in

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım BayıldımBayıldım

Dünyanın En Mutsuz Fili 43 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Dünyanın En Mutsuz Fili 43 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu
Dünyanın En Mutsuz Fili 43 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

İspanya’da bulunan bir hayvanat bahçesinde 43 yıldır esaret yaşayan dünyanın en mutsuz fili hayata gözlerini yumdu. Sebebi depresyon…

Dünyanın En Mutsuz Fili 43 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Geçtiğimiz hafta 43 yaşında hayatını kaybeden Flavia, 47 yıllık hayatının 43 yılını İspanya’da bulunan bir hayvanat bahçesinde esaret içinde ve yapayalnız geçirdi.

Defalarca kurtarmaya çalıştılar…

Dünyanın en mutsuz fili Flavia, hayvanat bahçesinde hayatını devam ettirdiği yıllarda hayvan hakları savunucuları tarafından defalarca kurtarılma teşebbüsünde bulunulsa da, başarı elde edilememişti. Flavia’yı başka fillerle bir araya getirme çabaları da yine sonuçsuz kalmıştı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı Gurubu Hayvan Barınaklarına Yardımda Bulundu!

Son birkaç aydır durumu kötüydü

43 yıllık esaretinin sonucu depresyona giren Flavia’nın durumu son birkaç aydır kötüydü. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre Flavia geçen hafta cuma günü, hapis kaldığı kafesinde yere çöktü ve bir daha ayağa kalkamadı…

Büyük bir darbe…

İspanya, Cordoba Belediyesi’nin çevre konularından sorumlu meclis üyesi Ampare Pernichi ise bu üzücü olaydan sonra açıklamalarda bulundu. Pernichi, Flavia’nın hayata gözlerini yummasının, hayvanat bahçesi için büyük bir darbe olduğunu söyledi.

Açıklamalarına devam eden Cordoba Belediyesi çevre konularından sorumlu meclis üyesi Pernichi, Flavia’nın son 6 aydır sağlık sorunları ile savaştığını fakat son 2 aydır durumunun fazlasıyla kötüleştiğini de ekledi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Dünyanın Çeşitli Yerlerinden Hayvan Saldırıları – Okuyunca Şok Geçireceksiniz.

Şehrin simgesiydi…

Aşırı derecede sosyal olan filler, türdeşlerinden ayrılıp, yalnız bir şekilde yaşamaya mahkum bırakıldıklarında depresyona giriyor… 47 yaşında, şehrin simgesi sayılan Flavia ise daha küçük yaşta kapatıldığı hayvanat bahçesinde yalnızlıktan dolayı depresyona girdi. 43 yaşında hayata veda eden fil, hayvanseverleri ve hayvan hakları savunucularını yasa boğdu.

Filler sosyal hayvanlardır…

Son derece sosyal olan filler, sürülerinden ayrıldıklarında ve özellikle kapalı kafeslerde yaşamaya mahkum bırakıldıklarında sağlıkları tehlikeye giriyor. Edinilen bilye göre filler, yaklaşık 11 bireyli sürülerde yaşarlarken, vahşi ortamda ise bin bireye kadar gruplar halinde yaşadıkları görülüyor.

Bu Haber İlginizi ÇEkebilir: Shall We? Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su Projesi ve Detaylar İçin Tıklayın!

20 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mide Ülseri Çeken bir Kişi Nasıl Uyur?

Erkek Bebek Sahibi Oldular

Erkek Bebek Sahibi Oldular!