Seyahat

Dünyanın En Maceralı Seyahat Noktaları

Maceralı seyahat noktaları yıl içinde maceraseverlerin akınına uğruyor. Yeni nesil gezginlerin hayallerini süsleyen nefes kesen destinasyonları sizler için derledik. Detaylar haberimizde…

Maceralı seyahat noktaları yıl içinde maceraseverlerin akınına uğruyor.

Günümüzde tatil anlayışı deniz, kum, güneş üçlüsünden fazlasıyla uzakta. Yeni nesil gezginlerin hayallerini süsleyen, macerayı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu muhteşem yerleri görünce ilk işiniz pasaport işlemlerine başlamak olacak! O zaman hadi gelin bu muhteşem destinasyonlara hep birlikte bakalım.

1. Cardamom

Dünyanın En Maceralı Seyahat Noktaları

Trekking ve dağ bisikleti tutkunlarının nefesini kesen ve eski zamanlarda Khamer İmparatorluğu savaşçıları için stratejik bir mevzi noktası olan Kamboçya’daki Cardamom Dağları, zorlu ve macera dolu parkurlarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Günümüzde birçok nadir bulunan türdeki hayvana ev sahipliği yapan Cardamom Dağları, macera tutkunlarına yaban hayatını keşfetme imkanı sunuyor. Nehirdeki gizemli gezintileri ile siyam timsahlarından tutun birçok fille de karşılaşabileceğiniz parkurlarda aklınızda bulunması gereken en önemli şey, zaman zaman karşınıza çıkacak tehlikeli hayvanlar! Tedbir amaçlı bir rehberle gezintiye çıkmanızda fayda var. Ayrıca dağların zirvelerinde göreceğiniz Ortaçağ’dan kalma kalıntılara da hayran kalacağınızın teminatını verebiliriz.

2. Galapagos

Dünyanın En Maceralı Seyahat Noktaları

Su kayağı sporu ile ilgilenenlerin uğrak noktası olan Galapagos Adaları, Dünyanın en ilginç ve macera dolu noktalarından biri. Bu adaları ilginç kılan özelliklerin başında artık insanlardan korkmayacak noktaya gelen deniz aslanlarıyla oynamak! Tehlike altındaki yerler listesinin üst sıralarında alanlar listesinde bulunan Galapagos’a halen gidebiliyorken mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz. Galapagos’a ulaşım uluslararası uçuşların yapılmaması sebebiyle fazlasıyla kısıtlı bu sebeple Ekvador / Quito’dan kalkan pervaneli uçakları kullanmak gerekiyor.

3. Ningaloo Resifi

Şnorkel dalışı ile ilgilenenler için inanılmaz bir deneyim olanağı sağlayan ve Avustralya’nın batısında bulunan Ningaloo resifi, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış ve dikkatle korunan bir bölge. Ningaloo resifi, turizme yeni açılmış olan bir yer. Bölgede dalış meraklılarının ilgisini çekebilecek en ilginç şey dünyanın en kalabalık beyaz balina topluluğunun burada yaşıyor olması. Bunun yanı sıra büyüleyici resifler, birbirinden farklı sünger bahçeleri de gelen ziyaretçileri büyülüyor.

4. Atlantis Dunes

Sandboarding meraklılarının vazgeçilmez noktası Atlantis Dunes, Güney Afrika / Cape Town’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alıyor. Dünya’da sandboarding’in en iyi yapıldığı yerlerden biri olan bu macera dolu yerde dikkat edilmesi gereken şey ise sıcaklık! Güneşin yakıcı sıcaklığı sebebiyle görevliler tarafından yalnızca 3 saat kadar bu sporun yapılmasına izin veriliyor.

5. Bosna Hersek

Dünyaca ünlü National Geographic tarafından 2012 yılında “en iyi macera destinasyonları” arasında gösterilmiş olan Bosna Hersek’in dağlık bölgeleri, bünyesinde barındırdığı doğal maceracı parkurları ile sporseverleri ağırlamaya devam ediyor. Özellikle bisiklet parkurunda denk gelebileceğiniz birbirinden farklı kültürlere sahip olan köylerde harika deneyimlere sahip olabilirsiniz. Bu parkurda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, doğal bir parkur olduğu için hiçbir güvenlik önleminin bulunmaması. Bu sebeple rehber ya da gps cihazınızı mutlaka yanınıza almanızda fayda var.

6. Mammoth Dağı

Maceralı seyahat noktaları arasında yer alan bir diğer noktadayız. Kaliforniya’da Eastern Sierra bölgesinde yer alan Mammoth Dağı macera merkezi olarak nitelendirilen yerlerden biri. Tüm kış ayı süresince yaklaşık 15 metre kadar kar kalınlığına sahip olan ve 3.369 metre yüksekliğinde bulunan Mammoth Dağı üzerinde 150’den farklı kayak pisti bulunuyor. Kayağın yanı sıra trekking, tırmanış, paraşüt ya da cliff diving gibi sporları da yapabileceğiniz bu macera dolu destinasyonda geçirdiğiniz günleri muhtemelen unutamayacaksınız.

Dünyanın En İlginç Otelleri

shallwetr@gmail.com adresine içerikle ilgili görüşlerinizi belirtebilir, haberi paylaşmak isterseniz sayfada bulunan sosyal medya ikonlarını kullanabilirsiniz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ay keşke her yere gidebilseydik. ama sayenizde gidemesek bile yakından takip edebiliyoruz bi çok yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu