ortaklığını Güçlendiriyor yazımızdan sonra bilgisayar oyunları ve bilişsel faydaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bilgisayar Oyunları ve Bilişsel Faydaları

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

çileğin bilinmeyen özellkleri

Çileğin Bilinmeyen Özellikleri

Futbolda liglerin başlama tarihleri

Futbolda Liglerin Başlama Tarihleri