Gündem

E-Devlet’te Devrim! Abonelik İşlemleri Artık…

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı. Abonelik işlemleri Mart ayı itibari ile artık e-Devlet’ten yapılacak!

Abonelik işlemleri artık daha kolay! Mart ayı ile bilikte tek tıkla yapılabilecek!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, e-Devlet’te uygulamaya geçecek yeni abonelik işleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mart 2019’dan itibaren GSM operatörü abonelikleri ile doğalgaz ve elektrik abonelikleri artık e-Devlet’ten yapılabilecek.

Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı’nda açıklandı

Başkanlığını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yaptığı ve tüm bakanlarlıklarla ilgili kurumların katılımıyla yapılan “Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı” gerçekleştirildi. Yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yapısal bir dönüşüm yapıldığı ve stratejik kararların hızlı bir şekilde alınıp uygulandığı belirtildi.

Abonelik işlemleri artık e-Devlet’ten yapılabilecek!

Bu uygulama ile birlikte vatandaşların işinin kolaylaşacağını, kurumların ise yükünün hafifleyeceğini belirten Oktay, uzun zamandır konu üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıkladı. 2019’un Mart ayı ile bilikte GSM operatörleri ile doğalgaz ve elektrik abonelik işlemleri e-Devlet’ten yapılacak diye ekledi.

Oktay açıklamalarında, abonelik işlemlerinin aynı zamanda sonlandırılması için de e-Devlet’i kullanabileceklerini de bildirdi.

Hedef sıfır belge!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dijital gelişmelerle birlikte kamunun üretmiş ve tutmuş olduğu hiçbir bilgiyi, belge olarak vatandaşlardan talep edilmeyecağini, yalnızca vatandaşların beyanını esas alarak hizmet vereceklerinin de notunu düştü.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Milyonlarca Kişiye Elektrik Müjdesi

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu