in

BayıldımBayıldım

Düşük Bütçeli Kamp Malzemesi Tavsiyesi

düşük bütçeli kamp malzemeleri

Bugünkü yazımızda düşük bütçeli kamp malzemesi tavsiyesi vereceğim. Fiyat açısından hangi ürünler daha uygun ve bu ürünlerin performansları nasıl? Buyrun birlikte inceleyelim.

Düşük Bütçeli Kamp Malzemesi Tavsiyesi

Lütfen dikkat! Bu öneriler soğuk kış ayları için yeterli olmayabilir. Daha çok yaz ve bahar aylarında gerçekleşen kamp ve festivaller için uygundur.

KAMP ÇADIRI : 2 KİŞİLİK – ARPENAZ 2 QUECHUA

Fiyat: 150 TL

arpenaz

Çadır, 2 adet pol, kazmak ve dış tenteyi gerdirmek için ip torbası, çadır iç ve dış tente, kurulum kılavuzu olarak kılıfında bulunmaktadır.

Çadırın kamp için kurulumu oldukça kolaydır. Polleri çadırın 4 köşesinde bulunan demirlere geçiriniz. Çadırın üstünde duran mini askıları pollere geçiriniz. Üstüne dış tentesini koyun ve çadırın 4 köşesinde bulunan halkalara mini askıları geçiriniz. Kazıklarını ipler yardımıyla çadırınızı gerdirerek zemine çakınız. Hava sirkülasyonu için çadırınızın konumunu iyi ayarlamayı unutmayın.

Çadır su geçirmez. Yağmura ve rüzgara dayanıklıdır. Ön kapısı, sinekliği ve arkada ufak bir havalandırması bulunmaktadır. Ağırlığı ise 2.2 kilogramdır.

Hem ucuz hem kaliteli olsun diyorsanız bu ürünü fiyat performans bakımından tavsiye ederim. Kesinlikle marketlerde satılan çadırları tavsiye etmiyorum. Özellikle otomatik kurulan çadırlar çabuk kırılıp, bozuluyor.

KAMP MATI: MH100 QUECHUA

Fiyat: 20 TL

kamp matı

Kamp matının boyutu 180 cmdir. Ağırlığı 210 gramdır. Sizi zeminin soğuğundan, engebesinden minimum düzeyde korur. Dilerseniz üstüne deniz yatağı alabilirsiniz 10 liraya tercih size kalmış.

Dikkat edilmesi gereken konu asla yoga matıyla karıştırılmamalıdır. Yoga matı kamp için elverişli değildir.

 KAMP UYKU TULUMU: 

Fiyat: 45 TL

kamp uyku tulumu

Akşamları serin olabileceği düşünülürse kamp uyku tulumu sizi sıcak tutmak için yetecektir.

Decathlonda bulunan 50 liralık uyku tulumunu önermiyorum. Çarşaf gibi varlığı yokluğu bir. Onun yerine şok, a101 vb yerlerde olan yukarıdaki resimde gördüğünüz 45 lira değerindeki baş kısmı iple sıkılabilen fermuarıyla tam açılabilen kamp uyku tulumlarını öneririm.

KAMP ÇANTASI: Cakard Kamp Çantası (65+10 LT, 75+10 LT, 85+10 LT)

Fiyat: 130 TL

kamp çantası

 

Bel, sırt desteğiyle belden ve göğüsten bağlanılabilmesi özelliğiyle fiyat performans bakımından kamp çantası olarak idealdir. 65+10 lt, 75+10 lt, 85+10 lt çeşitleri ve renkleri vardır. Hepsi hemen hemen aynı fiyattadır. Önünde ve yanında bulunan bölmelere çadırınızı, matınızı, uyku tulumunuzu koyabilirsiniz.

Toplam: 345 TL

 

Uyguna bu malzemeleri toparladım ama nerede kamp yapabilirim diyorsanız aşağıdaki yazı tam size göre..

Ülkemizdeki En İyi Kamp Alanları

11 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gezgin şirinenin doğu ekspresi deneyimleri

Gezgin Şirine’nin Doğu Ekspresi Deneyimleri

baş ağrısı

Baş Ağrısı Deyip Geçme!