in

Dünyanın En Gizemli Adamı Rudolph Fentz

Rudolph Fentz

Zamanda yolculuk ya da zaman atlamaları veya kaymaları olaylarını birçok kere duyuyoruz. Çok olmasa da bu olaylar dünya üzerinde yaşanıyor ve bir şekilde konuşuluyor. Bugün sizlere 1950 yılında yaşanmış olan bir olaydan ve Rudolph Fentz yani olayın kahramanından bahsedeceğiz.

Dünyanın en gizemli adamı Rudolph Fentz

Rudolph Fentz

Times meydanında Her şey normal seyrinde devam ederken biranda, sanki ışınlanmış gibi biri Times meydanında yüzlerce kişinin gözü önünde ortaya çıkmıştır. Giyim tarzının 1950’li yıllara göre çok daha eski olduğu her yönden belli olan bu kişi, ortaya çıktığından birkaç dakika sonra çarpan bir araba yüzünden hayatını kaybetmiştir. Olayın yaşandığı dakika orada olup olaya şahit olanlar çok korktuklarından bahsederlerken, ortaya çıkan adamın da çok korkmuş ve şaşkın bir halde etrafa baktığından bahsetmişlerdir. Arabanın çarpmasıyla hayatını kaybeden adamın üzerini arayan yetkililerin buldukları ise 5 Cent değerinde bir jeton, hiçbir yerde adı bilinmeyen bir ahır ve at yıkama bakım bileti, eski zamanlarda kullanılan tedavülden kalkmış olan toplam 70 dolar, Rudolph Fentz isimli bir iş kartı, adres yazısı ve 1876 yılında yazılmış olan Filedelfiya’dan gönderilmiş olan bir mektup…

Adamın üzerinden çıkan her şey daha eski zamanlara ait olduğu ve 1950’li yıllara ait hiçbir şey bulunamadığı da söylenmiştir. New York kayıt bürosunda yetkili olan bir memur, cebinden çıkan iş kartında yazan adrese giderek soruşturma yapmıştır. Ancak gidilen adreste bulunanlar Rudolph Fentz isminde birini tanımadıklarından ve hakkında hiçbir bilgileri olmadığından bahsetmişlerdir. Parmak izi kayıtları da bulunmuyor ve adı hiçbir yerde geçmiyordu.Rudolph Fentz adına kimse kayıp bildirimi de yapmamıştı.

Matematik Bir Keşif Mi, Yoksa Bir İcat Mı? Yoksa Matematik Uzaylıların Bir Hediyesi Mi?

Kayıp bürosu çalışanı bu durumu fazlasıyla ciddiye almış ve daha derin araştırmaya başlamıştır. Yapmış olduğu araştırmalar sonucunda 1939 yılına ait bir adres defterinde, Rudolph Fentz’in oğlu olduğunu düşündüğü birinin adını bulmuştur. Bulmuş olduğu isminin üzerinde araştırma yaparak adres bilgisine ulaşıp oraya gitmiştir. Gittiği yerde bulunanlarla konuşan memur, bulmuş olduğu adreste Fentz soyadı taşıyan adamın şu anda 60 yaşında olduğunu ve 1940’da emekli olduktan sonra başka bir yere taşındığını öğrenmiştir. Sormuş olduğu izler sonucunda Fentz soyadını taşıyan ve Rudolph Fentz’in oğlu olduğunu düşünen adamın izini bulmuştur. Ancak adam 5 yıl önce ölmüştür. Karısının Florida’da yaşadığı bilgisini edinen yetkili, hemen zaman kaybetmeden Florida’ya doğru yola çıkar ve istediği kişiye ulaşır.

Fentz’in oğlunun karısıyla yapmış oldukları konuşmada kadının anlattıkları şöyledir; “Rudolf Fentz, benim ölen eşimin babasıdır. 1876 yılında, 29 yaşındayken öğlen vakti ormana yürüyüşe gitti ve bir daha ondan haber alamadık. Başına ne geldi bilmiyoruz.” Bu olay o zamanlarda bir şehir efsanesine dönüşmüştür ve ne olduğu belli olmayan bir olay olarak dosya rafa kaldırılmıştı.

Rudolph Fentz

2007 yılında bu olayın gerçek mi yoksa bir şehir efsanesi mi olduğunu merak eden bir Alman Haber Ajansı olayı araştırır ve gerçekten bu olayın 1950’li yıllarda yaşandığını ve polis kayıtlarına geçtiğini öğrenir. Peki, ne olmuştu da 1876 yılından bir anda 1950 yıllara gelmiştir? Bir şekilde zamanda yolculuk yaptığı kesindir ama bunu nasıl başarmıştır? Yoksa dünya dışı varlıklar tarafından, 1876 yılında kaçırılarak dünyaya 1950 yılında geri mi getirilmiştir? Nasıl ve neden olduğu hiçbir zaman için bilinmeyecek olan ve dünya Top 100 anlaşılamayan olaylar listesinde ilk ondaki yerini her zaman koruyan bu olay kim bilir belki bir gün çözüme kavuşur…

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ekşi Sözlük - Yazarlar Bayramlar Hakkında Ne Demiş?

Ekşi Sözlük – Yazarlar Bayramlar Hakkında Ne Demiş?

Yılgayak kitap önerisi

Marslı Baykuş Öneriyor: Yılgayak Kitap Önerisi