in ,

YarıldımYarıldım BayıldımBayıldım

Dünyanın En Zehirli Hayvanları!

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Onlar rengarenk, şirin mi şirin olabilir fakat dünyanın en zehirli hayvanları olduğunu biliyor muydunuz? Instagram’da ya da diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak için görür görmez fotoğraflarını çekmek isteyeceğiniz, hatta elinize alıp öpücük yağmuruna tutacağınız bu şirin (!) canlılara hep birlikte göz atalım…

Onlar rengarenk, şirin mi şirin olabilir fakat dünyanın en zehirli hayvanları olduğunu biliyor muydunuz?

Dünyanın en zehirli hayvanları

1- Mavi Halkalı Ahtapot

Capcanlı renklere sahip olan mavi halkalı ahtapotu gördüğünüzde usul usul uzaklaşmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz… Renkleri sizi yanıltmasın! Bu capcanlı renklerin arkasında dünyanın en zehirli hayvanlarından biri var… Vücudunuza giren zehrinin 2 dakika içinde sizi öldürebileceğini söylesek? Tamam, oldu o zaman… Görüşürüz canım!

Dünyanın en zehirli hayvanları

2- Mermer Yüzeyli Salyangoz

Ne tatlı görünüyor değil mi? Kulağa yaklaştırıp dalga seslerini dinleyesimiz geldi… Tabi bu hayatınızın en büyük ve son hatası olabilir! Bu kendisi küçük zehrinin etkisi kocaman olan mermer yüzeyli salyangozun 1 damla zehri 20 kişiyi öldürebilecek güçte!

Dünyanın En Zehirli Hayvanları

3- Kutu Denizanası

Denizaltında yaşamına devam eden bu büyüleyici güzellikteki canlı, dünyanın en zehirli hayvanlarından biri. Kutu denizanasının zehri direkt kalbe etki eder. Kişi ya boğularak ya da kalp krizi geçirerek olay yerinde anında can verir…

Dünyanın en zehirli hayvanları

4- Büyük Patron

Yılan! Koyktun mu? Koykmadın mı? Tek bir ısırığının 120 kişiyi öldürecek güçte zehre sahip olduğunu söylesek? Söyleyeceklerimiz bu kadar.

Dünyanın en zehirli hayvanları

5- Ölüm Avcısı

Ne kadar fantastik bir isme sahip değil mi? Birazdan okuyacaklarınızdan sonra keşke kendisi de fantastik olsaymış diyeceksiniz, eminiz! Ülkemizde sarı akrep olarak bilinen bu fantastik kahramanımızın zehri 1 saat içinde bir insanı öldürebilir. 1 mg zehri ise 15.000 fareyi öldürebilecek güçtedir!

Dünyanın en zehirli hayvanları

6- Huni Ağ Örümceği

Biz kendisine kara şimşek lakabını taktık… Dünyanın en zehirli örümceği olduğu dedikoduları hızla yayılmış… 1 mg zehri 10.000 fareyi, 30 dakika içinde bir insanı öldürebilen ve 2 metre ve daha uzağa da sıçrayabilen bu yetenekli arkadaşımızı, “Ahlat Ağacı” filminden sonra dakikalarca ayakta alkışlanan Nuri Bilge Ceylan gibi ayakta alkışlıyoruz.

Dünyanın en zehirli hayvanları

7- Gila Canavarı

Biz görselde yavru bir Gila canavarı kullanarak kendisini size şirin göstermek istedik fakat görsel sizi yanıltmasın! Dünyada yaşayan kertenkeleler arasında en zehirlisi kendisi olur zira… Genellikle Amerika Kıtası’nda görülen bir Gila canavarı ısırığı, anında tedavi edilmezse öldürücüdür.

Dünyanın en zehirli hayvanları

8- Kara Mamba

Bu hayatın heyecanı meyecanı yok dediniz, attınız kendinizi doğaya… Karşınıza çıkan Kara Mamba yılanı aradığınız heyecanı ayağınıza getiriyor! Yılanlar aleminin en hızlısı olan Kara Mamba’dan umuyoruz ki kaçabilirsiniz. Bir ısırığı 100 kadar kişiyi öldürme gücünde.

Dünyanın en zehirli hayvanları

9- Zehirli Ok Kurbağası

En sona en zehirliyi sakladık! Yaklaşık 2 cm boyutlarında olan bu şirinlik abidesi dünyanın en zehirli hayvanı. Zehri 150’den fazla insanı, 30.ooo’den fazla fareyi öldürebilecek güçte! Nasıl yani? 2 cm? Dünyanın en zehirlisi? Bizler de şoktayız arkadaşlar gerçekten…

Çevre kirliliği ve plastik atık sorunu: Yaklaşık 15 – 20 yıl sonra deniz canlıların hayatı ciddi tehlike altına girecek!

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İngiliz kraliyet ailesinin uyması gereken kurallar

İngiliz Kraliyet Ailesinin Uyması Gereken Kurallar

Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık Gezilecek Yerler