SON DAKİKA

Ekmeğe Zam Haberleri Peş Peşe Geliyor

cry
Ekmeğe Zam Haberleri Peş Peşe Geliyor

Ekmeğe zam haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de gözlerini ekmeğe diktiler. Hammaddesine zam gelince fırıncılar ekmeğe zam yapıyor.

Ekmeğe Zam Haberleri Peş Peşe Geliyor

Un ihracatına sınır getirildikten sonra TMO’nun buğdayla ilgili hamlesi, Arpa ve Buğday’a destek verileceği haberleri, hatta un sanayicilerinin 1 milyon çuval unu piyasalara süreceklerinin sözlerine rağmen vatandaşın ekmeği ile oyun oynanmaya devam ediyor.

ekmeğe zam

Tarım ve Orman Bakanı Açıklama Yapmıştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklamaya göre yeni yıla kadar ekmeğe herhangi bir zam söz konusu değildi ancak bu açıklamanın üzerinden daha 1 ay geçmeden yapılan peş peşe zamlar vatandaşın tepki göstermesine sebep oldu. Zam yapan yerlerin yanı sıra gramaj oyunu yapmaya çalışan fırsatçılar da gözden kaçmadı.

Döviz Kurundaki Hareketlilik Etkin Rol Oynuyor

Ülkemizin yaşadığı döviz hareketliliğini bahane edip bu fırsatı kendi çıkarına kullanmaya çalışan bazı fırsatçılar piyasayı speküle ederek yaşanan durumun daha da kötü hale gitmesini sağladı ancak Ticaret Bakanlığı olaya el attı.

Un İhracatına Sınır Getirildi

Bakanlık yurt içi un fiyatlarındaki istikrarın sağlanıncaya kadar un ihracatına sınır getirildiğini açıkladı.

ekmek zamları

TMO Elindeki Buğdayları Piyasaya Sürüyor

TMO un fırsatçılarına taviz vermemek için buğdayın tonunu 100 tl’den satışa çıkardı. Ekmek fiyatlarında istikrar için tedbir çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Çuvalı 95 TL’den Un Satışı

Çuvalı 175 tl diyerek piyasada kriz yaratanlara karşı Tusaf (Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu) 1 milyon çuval unu tanesi 95 tl’den piyasaya çıkardı. Yaptıkları açıklamada “tanesi 95 tl’den 1 milyon çuval unu piyasaya çıkarmaya hazır olduklarını söylediler.

Primler Artıyor

Tüm bunların yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Buğday ve Arpada 5 kuruş olan prim desteğini %100 arttıracak 10 kuruşa çıkardı.

Türkiye İçin Kasırga Uyarısı! Dikkat!

Yorumlar

7
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
tatlicadigokhanakbasseher35arslanSinemkayrahanim Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Buğra TEMEL
Üye
Buğra TEMEL

Ne olacak bu böyle 🙁

basak1881
Üye
basak1881

güzel haberler almaya ülkecek çok ihtiyacımız var…

kayrahanim
Editor

her şeye zam 🙁 bu nedir ya….

Sinem
Editor

millet aç aaççç :/

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Ekmek yemiyoruz zaten ya kilo mu yapıyor diyeceğiz artık yahu bu nedir 🙁

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Haziran 2018, 02:08

İstanbul Devlet Konservatuarı Kapatılıyor

İstanbul Beşiktaş ilçesinde yer alan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuarı için kapatma kararı alındı. İstanbul Devlet Konservatuarı kapatılıyor. İstanbul Devlet Konservatuarı Kapatılıyor! Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin bitişiğinde yer alan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MSGSÜ) İstanbul Devlet Konservatuarı’nda, müzik bölümleri, tiyatro bölümü, opera ve bale...

Devamını Görüntüle