SON DAKİKA

Dünyanın En Küçük Bahçesi Evinizdeki Bahçe

love
Dünyanın En Küçük Bahçesi Evinizdeki Bahçe

Dünyanın en küçük bahçesi mi? Hemde sizin evinizde!
Günümüzde kentleşmenin çoğalması ile bahçe ve yeşil ortama hasret kaldığımız aşikâr. İş yoğunlukları, bahçe için ayıracak alanımızın olmaması çok büyük etken. O zaman bu bahaneleri kenara atıyoruz ve kendi botanik dünyamızın sahibi oluyoruz. Nasıl mı? O halde yazımıza odaklanarak bu güzel dünyayı keşfetmeye başlayabilirsiniz.

👇👇

Kendi yiyeceğinizi evinizde yetiştirmeniz için artık uzman olmanız gerekmiyor, dünyanın en küçük bahçesi ile yemeklerinize doğal lezzetler katmanıza yardım edecek pratik çözümlerle tanışın.

Yemeklerinizi evde kendi yetiştirdiğiniz bitkilerle tatlandırmak hem taze hem de hormonsuz lezzetlerle buluşmanız demek oluyor. Evde sebze ve meyve yetiştirmek hem keyifli hem de sağlık açısından faydalı bir hobi. Bu nedenle de gitgide daha fazla kişi şehir bahçeciliğine yönelip balkonlarında, pencere kenarlarında kendi minik bahçelerini yaratıyor. Elbette evde kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirmeninde birçok püf noktası var. Ama çeşitli girişimler sayesinde ilginç fikirler doğuyor ve evde kendi yiyeceğinizi yetiştirme işi giderek daha pratik ve herkesin yapabileceği bir hale dönüşüyor.

Thai Fesleğeni

Amerikalı Urban Leaf şirketi, hem geri dönüşümü hem de permakültürü destekleyen bir fikir üretti. Üç boyutlu yazıcılarla üretilen minik tüplerin içinde toprak ve tohumlar bulunuyor. Doğada çözünebilir plastikten üretilen bu tüpler, bir şişenin içine sığacak şekilde tasarlanıyor. Böylece eski şişelerin içine doldurduğunuz sudan beslenerek büyüyen bitkiler, hem evinizde dekoratif minik bir bahçe yaratıyor hem de yemeklerinizi sağlıklı otlarla tatlandırmanızı sağlıyor. Urban Leaf’in minik tüplerinde dereotu, marul, fesleğen gibi bitkilerin tohumları bulunuyor.

Mor Fesleğen

Evde kendi yiyeceğinizi kolaylıkla yetiştirmeniz için ikinci pratik çözüm ise Türkiye’den. Mantar Kutusu adlı girişim sayesinde evde kendi istiridye mantarınızı yetiştirebiliyorsunuz. Tamamen doğal ürünlerle üretilen bu kutuları aldıktan sonra tek yapmanız gereken kutuyu kesmek, sulamak ve mantarların yetiştiği yüzeyi hep nemli tutmak. Bir hafta gibi bir süre içerisinde, yemeklerinize gurme bir lezzet katacak tamamen organik mantarlarınız toplamaya hazır hale geliyor.

Mantar Kutusu

Organik beslenme akımının hızla yükseldiği günümüzde, bu gibi pratik çözümlerin artmasını dört gözle bekliyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Ekim 2018, 07:21

Pratik Börek Tarifleri – Resimli

Telefon çaldı ve o da ne? Konuştuğunuz insan size geleceğini söylüyor ve evde yiyecek hiçbir şey yok! Hiç telaşlanmayın. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, acil zamanlarda hayatınızı kurtaracak olan pratik börek tariflerini sizler için derledik. İşte Shallwe.com’dan hemencik hazırlayabileceğiniz lezzetli ve pratik börek tarifleri… Hemencik hazırlayabileceğiniz pratik börek tarifleri,...

Devamını Görüntüle